Засідання ФБУ: чемпіонат продовжиться, 20:0 - скасовані

04 березня 10:58
Переглядів: 155
говерла

3 березня в Києві відбулося засідання Президії Федерації баскетболу України, на якому були прийняті наступні рішення:

- Президія ФБУ проголосував за те, щоб задовольнити клопотання Загальних зборів Засновників АБКУ «Суперліга», які 8 лютого 2014 прийняли рішення звернутися до Президії Федерації баскетболу України з клопотанням про скасування штрафних санкцій, застосованих до клубів - учасникам асоціації, які вчасно не сплатили частину обов'язкових заявочних внесків.

- Чемпіонат України серед клубів Суперліги, а також чемпіонати України серед чоловічих та жіночих команд Вищої та Першої ліг продовжаться. Однак у випадку якщо клуб не зможе гарантувати безпеку на своєму майданчику, він за угодою з суперником може грати домашні ігри на виїзді, або на нейтральному полі, або перенести домашній поєдинок на інший термін.

- Матчі Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги перенесені на невизначений термін. Дитячі змагання будуть продовжені, коли ситуація в Україні буде стабільною.

Президент Федерації баскетболу України Олександр Волков:

«З огляду на ситуацію, яка є нині в країні, найперше наше завдання – зберегти чемпіонат, зберегти всі надбання, які зробила Федерація, які зробили команди. Не втратити те, чого ми досягли за багато років, не допустити втрати довіри тих, хто займається баскетболом, фінансує, підтримує баскетбол. Наразі десь 90% клубів бажають продовжити чемпіонат. Звісно, в нинішніх умовах – у режимі виживання – потрібно було прийняти  рішення, які пом’якшили б вимоги до команд. Приміром, дозволили грати в менших залах, але надійніших з погляду безпеки, крім того, відмовилися від жорстких покарань за те, що команда не змогла приїхати на гру. Це дуже важливо, оскільки зараз непростий час, однак чемпіонат України має тривати. Всі жорсткі вимоги до команд скасовано задля того, щоб зберегти чемпіонат і зберегти команди. Ми розглядатимемо проведення кожного матчу окремо: якщо клуб не може гарантувати безпеку в своєму місті, він зможе або грати домашні ігри на виїзді, або на нейтральному полі, або перенести поєдинок на інший термін.

На щастя, більшість запланованих матчів Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги вже проведено. Тому в дитячих змаганнях ми цілком можемо зробити паузу, ми маємо чималий запас часу для того, щоб їх завершити. Діти продовжать грати тоді, коли ситуація в Україні буде стабільною і жодних загроз для проведення дитячих змагань не буде.  

Я хотів би звернутися до всіх уболівальників, до всіх гравців, до всіх людей, котрі пов’язані з баскетболом, і подякувати їм за те, що вони залишаються в баскетболі: вболівальникам за те, що вони продовжують підтримувати свої команди, приходити на матчі, гравцям за те, що готові грати в цих умовах, суддям за те, що надалі обслуговують поєдинки. Хочу звернутися до громад з проханням не втягувати баскетбол в політику, просто проводити матчі, давати змогу баскетболістам грати, суддям судити, а глядачам отримувати задоволення від нашої прекрасної гри під назвою баскетбол. Думаю, місцеві громади зроблять усе для того, щоб не політизувати баскетбол і спорт загалом».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: