Юрій Маметьєв: Турнір у Лодзі був дуже корисним

19 лютого 17:00
Переглядів: 117
Водне поло

Багаторічний гравець львівського «Динамо», один з лідерів діючих чемпіонів України Юрій Маметьєв розповів про перемогу «динамівців» на міжнародному турнірі в Лодзі (Польща), а також про причини не зовсім вдалого виступу львівської команди на останньому турі чемпіонату України в Одесі.

Юрію, чи було першочергове завдання виграти міжнародний турнір у Польщі? Які завдання ставили президент Олександр Свіщов та головний тренер Ігор Зінкевич?

Ні президент, ні тренер не ставили першочергового завдання виграти турнір. Було завдання потренуватися. Ми мали можливість це зробити у великому басейні, а, як відомо, для нас це рідкість. Хотіли награти певні комбінації, відпрацювати певні ігрові зв’язки у нападі та захисті, спробувати певні тактичні схеми. Думаю, нам це вдалося. А перемогти на турнірі хотіла кожна з команд. Повірте, програвати не хочеться навіть на тренуванні, коли матч абсолютно нічого не вирішує.

Що саме хотіли спробувати на цьому турнірі? Про які комбінації йде мова?

Перш за все це те, що нам не вдавалося в Одесі. Мова йде про позиційну атаку у захисті та в нападі. В загальному вважаю, що нам вдалося над цими вдало попрацювати. Що цікаво, більшість голів ми забивали з контратак, а от справи з розіграшем зайвого гравця були не такими успішними, як би цього хотілося.

Велика кількість голів з контратак говорить про належну плавальну підготовку «Динамо»?

В якійсь мірі так. Плавання у нас було на хорошому рівні.

Що скажеш про команди з Лодзі та Мінська?

Вважаю, що це команди приблизно одного рівня. З командою з Лодзі я знайомий давно, тому вони мене нічим особливим не здивували. Команда добре грає перші два періоди, після чого сідає фізично. Вважаю, є 3-4 гравці одного рівня, не уся команда укомплектована рівно. Команда з Мінська вразила тим, що привезла велику кількість молодих гравців.  Ходили чутки, що вони не привезли кількох основних виконавців, однак не можу ні підтвердити ні спростувати цю інформацію. Команда не слідкує за часом на атаку, багато ударів по воротах робить з гри. Для прикладу, наша команда не б’є по воротах, коли залишається ще 20 секунд на атаку.

У Лодзі кожна з команд грала фактично по два матчі протягом одного дня. Наскільки було складно фізично?

Було справді важко. Був такий розклад, що доводилося грати два матчі поспіль з інтервалом у 15 хвилин. Проблема була ще у тому, що у басейні була гаряча вода. Незважаючи на це, турнір у Лодзі був корисним. Він нам повинен допомогти перед матчами чемпіонату України.

Повернемось до туру в Одесі, де «Динамо» з рахунком 6:9 програло основному конкуренту у боротьбі за золоті медалі харківському «Слобожанцю». Чимало було розмов про суддівство у цьому матчі.

Я – гравець, тому говорити про роботу арбітрів зовсім не моя справа. Тренери обох команд уже все сказали у ЗМІ, думаю, кому було цікаво, той все прочитав. Якщо аналізувати сам матч, то ми провалили гру в обороні. Не все вдалося в атаці, план на гру ми не виконали. У будь-якому випадку зроблені висновки. На турі у Києві будемо доводити, що ця поразка була випадковістю.

Чи відчувалося на турі в Одесі, що у команди не було повноцінного тренувального процесу? Маю на увазі, що хтось тренувався більше, хтось менше, відповідно не всі були на одному рівні.

Відчувалося. Чимало гравців були хворими, тому зібрати усю команду на тренуваннях було складно. Не могли награти певні комбінації при розіграші зайвого гравця. Це однозначно далося взнаки.

Чи показав третій тур в Одесі, що чемпіонат став рівнішим і водночас цікавішим?

Цей тур показав, що прохідних ігор не буває. Не багато хто думав, що команда з Києва зіграє внічию з Одесою. Загалом, тур вийшов цікавим. Він довів, що на кожного суперника треба серйозно налаштовуватися.

Як команда готується до туру у Києві?

Після повернення з турніру у Польщі проводимо втягуючі тренування. Працюємо над ударною технікою. Зайвого гравця наразі не розігрували. Думаю, більше ігрових тренувань тренери нам дадуть уже з наступного тижня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: