Збірна України на студентському Чемпіонаті Світу. Чому дев'яті?

19 серпня 07:15
Переглядів: 141
україна

Пройшло не так багато часу після того, як студентська збірна України завершила свої виступи на чемпіонаті світу серед студентів. Цей студентський "мундіаль" явно не занесеш в актив нашої збірної, виходячи з результату - всього лише дев'яте місце. Порівняно з тріумфом дворічної давності, коли "синьо-жовті" стали чемпіонами світу, це, безумовно, "стрибок" вниз. Чому так сталося? Спробуємо розібратися в цьому без емоцій, з холодною головою. Все-таки, краще вже так, ніж по гарячих слідах.

Причина № 1 Тренерська. І по ходу студЧС, і після нього українське футзального суспільство розділилося на критиків і захисників роботи Олександра Косенка на посту тренера збірної. Але давайте будемо об'єктивними - це лише перші проби Олександра Петровича на новій посаді. І вже краще, напевно, пожертвувати титулом чемпіонів світу серед студентів і отримати потрібний досвід, ніж потім отримувати ще більший відсоток критики вже в офіційних матчах. А вони у нашої команди не за горами. Все-таки, Гран-прі в Бразилії забувати не варто. Та й готуватися до відбору на чемпіонати світу та Європи теж потрібно. До того ж, не будемо забувати, що Олександра Косенка призначили головним тренером фактично незадовго до студЧС. А це означало, що часу на підготовку збірної у нього було дуже мало. А зробити треба було багато. Враховуючи те, що майже всі гравці деякий час перебували без практики, це виглядало складним завданням. Тому, перед виїздом до Іспанії нашій збірної вдалося провести тільки один спаринг з "Епіцентром К3", який, щоправда, був без деяких ключових гравців. Один спаринг навряд чи міг би дати Олександру Петровичу потрібний обсяг інформації. Тому, нашій команді в Іспанії довелося грати фактично з листа. Однак, незважаючи на те, що результати були, м'яко кажучи, не зовсім хороші, було видно, що якийсь почерк проглядався. Але знову-таки - відшліфовувати всі свої задумки Косенко і його підопічним доводилося вже по ходу турніру. А тут ще у Косенко виникли неприємності у зв'язку з дискваліфікацією і травмами гравців. Однак, варто віддати належне екс-наставнику "Енергії", який в цей момент не розгубився і зміг за рахунок решти бійців показати хоча б якийсь результат.

Причина № 2 + 3. Кадрова і брак досвіду. З того складу, який два роки тому ставав найсильнішим на планеті, в студентській збірній зразка 2014-го року залишилися тільки двоє - Євген Клочко та Євген Сірий. Тобто, на цьому ЧС була фактично нова збірна. Але навряд чи тих, хто поїхав захищати честь нашої країни, не мали ніякого міжнародного досвіду. Якраз зовсім навпаки - багато з нинішнього складу залучалися до національної збірної ще Євгена Ривкіна. Але якщо говорити про досвід ігор на таких форумах, то його відсутність, мабуть, і позначилося. Інакше тоді не було б триматчеву дискваліфікацію Разуванова і Сірого (а Євген якраз грав на студЧС два роки тому), а також ще кількох втрат по ходу турніру через перебір "гірчичників" нашими гравцями. Це була одна з причин, чому наша збірна не завжди виходила на ігри в неповному складі. Ще одна причина - травми гравців. Тому, виникали великі побоювання, що коротка лава запасних може відгукнутися. За великим рахунком, збірна України на студЧС зіграла в оптимальному складі тільки на початку і наприкінці турніру. Все інше - експерименти в бойових умовах, і в цьому, звичайно, був ризик. І якби Косенко взяв до складу ще кількох гравців, які могли б допомогти нашій команді, то, можливо, не було б і таких проблем. Як на мене, можна було взяти на турнір Свірідова або, наприклад, Михайленка. На худий кінець - у списку міг би ще виявитися Шамлі, який після дискваліфікації Разуванова цілком реально міг би зіграти на позиції "стовпа". Загалом, тут питання на питанні. Відповіді на них, імовірно, може дати тільки Олександр Косенко.

Причина № 4. Відсутність ігрової практики. Напевно, це - одна з найістотніших причин. Тому що з моменту закінчення чемпіонату до старту студентського чемпіонату світу був час. Тобто, якщо б питання з тренером зважився відразу ж після фінального матчу між "Енергією" та "Локомотивом", (хоча розмови про призначення Косенко головним витали в повітрі вже тоді, але вони не були підтверджені офіційно), то, можливо, було би вирішене і питання зі спарингами, а це була б потрібна ігрова практика. А так - вийшло, що збірна отримала свого тренера вже тоді, коли залишалося менше часу на підготовку. Звичайно, можна зрозуміти, що гравцям ще потрібно було відпочити після важкого сезону. І з цим ніхто не сперечається. Але переконаний в одному: якби головний тренер збірної був відомий раніше, то можна було б домовитися заздалегідь за спаринг не тільки з "Епіцентром К3". Чому б не домовитися за спаринг з командою НПУ, яка готувалася до чемпіонату Європи серед студентів? Думається, цим спарингом були б задоволені обидві сторони, оскільки обом командам потрібно було готуватися захищати спортивну честь України. Тоді наша збірна вже перед матчем з Бразилією отримала б потрібний ігровий тонус і, можливо, результати були б зовсім інші.

Причина № 5. Психологічна. Тут все зрозуміло. Нашим хлопцям потрібно було грати, а в той же час в Україні йшли бойові дії, які і зараз йдуть. А якщо врахувати, що деякі з гравців збірної - вихідці з Донбасу, то зрозуміло, що цей фактор, напевно, виходив на першу роль. Крім того, слід врахувати, що психологічний фактор вже позначився в стартовому матчі з бразильцями. Звичайно, там і суддя напартачив, але те, що наші хлопці зірвалися в кінці матчу, їх не прикрашає. Природно, цей психологічний фон відбився на грі наших футзалістів в наступних матчах. Хоча вони намагалися не показувати. Але тут відкрилася інша частина цього психологічного фактора - розслабленість, коли ставало зрозуміло, що гра йде за сценарієм "синьо-жовтих". І тут, напевно, було упущення Олександра Косенка, оскільки така тенденція продовжувалася в декількох матчах поспіль. Чому не попрацювали над цією проблемою - невідомо. І якщо надалі таке буде повторюватися, то шквал критики на адресу Косенко буде величезним.

Ось, мабуть, найголовніші причини невдалого виступу збірної України на студентському чемпіонаті світу, який, напевно, все-таки був принесений в жертву заради того, щоб Олександр Косенко набрався потрібного досвіду на міжнародному рівні. А цей досвід стане йому в нагоді вже скоро - в офіційних матчах збірної. А це - вже інший рівень і інші завдання, які треба буде виконувати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: