Знаймо свої гнізда

10 червня 14:25
Переглядів: 231
спорт

Ніщо так не возвеличує людину, як її знання та ревне ставлення до історії свого міста, краю чи держави. А нам, львів’янам, у своєму місті, справді є чим гордитися, але й необхідно зайнятися відновленням справ у ділянці спорту.

Учора у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка, званим Домом Франка, за участі чисельної авдиторії, відбулося чергове засідання Комісії тіловиховання і спорту ім. Івана Боберського НТШ, яка саме намагається відстоювати та повертати із забуття те, що було нищите і «вирубане під корінь» радянським тоталітаризмом.

Кандидат наук з фізичного виховання та спорту Львівського ДУФК ім.Івана Брберського Ярослав Тимчак у своєму виступі окреслив історичні місця та об’єкти українського гімнастичного і спортивного руху у Львові, які для кожного українця повинні стати наріжним каменем.

Зокрема, це будівлі Української Академічної Гімназії (вулиця Степана Бандери) та «Сокола-Батька» (вул.Руська), помешкання Івана Боберського (вул.Михайла Драгоманова), майданчик «Сокола-Батька», що містився у мальовничому Стрийському парку.

Метою і завданням виступу голови Комісії тіловиховання і спорту ім. Івана Боберського НТШ було відновлення та поширення національної пам’яті, а також включення вище згаданих об’єктів до переліку історико-культурної спадщини міста Лева.

Адже, як відомо, Іван Боберський своїм трудом спричинився до поширення тіловиховання, руханки, гімнастики та змагу у середовищі української молоді не тільки на теренах Галичини, але й за океаном. За що його називали батьком українського спорту.

Натомість об’єкти Академічної Гімназії та «Сокола-Батька» стали гніздами, з яких у світ спорту вилітали наші змагуни. Найгучніші українські спортові товариства УСК і «Україна».

Директор Дому Франка Богдан Тихолоз, який не тільки гостинно відчинив двері музею, але й висловив подяку спортовцям і, як зазначив:«За добру справу необхідно боротися і спільними зусиллями із залученням усього міста відновлювати історичну правду».

Роботи у цьому напрямку більше, як це може комусь видаватися. Тому ми, українці, від мера міста до рядового учня львівської школи, представники преси, радіо і телебачення зобов’язані власними чином долучитися до реалізації даної ідеї. Бо добра воля та позитивна енергія, завзяття керівників і мешканців Львова та області спроможні на великі та шляхетні діла.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: