"Жальгіріс" – "Карпати". Спогади ветеранів

25 березня 15:30
Переглядів: 163
кульчицький

Два ветерани львівських «Карпат» Степан Юрчишин та Ігор Кульчицький поділилися враженнями від матчів проти литовського «Жальгіріса».

Наприкінці 70-их не було у литовського «Жальгіріса» більшого жаху, аніж форвард «Карпат» Степан Юрчишин. У трьох матчах Степан Федорович забив вільнюському клубу одразу шість м’ячів...

«Насамперед скажу, що нам завжди було дуже приємно грати в Прибалтиці. Вільнюс – місто дуже красиве, та й команда у них була симпатична, яка вміла грати в футбол. Зважаючи на те, що тоді не було легіонерів, грала їхня школа проти нашої. Це насправді було дуже цікаво. У 79-у наша команда була надзвичайно сильна. І матчі проти «Жальгіріса» теж пригадую.

У Львові ми виграли 4:0, я відзначився хет-триком. А вже у Вільнюсі, наприкінці сезону, в листопаді, ми виграли 4:2 – там я забив двічі. Дуже шкодую, що нема записів тих матчів. У місті ми любили гуляти, Вільнюс красивий. І ще було приємно, що глядачі аплодували нам тоді, коли ми обігравали їхніх улюбленців».


Саме проти вільнюського «Жальгіріса» львівські «Карпати» провели перший матч на стадіоні «Дружба», який тепер зветься «Україна». Одним з учасників того матчу, що відбувся у серпні 1963 року, був Ігор Кульчицький.

«Дуже добре пам’ятаю відкриття нашого стадіону і першу гру проти «Жальгіріса». Прийшло дуже багато людей, зокрема й тих, хто брав участь у будівництві арени. Матч видався цікавим і напруженим, ми грали проти хорошої і амбітної команди. «Жальгіріс» відрізнявся від інших команд, у них був свій почерк, так само як і в «Карпат». Але тоді ми програли. Наша команда не реалізувала пенальті, а литовці свій шанс використали. Пригадую, що стосунки у нас були дружніми. Матчі хоч і були напружені, але доволі доброзичливі. Наші фанати також їздили у Вільнюс, підтримували нас. Думаю, у цьому місті їм подобалося, воно схоже на Львів».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: