"Зелено-білі" вшанували першого воротаря "Карпат"

10 лютого 16:33
Переглядів: 203
Юрій Сусла

Нещодавно першому в історії воротареві «Карпат», найстаршому гравцеві «зелено-білих» Юрію Суслі виповнилося 80 років! Понад 50 років Сусла віддав служінню львівському та українському футболу, будучи спочатку гравцем, згодом тренером команди «Карпати» та СДЮШОР «Карпати».

Вихованець закарпатського футболу Юрій Сусла у 1963 році став першим стражем воріт новостворених «Карпат», перейшовши з іншого львівського клубу СКА. За чотири роки виступів у «Карпатах» Сусла провів у всіх змаганнях 76 ігор, пропустивши 58 голів. Саме Юрій Сусла входив до тренерського штабу «Карпат», які у 1969 році вписали яскраву сторінку в історію радянського футболу, ставши єдиним клубом нижчого дивізіону, який виборов Кубок СРСР. А через рік «Карпати» вибороли і путівку до вищої ліги.

Понад 30 років Юрій Сусла працював у дитячо-юнацькому футболі, тренуючи воротарів у СДЮШОР «Карпати». Чимало випускників цієї відомої ще з радянських часів кузні футбольних талантів вдячні своєму першому тренеру Юрію Суслі за передані неоцінимі знання та досвід. Серед них колишні та діючі воротарі Віталій Постранський, Андрій Гайдук, Олег Венчак, Андрій Тлумак, Юрій Паньків, Богдан Когут, Богдан Шуст, Роман Мисак та інші.

З нагоди ювілею у львівському Гранд-клубі «Софія» Юрія Суслу вшанувало керівництво ФК «Карпати», зокрема генеральний директор Ігор Дедишин. Теплі вітальні слова також прозвучали від колишніх одноклубників та підопічних Юрія Сусли, колег по роботі у СДЮШОР «Карпат» – Ігоря Кульчицького, Йосипа Фалеса, Богдана Грещака, Габора Вайди, Романа Риф'яка, Володимира Щерби, Ярослава Кікотя, Степана Юрчишина, Станіслава Кочубинського, Романа Деркача, Олега Бойчишина та інших.

Юрій Сусла, до речі, батько трьох дочок, не зважаючи на поважний вік як завжди підтягнутий, стрункий і абсолютно не виглядає на свій ювілей, який зустрів разом з дружиною. Разом з тим, багаторічна праця і складна операція на суглоби час від часу дається взнаки. Коли ювіляра «Карпат» запитали, чи не шкодує про те, як склалося його футбольне життя, він відповів: «Відверто кажучи, задоволений своєю спортивною біографією. Якщо б довелося б ще раз починати все спочатку, то пішов би тією ж футбольною дорогою, але вже не повторював би деяких помилок...»

 сусла

 Гендиректор ФК «Карпати» Ігор Дедишин вручив карпатівському ювіляру Юрію Суслі символічну футболку з номером «80»  

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: