Збаразькі борці перемагають в Україні та Польщі

27 листопада 15:30
Переглядів: 150
Вільна боротьба

Шестеро із семи членів збаразької команди стали призерами ІІ міжнародного Меморіалу з вільної боротьби пам’яті Вітка Процяка і Патрика Жиманчика, який відбувся у польському місті Намислув минулих вихідних.

У престижному турнірі для юніорів і старших юнаків взяли участь 150 спортсменів з 25 команд. Зокрема, 20 команд представляли Польщу, чотири — Україну (Збараж, Хмельницький, Львів, Кам’янець-Подільський), одна — Чехію.

Команда Збаразької РК ДЮСШ і ФСК "Чемпіон", яку підготували тренери Петро і Євген Королі, зайняла друге місце, залишивши першість господарям змагань, на третьому – польська команда з Жешува.

Серед збаражан незаперечним чемпіоном турніру став Андрій Ткач, який виступив у категорії 38 кг.

Двоє юних борців здобули срібні нагороди. Вони дістались Юрію Вовку(вагова категорія 35 кг) та Олегу Ключці ( 42 кг).

Ще троє наших земляків — Вадим Крупський (38 кг), Олександр Михальський (69 кг), Андрій Хариш (76 кг) здобули "бронзу".

— Дані змагання, — відзначив тренер хлопців Петро Король, — були як завжди організовані на дуже високому рівні — рівні чемпіонату світу. Урочисте відкриття — за участю влади , в перервах — виступи професійних танцівниць. У цьому році, оскільки він ювілейний для місцевого борцівського клубу "Орел" (з часу заснування виповнилося 50 років) були дуже цінні подарунки для призерів, особливо для чемпіонів, які окрім кубків , медалей, подарунків, отримали сертифікати на 500 злотих. Такими дарунками організатори підкреслили важливість вільної боротьби у їхньому місті, вагу авторитету місцевого клубу, який виховав чимало чемпіонів Європи і світу. Кількість вболівальників, які прийшли на змагання, доводить популярність вільної боротьби — цього олімпійського виду спорту — у Намислуві, і очевидно, не в останню чергу через підтримку влади. Адже створити такі хороші умови для занять і змагань без сприяння владних структур, напевно, важко. До того ж у місті розпочато будівництво нового, ще більш просторого і комфортного, залу для борців з трибунами для глядачів.

— Я займаюсь вільною боротьбою уже четвертий рік, — ділиться враженнями семикласник Андрій Ткач, — маю багато медалей, отримував різні призи, але таких, як на цьому турнірі, у мене ще не було. Поки що не вирішив, на що витрачу отримані кошти, але, думаю, варто у першу чергу придбати нове тріко, а потім на щось потрібне для занять спортом використаю і решту. Окрім нагород, мені сподобалась наша поїздка і тим, що перед змаганнями ми побували на тренуваннях у Жешуві, де зустрілись з багатьма друзями, перепочили, а тоді поїхали до Намислува. Цього разу мені трапились не дуже сильні суперники, хоча зазвичай виборювати перемогу на подібних турнірах важко, бо у кожній ваговій категорії є багато спортсменів, які дуже добре борються, мають добру підготовку, тож доводиться докладати усіх сил, щоб добитись переваги.

У той час, коли одні борці захищали честь міста за кордоном, інша частина клубу випробовувала свої сили на ІІ Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби у Хмельницькому, присвяченому пам’яті Небесної сотні та загиблим під час АТО, який відбувся серед хлопчиків і дівчаток 2004-2007 р. н. У турнірі змагались 350 спортсменів з різних міст України та Молдови. Змагання проводились за олімпійською системою, тому дістатись до перемоги було важче, ніж за інших правил. Тим не менше, збаразька команда виборола друге місце. На першому — спортсмени зі Львова, на третьому — хмельниччани. Збаразьку команду, яка складалась із 29 юних борців, представляли вихованці тренерів Петра та Євгена Королів, Олександра Шафранського (РК ДЮСШ, ФСК "Чемпіон").

Чемпіонами у своїх вагових категоріях стали Богдан Бастюк (33 кг), який переміг у семи сутичках, вигравши у старших суперників, Максим Шпак (42 кг), Влад Пожогін (65 кг).

Друге місце у ваговій категорії 26 кг виборов Влад Хариш.

Бронзові медалі — у Володимира Каравацького (32 кг) та Насті Михальської, яка змагалась у категорії 42 кг.

Чемпіон змагань Богдан Бастюк зізнається:

— Ці змагання дуже цікаві, там познайомився з багатьма спортсменами, змагався із хлопцями зі Львова,Тернополя, Кам’янця-Подільського та інших міст. Думаю, переміг їх завдяки своїй тактиці, якої навчився за рік у збаразькому клубі.

— А я, хоча мав лише двох суперників, — додає п’ятикласник Влад Пожогін, — проте дуже втомився, боротись з ними було важко.

Третьокласнику Владу Харишу, який лише рік займається вільною боротьбою, вдалось втриматись у семи поєдинках.

— Восьмий поєдинок, — каже хлопець, — почався через дві хвилини після попереднього, тому у мене просто не вистачило на нього сил. Але на цих змаганнях я відчув, що став сильнішим, тому хочеться займатись ще і ще , щоб пошвидше стати найсильнішим.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: