Юрій Процюк: "У збірній України є конкуренція"

08 червня 21:29
Переглядів: 161
Процюк

10 днів залишилося до початку чемпіонату світу з баскетболу 3х3. У французькому Нанті Україна буде представлена трьома збірними – чоловічою, молодіжною чоловічою U-18 і жіночою. Останній є що захищати – на попередньому мундіалі у жовтні 2016 українки стали віце-чемпіонками світу. Наскільки команда готова до французьких випробувань? Розповідає головний тренер жіночої збірної України з баскетболу 3х3 Юрій Процюк.

- Вважаю, про остаточний склад збірної України на чемпіонат світу говорити дещо зарано. З шести дівчат залишаться чотири. Зі складом ще не визначився, бо на перешкоді стають травми. Під час навчально-тренувального збору у нас "випала" Кристина Філевич. І зараз Дар’я Завидна приїхала на збори теж не в оптимальному стані. Вона має проблему з колінами. Свого часу перенесла операції і зараз наш лікар, як кажуть, ставить Дашу на ноги. Це без сумніву дуже сильний гравець, на якого ми розраховуємо. 8 червня ми летимо на турнір (до французького Вуарона – ред.) з нею у складі і сподіваюся з нею усе буде добре. Остаточно дівчат, хто поїде на чемпіонат, не назву, але обиратиму ось з кого: Наталя Скорбатюк і Оксана Молова (попереднє прізвище Кісельова – ред.). З ними ми пройшли збори від початку і до кінця. Вони зараз набрали гарну форму. Дар’ю Завидну я вже називав. Буквально сьогодні очікуємо на приїзд Ганни Зарицької. Питання узгоджене з керівництвом ФБУ, з головним тренером жіночої збірної з баскетболу 5х5 Володимиром Холоповим. Ми звичайно очікували приїзду Олі Мазніченко. Сподіваюся, що усе ж таки Оля буде з нами (зараз вона перебуває у тренувальному таборі жіночої збірної 5х5 – ред.). Думаю, що у першу чергу у неї є велике бажання грати у 3х3. Але не усе тут залежить від тренерського штабу. Бо керівництву ФБУ видніше, де використовувати гравця з максимальною користю для України. Зараз Оля чудово проявила себе на турнірі у Франції у складі збірної 5х5, показала, що вона готова захищати честь України у класичному баскетболі. Ми усі розуміємо, що пріоритетом у нас є баскетбол 5х5. Ситуація складається так, що хто вже не потрапляє до складу тієї збірної, той вже приїздить у 3х3. Але своєю чергою дівчата горять бажанням довести, що вони нічим не гірші за своїх партнерів і конкуренток по збірній 5х5. Також у тренувальному таборі перебуває Вікторія Касаткіна. Вона перебуває у чудовій формі. Зіграла три турніра. Її спочатку мало хто вважав твердою збірницею. А вона зараз у найбільш кращій формі перебуває серед усіх дівчат. І мені б дуже хотілося, щоб її якщо не на чемпіонат світу залучити, то хоча б на відбір чемпіонату Європи. Віка своєю роботою і грою доводить, що вона нічим не поступається іншим гравцям. Тому є конкуренція у збірній і це радує. Будемо відвертими – ми свою роботу проробили. Хіба що запізно приїздить Аня Зарицька – бо вона фактично один тренувальний день із нами проведе. І те, що ми не змогли залучити Олю Мазніченко – це мінус. А плюс в тому, що з’явилися інші дівчата – та сама Касаткіна, Наталя Скорбатюк, які повинні себе проявити і гідно виступити на чемпіонаті світу.

- А чому ви не можете залучити Касаткіну на чемпіонат світу?
- Бо ми маємо зробити одну заміну. А на її позиції виступає Ганна Зарицька, перебування якої у складі не треба коментувати. І той досвід Ані, яка пройшла не один чемпіонат світу і Європи, для нас зараз важливіший. Але усі ми розуміємо, що у Вікторії Касаткіної також є майбутнє, прийде час, і Віка буде грати. Бо дівчата одружуються, народжують дітей, і мене радує, що в обоймі з’явився ще один дуже важливий гравець. Після турніру у Франції ми вже приймемо рішення щодо остаточного складу.

- Ви часто вживаєте множину.
- Відповідальність лежить на усіх: на ФБУ, гравцях, тренерському штабі, звичайно, насамперед на мені, як на головному тренері. А щодо множини? Хотілося б подякувати Дмитру Неволіну, Олегові Юшкіну, Володимиру Журжію (тренерам чоловічих збірних – ред.). Дійсно, зараз підібрався згуртований тренерський склад збірних, командний дух між нами є. Одне одному допомагаємо, працюємо разом, бригадно. Атмосфера чудова. Лікарі допомагають. І ми усе робимо для того, щоб наші збірні виступлять успішно. І збірна U-18, вона прогресує швидкими темпами, і чоловіча збірна. Ми розуміємо, що кращі результати мають показати чоловіки.

- Що Ви так скромно про жінок не згадали, чинних віце-чемпіонок світу?
- Так співпало, що паралельно проводяться два чемпіонати – ЄвроБаскет у 5х5 і світова першість 3х3. Але це данність. І ми докладемо максимум зусиль, аби успішно виступити. Хоча зробити це буде нелегко. У нас досить сильна підгрупа. Починаємо матчем з Австралією. У неї чемпіонат у розпалі. Гравці з цієї збірної виступали і у складі WNBA. Ми проводили скаутінг – та сама Хантер, перший номер, одна з найсильніших гравців на Зеленому континенті. Австралія вже і на сайті ФІБА озвучила, що вона їде за перемогою. Я рахую австралійок, як і росіянок та француженок фаворитами цього чемпіонату. Другим нашим суперником є збірна Голандії. У світовому рейтингу вона зараз третя. Ця команда стала набагато сильнішою порівняно з попереднім чемпіонатом світу. Бо тоді у них грала молодіжна збірна, а зараз до Нанту їдуть основні гравці. Також у нас у підгрупі Китай і Японія. Якщо характеризувати Китай, вони виступали на попередньому, домашньому, чемпіонаті світу і про їхню силу свідчить хоча б той факт, що вони перемогли збірну США. Це чотири дівчинки, кожна зростом 190см (посміхається – ред.). Дуже китайці працюють у якому плані? Вони залучили увесь передовий досвід, ми знаємо, як Китай проводить підготовку. Сильна збірна, але ми тренерським штабом вже вирішили, чим ми будемо протидіяти китаянкам. Четверта команда – це Японія. Ці дівчата досвідчені, найстаршій 38 років, наймолодшій 32 роки. У них за плечима є досвід виступу на Олімпіаді. Про їхню силу у баскетболі 5х5 може говорити те, що вони дісталися в Олімпійському турнірі чвертьфіналу і лише на тій стадії програли Канаді. Команда не високоросла, найвища дівчина 178 зросту має. Намагатимемося у грі з ними свою тактичну схему застосувати. Ми більш молодша і більш вища команда, ніж Японія, тому свої сильні сторони будемо використовувати. Готуємося ми серйозно, проводимо скаутінг, вивчаємо суперниць, виробляємо на кожну гру певну тактику, приймаємо рішення колегіально, враховуємо думку усіх тренерів, приходимо до чогось спільного і як кажуть, намагатимемося досягнути того результату, якого перед нами ставить керівництво ФБУ. А результат у нас максимальний. Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 демонструє найвищі результати серед усіх збірних в Україні. Коли я три роки назад прийняв команду з Дмитром Неволіним, ця команда була останньою за рейтингом у Європі. За три роки ми зробили неймовірний прорив, чого тільки вартує срібло чемпіонату світу. Планку підняли дуже високо, тепер треба її тримати. Усі ми розуміємо прекрасно, що зробити це буде непросто. 

- П’єдестал пошани у ваших цілях є?
- Знаєте, я ніколи не забігаю наперед. І коли в Баку летіли (на Європейські Ігри – ред.), і коли у Китай (на чемпіонат світу – ред.). Зараз найперше завдання – досягти успіху у першому матчі зі збірною Австралії. Подальші плани будуватимемо, коли будемо у Нанті. Бо баскетбол 3х3 дуже непередбачувана гра. На останньому турнірі у Чехії збірна Шрі-Ланки обіграла французів 15:9. Хто цього очікував? Тобто у баскетболі будь-яка команда може обіграти будь-яку. Усе залежить від налаштованості – навіть майстерність відходить на другий план, якщо команда налаштується як слід. Але якщо на попередніх чемпіонатах нас недооцінювали, то тепер нас сприймають, як фаворитів.

- Але цього разу вам не доведеться проходити акліматизацію, не треба пристосовуватися до іншого часового поясу.
- Так, це плюс. І тим більше зараз дякуючи ФБУ ми зможемо полетіти на турнір до Вуарона, на якому зможемо змоделювати наші виступи. Бо він триватиме три дні, сильні суперники, і ми зрозуміємо, що треба допрацювати протягом останніх чотирьох днів, які залишаться до початку чемпіонату світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: