Змінено формат Чемпіонату України з водного поло поточного сезону-2015/2016

18 грудня 14:30
Переглядів: 104
Водне поло

У Дніпродзержинську, де завершився другий тур ювілейного, XXV Чемпіонату України з водного поло сезону-2015/2016, відбулося засідання Виконкому національної федерації за участю тренерів команд, на якому було прийнято кілька важливих рішень.

Перш за все відзначимо, що після тривалих дебатів змінено формат поточного чемпіонату України сезону-2015/2016. Прийнято рішення, що упродовж сезону ніхто достроково не припинятиме участь в чемпіонаті і усі шість команд («Динамо» Львів, «Слобожанець» Харків, ВК «Маріуполь», НТУ «ХПІ» Харків, збірна Київщини та ВК «Одеса»–ОНМА) повноцінно зіграють турнір з шести турів. Тож кожен учасник зіграє по 30 матчів.

Два тури уже позаду, решта ж пройдуть вже у 2016 році в наступні терміни:

третій – 4–7 лютого (Одеса);

четвертий – 3–6 березня (Київ);

п’ятий – 24–27 березня (Харків);

шостий – 19 – 22 травня (Львів).

Торкнулися зміни і плей-оф за золоті медалі, який відбудеться, або не відбудеться, в залежності від турнірних здобутків команд за підсумками шести турів. Зокрема, аби забезпечити собі чемпіонство за підсумками шести турів, лідеру необхідно відірватися від другого місця на десять очок. Коли цього не вдасться зробити, то «золото» розіграють у фінальному плей-оф до трьох перемог одної з команд. Аналогічно відбудеться або не відбудеться і плей-оф за «бронзу», в якому гратимуть команди, що після шести турів займатимуть третє і четверте місця.

Ігри плей-оф пройдуть з роз’їздами у червні. Господарями майданчика у першому і другому поєдинках будуть команди, які посядуть за підсумками шести турів друге і четверте місця. Відповідно, треті матчі, а при потребі й четверті і п’яті, пройдуть на майданчиках команд, що посіли перше і третє місця.

Прийнято рішення і щодо розіграшу Кубка України 2016 року. 27–30 жовтня відбудеться відбірковий турнір, два переможці якого разом з цьогорічними  фіналістами – львівським «Динамо» і харківським «Слобожанцем» – зіграють 24–27 листопада у «Фіналі Чотирьох». Міста, які приймуть кубкові баталії, буде визначено пізніше.

Прийняв Виконком ФВПУ і рішення розігрувати Суперкубок України. Перший матч за новий трофей пройде у грудні 2016 року в Києві. Зіграють у ньому чемпіон країни і володар Кубка України сезону-2015/2016. Якщо ж якась з команд оформить «золотий дубль», то її суперником буде фіналіст Кубка.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: