Юрій Вернидуб: "Перемогли заслужено"

03 квітня 09:00
Переглядів: 683
Вернидуб

Юрій ВЕРНИДУБ, головний тренер «Зорі»

– Ви дивилися гру і все бачили. Радий, що хлопці зробили те, що змогли і виграли. Дуже добре вивчили команду суперника, подивилися їх плюси і мінуси. Бачили дві гри, які вони проводили вдома, з «Динамо» і «Дніпром». Робили акцент на тому, що потрібно зіграти так, як «Дніпро» зіграв з ними у Львові. Тотальний пресинг на половині поля «Карпат», не давати їм здійснювати контроль м'яча. Тоді з'являться помилки. Змусити львів'ян грати довгими передачами, що ми і зробили. Забили швидко два м'ячі. Потім, правда заспокоїлися і пропустили. Потім знову забили. Було вилучення і нереалізований пенальті. Другий тайм вже догравали, плюс було ще одне вилучення. Думаю, перемогли заслужено. Хоча «Карпати», дійсно, команда серйозна. Бажаю їм удачі. Нехай перемагають в матчах з іншими командами і набирають очки.

– Сьогодні був відсутній Іван Петряк через дискваліфікацію. Ви грамотно його замінили...
– У нас на цій позиції є гравці. Той же Андрій Тотовицький, Пауліньо. Артему Сухоцькому ось дав шанс. Хлопці повинні грати, тим більше, через три дні нас знову чекає матч-відповідь з «Волинню» в Кубку. Потім, через три дні після цього, зустріч з «Дніпром». Дається шанс усім. Хлопці його використовують і я за них радий. Зростають і прогресують.

– Питання з приводу пенальтистів. Минулого разу ви говорили, «тільки не Будківський». Зараз не забив Любеновіч.
– Буває й таке. Дивимося європейські чемпіонати: Англію, Іспанію. Там теж зірки не забивають. Це справа випадку. Пенальті – це лотерея. Не поталанило. Нічого страшного. Головне, не опускати голову і рухатися далі.

– Можливо дасте відпочити комусь у матчі з «Волинню», щоб до «Дніпра» підійти у всеозброєнні?
– Думаю, так. Ротацію робити потрібно, а всі горять бажанням грати. Потрібно давати їм ігрову практику. Добре подумаємо, проаналізуємо, кому дати відпочити, а кому навпаки. Є ті, хто грає через три на четвертий день і їм це тільки на користь. Такі, як Женя Опанасенко. Чим більше він грає, тим краще. А є ті, кому необхідно дати відпочинок. Порадимося з колегами по тренерському штабу і вирішимо хто буде грати, а хто ні.

– Гра за таких умов вносить свої корективи?
– Погода однакова для всіх. Ми в першому таймі грали за вітром. У другому – проти нього. Я завжди кажу хлопцям: якщо граємо за вітром, то потрібно робити закидання центральним захисникам за спину. А коли навпаки, то м'яч покласти вниз. І вітер не заважатиме, нічого не буде заважати. Як тільки зіб'ємось на довгі передачі, то точно нічого не вийде. Вони прислухаються до цього.

– Що в більшому пріоритеті: боротьба за Кубок чи третє місце в чемпіонаті?
– Ми хочемо брати участь у всіх турнірах. Вийде – будемо рухатися далі. Не настільки ще наситилися перемогами. Нічого конкретно не досягали. Дуже хочеться чогось добитися з «Зорею», з цим тренерським штабом, з усіма хлопцями. Вони заслуговують на це. Третій рік ми не вдома. Проте, боремося, граємо, не скаржимося. Низький уклін усім моїм футболістам і тренерському штабу. Ми загартовуємося. Є книга «Як гартувалася сталь». Ми все це проходимо. Є шанс і ним потрібно скористатися, або хоча б зробити все для того, щоб цей шанс втілити в життя.

– На ваш погляд, у судді були сьогодні підстави призначити пенальті?
– Пенальті був 100%-им. Підкат ззаду, а ніяк не збоку.

– Ваш колега сказав зовсім протилежне...
– Це його право. Вважаю, що захисник не повинен підкочуватися таким чином в штрафному майданчику. Він йшов не збоку, а саме ззаду. Андрій Тотовицький вже був попереду. Другу жовту картку Мірошніченку і його вилучення вважаю заслуженим. Який був сенс другого порушення?

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: