Юрій Оленчук: "Тренер нам як другий батько, зал як другий дім"

30 червня 11:11
Переглядів: 242
Юрій Оленчук
Цьогоріч у Тернополі відбудеться Чемпіонат України з боксу серед юніорів. Змагання будуть проводитись 7-12 липня, їх учасниками стануть 350 професійних бійців зі всієї України.

Честь Тернополя захищатимуть 11 боксерів із боксерських клубів «Шкіряна рукавичка» та «Поєдинок». Ми поспілкувалися з Юрієм Оленчуком, 16-річним вихованцем СК «Шкіряна рукавичка».

— Розкажи про своє ставлення до боксу, давно тренуєшся?

Бокс — моє єдине серйозне захоплення вже протягом шести років. На сьогоднішній день я вже маю звання кандидата в майстри спорту. Окрім боксу, мені ще подобаються змішані єдиноборства, футбол. Але я ніколи цим серйозно не займався. Футбол, наприклад, граю не професійно, з друзями.

— Що тобі дається найскладніше в опануванні техніки?

Якщо чесно, нічого тяжкого нема. Все напрацьовується з часом. Головне — постійно тренуватись. Якщо нема практики, нема й результату.

— В майбутньому плануєш професійно займатись боксом?

Бокс для мене хобі. Після 11 класу я планую вступити у польський університет. Ще точно не вирішив на яку спеціальність: звукооператор чи архітектор. Боксом займатимусь, щоб підтримувати форму.

— Яке у вас ставлення до тренера: як до наставника, чи друга?

Тренер нам як другий батько, а зал як другий дім. Так як ми часто їздимо на змагання в інші міста і багато часу проводимо разом, в нас досить дружній колектив.

— Батьки не відмовляли тебе займатись боксом, адже це травматичний вид спорту?

 В них з самого початку було різне ставлення: мама була проти, а батько навпаки «за». Але маму можна зрозуміти: вона, як і будь-яка інша, переживає, щоб з її дитиною нічого не сталось.

— Розкажи про змагання, які тобі найбільше запам’ятались?

Завдяки різним змаганням ми побували майже у всіх куточках України. По їх закінченню — завжди йдемо гуляти містом. Щось конкретне не можу виділити, бо кожне місто особливе, кожні змагання залишають виняткові спогади. Особливими для мене були Чемпіонати України, на яких я побував вже 5 разів.

— Як гадаєш, зможеш зайняти призове місце на Чемпіонаті України 2015?

Наперед, не можна загадувати на майбутнє. Треба тренуватись, тренуватись і ще раз тренуватись, щоб досягнути вершини своєї фізичної і технічної підготовки. Я задоволений тим, як виступив на відбірковому чемпіонаті. Сподіваюсь, на такому ж рівні виступлю й на Чемпіонаті України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: