Завтра у Львові європейський спідвей

25 червня 07:01
Переглядів: 1086
Default Image

львів готується до особистого чемпіонату Європи. 3 червня під головуванням заступника голови облдержадміністрації відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у Львові особистого чемпіонату Європи зі спідвею. Нагадаємо, що 26 червня (поч. о 16.00) на мототреці навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбудеться третій кваліфікаційний раунд цих престижних змагань, у якому візьмуть участь представники дев’яти країн: Болгарії, Італії, Латвії, Росії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Чехії та, звичайно ж, України.

Ці перегони стануть генеральною репетицією та водночас важливим випробуванням перед знаковим наступним сезоном. У 2011 році Україна і наше місто прийматимуть одразу два великих турніри: чвертьфінал юніорської першості світу і, увага, фінал особистого чемпіонату Європи. Це безпрецедентне для українського спідвею рішення, яке було прийнято 7-го листопада 2009-го року на засіданні трекової комісії Європейського мотоциклетного союзу (UEM) у Києві. Ми сподіваємось, що це рішення отримає повну та всебічну підтримку з боку, насамперед, обласної, а також міської влади. Голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль очолив організаційний комітет з підготовки до «Євро-2012», маємо надію, що він очолить і організаційний комітет з підготовки до фіналу чемпіонату Європи зі спідвею 2011. Це сприятиме проведенню заходу на високому організаційному рівні, що дасть можливість підвищити позитивний імідж Львівського регіону, як в Україні, так і за її межами; сприятиме покращенню стану технічних видів спорту у Львівській області, а також залученню потенційних інвесторів до розвитку мотоциклетного спорту в Галичині.

Заявки на проведення особистої континентальної першості зі спідвею подавали й інші міста, але європейські експерти віддали перевагу саме столиці Галичини. Львів має багатий досвід організації міжнародних змагань зі спідвею. 1990 року на стадіоні СКА відбувся фінал юніорського чемпіонату світу. У 2001 та 2003 роках львів’яни мали можливість спостерігати за перипетіями боротьби у півфіналах особистих чемпіонатів Європи. 2004 року мешканці та гості нашого міста стали свідками визначної події – першого в історії європейського спідвею чемпіонату серед пар. Вже сьомий рік поспіль львівський мототрек прийматиме кваліфікаційний раунд особистого чемпіонату Європи.

До минулого року господарями на львівському треку почувалися майстри з Польщі. 2005-го року святкував перемогу Гжегош Валасек. Естафету в нього перехопили Кшиштоф Яблонскі, Збігнєв Сухецьки і Томаш Гапінскі. Перервати польську гегемонію вдалося торік росіянину Даніїлу Іванову. Компанію у півфіналі йому склали й двоє українських гонщиків Андрій Карпов (3-тє місце) та Володимир Дубінін (7-ий). Саме вони разом з Олександром Бородаєм захищатимуть честь синьо-жовтого прапору і цього року на мототреці СКА.

«Відтепер ми повністю спокійні за стан підготовки до чемпіонату Європи-2010, який стане головною перевіркою перед ще більш престижними та значущими міжнародними стартами, що відбудуться наступного року у Львові - наголошує віце-президент Федерації мотоспорту України, президент клубу «СКА-СПІДВЕЙ» Сергій Лятосінський - Ми відчули, що відповідальність, яку ми взяли на себе, повністю розділяють люди, які визначають пріоритетні напрями розвитку Львівського регіону. Вірю, що за такої підтримки Львівської облдержадміністрації та міської влади, ми на відмінно впораємося з усіма організаційними питаннями і подаруємо гостям та мешканцям нашого міста велике спортивне свято, яке визначить кращих гонщиків Європи»

На засіданні оргкомітету під головуванням заступника голови облдержадміністрації були визначені першочергові заходи з підготовки до проведення чемпіонату, а також підготовлені відповідні розпорядження з організації медичного забезпечення змагань, їх страхування, зі сприяння у позачерговому перетині кордону спортсменами та членами делегацій країн-учасниць тощо. В обговоренні взяли участь начальник навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України Володимир Гакавчин, віце-президент Федерації мотоспорту України, президент клубу «СКА-СПІДВЕЙ» Сергій Лятосінський, начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Юрій Майборода та представники інших служб.

Завершуються роботи з підготовки місця проведення чемпіонату: ремонт трибун, закритого парку, приміщення для засідання міжнародного журі, відновлення покриття доріжки гранітним відсівом. За ходом робіт та підготовчим процесом слідкує безпосередньо заступник голови облдержадміністрації Ліліана Станіславівна Гримська.

ФОРМАТ ЗМАГАНЬ

FIM (Міжнародна федерація мотоспорту) поступово скорочує кількість напрямів своєї діяльності, а UEM (Європейський мотоциклетний союз) навпаки розширює, в тому числі і за рахунок збільшення кількості змагань зі спідвею. Особистий чемпіонат континенту проводиться у три тури. Перший тур складається з трьох кваліфікаційних раундів, у кожному з яких беруть участь шістнадцять гонщиків (плюс два запасні):

• QR 1  30.05.2010 – Діденберген (Німеччина)
• QR 2  01.05.2010 – Мюрек (Австрія)
• QR 3  26.06.2010 – Львів (Україна)

Вісім кращих гонщиків (плюс два запасні) з кожного кваліфікаційного раунду отримують квиток до наступної стадії. Відзначимо, що з цього року розподілення по трьох півфіналах, де вже мають вісім місць представники провідних європейських мотоциклетних держав, відбуватиметься не заздалегідь, а шляхом жеребкування, задля збереження спортивного принципу, на чому наполягла FIM.

• SF 1  19.06.2010 – Любляна (Словенія)
• SF 2  27.08.2010 – Балаково (Росія)
• SF 3  28.08.2010 – Бергхауптен (Німеччина)

Фінал, у якому візьмуть участь п’ять кращих гонщиків (плюс один запасний) з першого і другого півфіналів, й шість з третього проходитиме:
 
• 04.09.2010 – Тарнов (Польща)

Президентом міжнародного журі на фінальних змаганнях призначено члена трекової комісії Європейського мотоциклетного союзу Сергія Лятосінського.

Програма змагань

25.06.2010

16.00 – офіційне тренування

26.06.2010

13.00-14.30– технічний огляд
15.30 – нарада учасників та головного судді змагань
16.00 – відкриття змагань
Після завершення змагань відбудеться церемонія нагородження.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: