"За Росію виступати не буду, я - патріот України" - олімпійська чемпіонка

06 липня 18:52
Переглядів: 227
osypenko-radomska

31-річна байдарочниця Інна Осипенко-Радомська - в кроці від переходу під прапор Азербайджану. Мова про втрату знакової для країни особистості. Інна - перший в історії незалежності повний олімпійський кавалер, в її активі і "золото", і "срібло", і "бронза" Ігор.

За словами чоловіка і тренера Інни - Дмитра, якщо в найближчі дні Мінспорту не виплатить їм борги за підготовку за півроку, вже в понеділок Осипенко-Радомська відправиться підписувати контракт з Азербайджан і з наступного року буде представляти цю країну.

"Українська федерація нам перешкоджати не буде, ми це питання давно з нею обговорювали, - заявив Дмитро. - І з НОК України проблем не буде, адже Інна вже два роки не виступала".

Сама байдарочниця, втім, вчора була налаштована менш категорично.

"Я читаю в інтернеті нібито свої коментарі, які я насправді не давала, - сказала Осипенко-Радомська. - Поки що я нікуди не переходжу. Але ми вже півроку не отримуємо фінансування на підготовку. Вісім зборів - за свої гроші. Хлопці зараз їдуть на чемпіонат Європи, але, я так розумію, у борг. Тобто за свої гроші, а потім, колись, наше міністерство їм, може, і поверне. Але у мене вже просто немає коштів. Тому на ці змагання я не їду. Пропозиції? Так, є. Багато. Але поки я залишаюся тут і, сподіваюся, що-небудь зміниться у кращий бік.

Кличуть Росія, Словаччина та Азербайджан. Головне, що там є, - фінансування стабільної підготовки до Ігор. Боротьба за олімпійську медаль вимагає дуже великих вкладень. Скільки нагород українці принесли іншим країнам в Сочі?! За кордоном нас цінують. Я теж не остання людина, олімпійська чемпіонка. Мене вже п'ять років кличуть, ще з пекінської Олімпіади.

Мені не 20 років. Олімпіада-2016 в Ріо може стати останньою в моїй кар'єрі. У мене є сім'я, дитина, якій потрібно добре їсти. Звичайно, гонемося за кожною копійкою. Тому що спорт - це робота. Закінчуєш кар'єру з безліччю травм. Потім мені ніхто не подзвонить, не запитає: "Інна, може, тобі дати грошей на відновлення твого коліна?".

Все, що я зароблю, буду витрачати на свою реабілітацію. А чоловік у мене - тренер, а не бізнесмен. Я не виключаю, що в Ріо буду виступати за іншу країну. Тільки не Росію. Як би там не було, я патріот України. Піти під прапор країни, яка проти нас, - це не актуально. Хоча у мене багато родичів там живе.

Вчора Мінспорту виступило з "заявою стосовно переїзду Осипенко-Радомської в Азербайджан". У ньому, зокрема, йдеться, що Інна отримує щомісячну стипендію у 12 тис. грн, "але якщо між батьківщиною і грошима спортсмен вибирає гроші, не варто звинувачувати в цьому батьківщину". На питання, чи буде Мінспорту втримувати байдарочницю в Україні, джерело відповіло: "Якщо людина вирішила виїхати, Міністерсто вже не в силах нічого зробити".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: