Збірна України - в летаргічному сні та новій формі

09 квітня 07:07
Переглядів: 603
ФФУ

Вчора в Домі футболу чиновники федерації вирішили пригадати загалу, що у нас ще є національна збірна. Дарма, що до осені вона, швидше за все, не проведе жодного матчу. Зате форма нового дизайну урочисто презентована. Жовта, як сонце. І з полосками, наче у шведів. Не вистачає лише герба з трьома коронами. Але на відміні від славетних пращурів «Тре Крунур» - варягів - наша збірна у походи ходити не поспішає. Наставник команди Михайло Фоменко повідав, що після тривалих консультацій команда вирішила відмовитися від турне по Латинській Америці наприкінці травня – початку червня. 600 тисяч доларів, які виділяли організатори, аргументом теж не стали. Футболісти вирішили перепочити і не розтринькувати короткої паузи між чемпіонатами на різні футболи.

Збірна України

Окремі наші колеги, працедавцями яких є колишній президент Федерації футболу України, в зв’язку з цим влаштували тренерові обструкцію. З одного боку, вони праві, адже важко уявити, що оборонець збірної СССР Фоменко в 70-ті роки відмовився б від найвіть найбожевільнішого «жесту доброї волі» в чергову братню країну. Навіть розуміючи, що він не відпочине, не заробить грошей і в футбольному плані нічого корисного для себе не візьме. Разом з тим, ті ж журналісти запитували тренера, мовляв, чи можна підготувати збірну до офіційних матчів, провівши впродовж десяти місяців лише один товариський матч. «Поживемо - побачимо», - в традиційній для себе манері відповів Фоменко. І мав рацію, адже в минулому відбірному цикли до Мундіалю-2014 цей тренер демонстрував здатність формувати команду в страшенному часовому цейтноті.

Мабуть, головною складовою успіху тієї збірної був ідеальний мікроклімат в колективі, здорова атмосфера у ньому. Видно, що Фоменко цією чеснотою дорожить. Бо розвалити вже побудоване надзвичайно просто. Приміром, змусивши зненавидіти себе деспотичного. Бо як футболісти, які справді мають короткі літні відпустки, ставитимуться до тренера, який в силу своєї впертості вирішить проводити виснажливі заокеанські турне через якийсь тиждень після фінішу чемпіонату?

Zbirna Ukrayiny

В цьому контексті, якщо й комусь вартує дорікати, так це панству з компанії «Україна Футбол Інтернешнл», яке не спромоглося знайти для української збірної суперника на 22-23 травня на європейському континенті. За умови, що такі плани існували. Виправдовується керівник УФІ Володимир Лашкул зривом варіанту з матчем проти збірної Каталонії, команди, яка не має офіційного статусу. Погодьтеся, звучить комічно, якби не було так недолуго. З таким успіхом наш топ-менеджмент невдовзі займеться організацією поєдинків зі збірними самопроголошених держав чи автономій на кшталт Південної Осетії, Абхазії, Косово чи навіть Криму.

Видно, що федераційним чиновникам зараз не до футболу. Наближається завершення процесу аудиту діяльності ФФУ, який повинен дати відповідь на запитання, наскільки чесно працює інституція. Поки вся ця катавасія триває, основні фіґуранти конфлікту начебто підписали «пакт про ненапад». Втім, дотримуватися цього негласного документу ніхто, судячи з великої кількості взаємного бруду на сторінках преси, не збирається. Більше того, президент ФФУ Анатолій Коньков у ході аудиту провів скорочення штатів, звільнивши близько 40 працівників Федерації.

За нашою інформацією, причини такого кроку дуже прості. Їхні коріння тягнуться з часів першого аудиту діяльності ФФУ, який мав оптимізувати начебто роздутий колишнім крівництвом штат. Втім, перевірка, яка обійшлася в кругленьку копієчку, показала, що ті 190 працівників, які працювали при Суркісі – число оптимальне. Не дивлячись на те, Анатолій Дмитрович в наступних кілька років збільшив кількість службовців Федерації на… правильно, 40 осіб.

Тепер, коли прийшла пора нового аудту, почалися поспішні звільнення. При цьому посад позбувалися не нові працівники і не члени команди колишнього президента. «Під роздачу», свідчать наші джерела, потрапили люди опального віце-президента ФФУ Анатолія Попова. До слова, останнім часом вперто шириться інформація, що в найближчому майбутньому Анатолій Володимирович теж може бути відстороненим від своєї посади. На жаль, вияснити, чи так то насправді, під час брифінгу, пов’язаного з презентацією форми збірної, не вдалося. Анатолій Коньков, взявши вступне слово, потім без пояснень і можливості ставити запитання пішов з прес-зали.

Збірна України

Між тим, форму презентували п’ятеро футболістів – Євген Хачеріді, Артем Федецький, Денис Гармаш, Едмар та Олександр Кучер. Їхні публічні враження були традиційними, хоча «не на камеру» гравці говорили, що форма їх не вражає. Але, кажуть, знаючі люди, то футболісти ще не бачили тренувальних та цивільних спортивних костюмів. Їхня якість і дизайн начебто зовсім кепські. Не кажучи вже про те, що білі й чорні кольори, які начебто є помітними на новому екіпіруванні, нічого спільного з національною символікою України не мають. Мабуть, не дарма пан Лашкул натякав представникові компанії adidas, мовляв, наша тривала співпраця для нас приємна, але пропозиції конкурентів виглядають надто спокусливими…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: