"З перших хвилин відчули, що "Шахтар" нас поважа"

06 квітня 23:40
Переглядів: 106
йовічевіч

По завершенні гри юніорських команд «Карпат» і донецького «Шахтаря» старший тренер команди господарів Ігор Йовічевіч поділився своїми враженнями від переможного матчу з Інформаційним центром клубу. 

«Сьогодні у нас був дуже важкий матч. Проти нас грала команда, яку в Україні вважають найсильнішою і, відповідно, головним претендентом на золоті медалі. Але ми зуміли довести, що не є слабшими за «Шахтар». Більше того, програючи по ходу зустрічі, нам вдалося переломити хід поєдинку. Я б сказав, що хлопці, проявивши всі свої найкращі ігрові та морально-вольові якості, зуміли перекусити суперника і під завісу вирвати перемогу. Вважаю, що виграли ми цілком заслужено, бо були кращими за команду господарів в більшості компонентів футболу – не набагато, але трішечки кращими. А перевага у функціональній готовності дозволила нам дотиснути в кінцівці навіть таку сильну команду, як «Шахтар».

Ми дуже добре пам’ятали гру першого кола. Пам’ятали те, як нам було непросто в тому матчі. Так само ми дуже добре розібрали останні ігри «Шахтаря», детально вивчивши його гру загалом та кожного гравця зокремо. Я б відзначив, що у донецькій команді зібрані насправді індивідуально сильні футболісти, які мають хорошу технічну оснащеність і не погано навчені тактиці гри у футбол. Але з перших хвилин матчу ми відчули, що не лише ми поважаємо суперника, а й він нас також. 

Зазвичай «Шахтар» одразу йде великими силами вперед і з самого початку намагається подавити суперника своєю активністю. Сьогодні ж, незважаючи на те, що донеччани грали на своєму полі, вони розпочали дуже обережно. Гра, особливо її перший тайм, нагадували мені шахову партію, в якій кожен з гравців перш за все намагається уникнути помилки. 

Вважаю, що моя команда зіграла дуже добре у захисті. Ми фактично не зробили грубих помилок. Навіть пропущений м’яч не став логічним наслідком якоїсь осмисленої атаки «Шахтаря». В тому епізоді наша оборона припустилася маленької позиційної помарочки. Тим не менше, цього гравцям донецької команди було достатньо, щоб відкрити рахунок в матчі. Це лише зайвий раз характеризує, наскільки серйозний у нас сьогодні був суперник. 

Однак, окрім забитого голу, в «Шахтаря» сьогодні не було жодного гострого моменту. І це мене дуже тішить. Так само, як і той факт, що моя команда сьогодні показала, що вона має характер і вміє терпіти. Гра нам давалася дуже важко. Як я вже казав, у перші 45 хвилин гри ми в атаці майже нічого серйозного не створили. Другу половину зустрічі ми почали активніше, але десь до 70-ої хвилини нам бракувало гостроти. 

Коли ти програєш, а в атаці нічого не клеїться, дуже важко змінити хід гри навіть дорослим футболістам, а ми говоримо про юнаків, яким по 17–18 років. Тому я дуже гордий за своїх хлопців. Гордий через те, що вони не опустили рук і до самого кінця боролися за позитивний результат. Навіть коли ми зрівняли рахунок, то на відміну від «Шахтаря», який, як мені здалося, був згідний на нічию, продовжували боротися за максимум. І ця наша наполегливість та неймовірне бажання виграти й стали гарантією того, що нам вдалося таки забити переможний гол. 

Наостанок хочу сказати про наступне. Коли я почав працювати у футбольному клубі «Карпати», то з першого дня чув розмови про те, що команду треба будувати з гравців Західного регіону України, бо тут хлопці мають незламну волю і справжню психологію переможця. Думаю, сьогоднішні гра ще раз підтвердила, що так воно і є насправді», – підсумував хорватський коуч 19-річних «левів».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: