Карпати
12-й тур. 14.10.2017, 12:00. «Колос», Долинська. 100 глядачів.
Хмарно. +14°С

Арбітр – Іван Бондар (Київ).

Асистенти арбітра: Олександр Холодинський (Лозова, Харківська обл.), Олександр Жуков (Харків).
Четвертий арбітр – Максим Поліщук (Кривий Ріг).

Спостерігач арбітражу – Ігор Хіблін (Хмельницький).

«ЗІРКА» U-21: Льопка, Кастельс, Маліновський (Кутулупенко, 90+1), Оганесян (Тарасюк, 75), Маткобожик, Авер’янов, Дришлюк (Клочан, 63), Панфілов, Петров (Капелян, 46), Мачелюк, Байдалук.
Запасні: Медведєв, Зозуля, Любко.
Старший тренер – Віталій Розгон.

«КАРПАТИ» U-21: Мозіль, Сениця, Перейра, Виздрик, Стасишин, Осман, Кльоц (Толочко, 76), Лебедь, Мемешев (Богач, 70), Дебелко (Карпенко, 71), Войтович (Саламаха, 78).
Запасні: Сілецький, Саутін, Веремієнко.
Старший тренер – Олександр Чижевський.

Голи: Панфілов, 28 (пен.), Авер’янов, 87 – Мемешев, 7.

Попередження: Панфілов, 34, Маткобожик, 40, Дришлюк, 62 – Виздрик, 32, Мемешев, 49, Лебедь, 80.

Вилучення: Виздрик, 46 (друге попередження).

Виходячи на сьогоднішню гру у селищі Долинське проти кропивницької «Зірки», гравці молодіжної команди «Карпат» знали, що в разі перемоги вони наздоженуть за набраними очками двох лідерів поточного чемпіонату України U-21 – донецький «Шахтар» і полтавську «Ворсклу». Напевне, ніхто не сумнівався до гри, що завдання обіграти «жовто-червоних», нехай і на їхньому полі, для «зелено-білих» не є надто складним – все ж суперник займає останнє місце. Та й про домашній виграш з рахунком 6:0 в матчі першого кола усі добре пам’ятали. Однак підсумок гри виявився для «левів» та їхніх вболівальників більше, ніж несподіваним, а головне, абсолютно не втішним.

Початок гри для «Карпат» склався більше, ніж вдало. Перейшовши зі стартовим свистком арбітра на половину поля «Зірки», гості одразу дали зрозуміти, що не мають наміру відкладати справу щодо визначення долі зустрічі на свою користь у довгу шухляду. Не забарилися підопічні Олександра Чижевського та Романа Толочка й зі створенням гольових моментів і першим забитим голом. Уже на 7-й хвилині Мемешев на позиції правого крайнього отримав передачу від Кльоца, на швидкості увірвався в штрафний майданчик «жовто-червоних» і прошив ближній кут воріт Романа Льопки, пробивши впритул зі стійкою.

Забивши швидкий гол, «Карпати» взяли гру під свій контроль, однак через великий відсоток технічного браку до по-справжньому небезпечних моментів у подальшому справа майже не доходила. За великим рахунком забити другий м’яч до перерви гості могли лише у двох ситуаціях. Кльоц, непогано пробив зі штрафного метрів з 35-ти, але круглий пройшов поруч зі стійкою. А простріл у карну зону у виконанні Османа зліва Лебедь замикав ударом у дотик з району 11-метрової позначки, але знову забракло влучності – цього разу м’яч пройшов над поперечиною.

Втім, перша половина гри могла завершитися й унічию. Незадовго до свистка арбітра на перерву «Зірка» ледь не відіграла пропущений у дебюті матчу гол, але гостей виручив голкіпер – Мозіль зреагував на постріл Маткобожика із забійної позиції і в красивому стрибку потягнув на корнер удар під поперечину.

Те що не вдалося господарям наприкінці першої 45-хвилинки, вони зробили на самому початку другої. Виздрик припустився позиційної помилки і не знайшов нічого кращого, як зіграти проти опонента з порушенням правил у власному штрафному майданчику. Арбітр без вагань вказав на 11-метрову позначку та ще й показав карпатівцю «гірчичник». У Виздрика це було друге попередження в грі і він автоматично покинув поле, залишивши свою команду у чисельній меншості. Цей епізод став чи не визначальним у тому, що відбулося у подальшому.

Панфілов вирок арбітра виконав чітко: пробив з точки без шансів для Мозіля і рахунок зрівнявся – 1:1. Та незважаючи на далеко не найкращі для себе обставини, «зелено-білі» не відмовилися від свого головного завдання – здобути перемогу. І шанси для того, аби навіть у чисельній меншості вдруге у грі вийти вперед у них були. Зокрема, двічі мав забивати Дебелко. Однак спочатку він не реалізував вихід один на один з кіпером, а згодом, пробиваючи по цілі з гострого кута у дальню «шістку», не зумів направити круглого у ствір воріт.

Мали моменти забити й футболісти «Зірки», які після вилучення Виздрика чітко розуміли, що в них з’явився шанс отримати другу перемогу в сезоні. Небезпечний удар по воротах, перебуваючи у гарній позиції поруч з лінією штрафного майданчика, завдав Клочан, який по ходу другого тайму вийшов на заміну. Мозіль на постріл зреагував, але не зумів зафіксувати м’яч в руках – на щастя для гостей, партнери кіпера по лінії оборони винесли круглого в поле подалі від воріт. Ще в одному епізоді дальній удар на себе прийняла поперечина воріт галичан.

А розв’язка гри наступила в заключній п’ятихвилинці матчу, коли кожна з команд мала свій шанс вирвати перемогу. Першими забити могли карпатівці, однак Саламаха не попав у ближній кут воріт Льопки. Натомість господарі свою нагоду не змарнували: коли Мозіль відбив потужний удар, оборонці «зелено-білих» не встигли накрити гравців «Зірки» і капітан команди з Кропивницького Авер’янов, зігравши на випередження, став автором переможного голу – 2:1 на користь «жовто-червоних».

До фінального свистка голів більше не забив ніхто, тож «зелено-білі» не тільки не наздогнали лідерів, а ще й опустилися в турнірній таблиці з третього місця на п’яте. Втім, до фінішу ще дуже далеко, тому у наших хлопців залишаються усі шанси продовжувати боротьбу не лише за медалі, а й за чемпіонство також.
За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua