"Збірна України - пріоритет"

22 серпня 10:00
Переглядів: 215
енергія локомотив

Президент Екстра-ліги розповів про основні моменти майбутнього сезону.

- Розкажіть, будь ласка, офіційно, чому донецький Сапфір не братиме участь у новому сезоні Екстра-ліги?
- Це позиція клубу. Вони нам надіслали лист, де пояснили, що згідно з програмою розвитку їхнього клубу, вони вирішили розпочати свій шлях з самого низу професійного українського футзалу, щоб отримати місце в еліті за спортивним принципом. Саме тому вони почнуть сезон у першій лізі, де постараються відразу підвищитися в класі. 

Останні два сезони Екстра-ліга намагалася розширитися революційним шляхом, не за спортивним принципом, це не виходило. Тому вже зараз є бачення, і пропонуємо це АМФУ, що з наступного сезону Екстра-ліга буде розширитися спортивним, еволюційним шляхом, а саме - три команди першої ліги на наступний рік підвищаться у класі, і в еліті буде десять команд. Це пріоритетне завдання Ліги.

- Що буде, якщо хтось відмовиться від підвищення, як Буран-Ресурс в цьому році?
- Тоді місце в Екстра-лізі буде запропоновано четвертій команді першої ліги і так далі, поки три команди не виявлять бажання підвищитися у класі, і не стануть командами Екстра-ліги. Але при цьому ми говоримо, що підвищення можливе виключно через першу лігу.

- Чи є сенс починати чемпіонат у вересні, адже команди зіграють одну гру і підуть майже на місячну відпустку?
- Чемпіонат розпочнеться сьомого вересня. Таким було прохання тренерського штабу національної команди, а президенти клубів її підтримали. Справа в тому, що головному тренеру потрібно, щоб гравці хоча б трохи вкотилися в сезон, відчули смак офіційних матчів. Дуже добре, що по два матчі зіграють Локомотив і Енергія, з яких багато гравців поїде захищати честь країни. Хочу, щоб всі розуміли, що збірна України - пріоритет, і ми всі бажаємо нашій команді потрапити на чемпіонат Європи.

- Коли ж можна чекати повний календар чемпіонату України?
- До кінця цього або до початку наступного тижня. Ситуація така, що у нас тільки один клуб, який володіє своїм особистим залом - ЛТК, інші змушені його орендувати або ділити з кимось. Тому потрібно узгодити футзал з іншими видами спорту, зараз чекаємо коригування від клубів, а після цього з'явиться повна версія календаря.

- Чому Екстра-ліга там мало радує новинами "від себе"? Складається враження закритості процесу.
- У нас зараз йде невелика реструктуризація, з нею пов'язані певні проблеми. Ми розуміємо, що створили певний новинний вакуум, який постараємося найближчим часом заповнити. До речі, хочу сказати, що Екстра-ліга погодила з АМФУ продовження співробітництва на три роки, правда, поки ще офіційно не підписали, але домовитися про те, що наступні три сезони Екстра-ліга проводитиме чемпіонат України і Суперкубок в елітному дивізіоні.

- Підкажіть, що з футзалом на ТБ? Чи буде трансляція Суперкубка України, чемпіонатів України та Іспанії?
- По Суперкубку ведуться переговори, тому абсолютно визначено сказати з цього приводу не можу. По Екстра-лізі, трансляції будуть, з яких саме міст зараз сказати не можна, тут все залежить ще від технічних можливостей клубів, але в будь-якому випадку можна показувати футзал зараз тільки з чотирьох міст (Харків, Львів, Івано-Франківськ та Луганськ), трансляції на ТБ з інших міст буде зробити складніше, але ми працюємо над цим. У нас є домовленість з НВО Поверхность про не менш, ніж 50 трансляцій, це залишилося в силі.

З Іспанією є невелика заминка. Вони змінили офіційного транслятора чемпіонату (виключні права на трансляцію чемпіонату Іспанії викупив телеканал Mediaset España - прим. Автора), що спричинило технічні зміни. Зараз чекаємо від них відповіді, чи зможуть вони надати нам сигнал, якщо зможуть, то трансляції будуть.

Офіційний м'яч - це прерогатива АМФУ, і ми чекаємо їх рішення з цього питання. Разом з цим клуби Екстра-ліги свою думку Президенту АМФУ надали.

- Побажайте щось нашим читачам
- Хочу, по-перше, подякувати iSport.ua, і в першу чергу людині, відповідальній за футзал, за те, що в цьому сезоні цей сайт став дуже цікавим з точки зору футзалу, і звичайно побажати вашим читачам більше усіляких перемог в їх житті.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: