Зникаючий спрей в українському футболі використовуватися не буде

04 серпня 20:25
Переглядів: 175
Зникаючий спрей

В українському чемпіонаті не шанують футбольні нововведення: ні нового формату, ні суддівського спрею не буде.

Українські футбольні арбітри ще не скоро озброяться балончиками зі зникаючим спреєм, які добре себе зарекомендували на бразильському мундіалі. Як поінформував глава комітету арбітрів ФФУ Василь Мельничук, такий корисний для суддів винахід для позначення тимчасових ліній на полі (при стандартах показує місце м'яча і відстань для стінки, позбавляючи від довгих сперечань з гравцями) навряд чи варто очікувати найближчим часом в Україні. «Спрей, який застосовувався на ЧС-2014, є запатентованим продуктом і виробляє його всього лише один завод в Аргентині. Ми б і не проти його використовувати в матчах чемпіонату і Кубка країни, але не все так просто. Якщо буде відповідна рекомендація УЄФА, то ми зобов'язані будемо їх застосовувати. Але поки немає чіткої позиції УЄФА з цього питання, так як ці спреї застосовувалися в експериментальному порядку, ми не будемо поспішати з впровадженням цих балончиків», - розповів Василь Григорович.

Провісник нинішнього спрею з'явився в Англії ще в 1980 році, за участі знаменитого Боббі Чарльтона і арбітра Ніка Мідглі. Однак місцева федерація не дозволила його застосовувати. У 2000 році бразильський винахідник Хейне Аллеман явив світу аналогічний спрей Spuni. Він припав до смаку місцевим рефері, які використовують балончики в національних змаганнях донині. У сусідній Аргентині спортивний журналіст Пабло Сілва в 2008 році представив свій різновид спрею - і на батьківщині Мессі він теж прижився. Користуються ним і в США, причому як на трав'яному покритті, так і на синтетиці. Перед ЧС-2014 ФІФА тестувала спрей в різних турнірах, отримавши гарні відгуки. Бразильський мундіаль став прекрасною рекламою для нововведення, яке захотіли і в Європі. На сьогоднішній день добро на використання спрею у своїх чемпіонатах дали федерації Англії та Голландії, на підході - Іспанія з Італією.

Спрей не є токсичним, складається на 80% з води і на 20% з бутану, а також деяких інших інгредієнтів. При розпиленні на траву бутан незабаром випаровується, а вода висихає.

Referee Vanishing Spray, який використовувався на ЧС-2014, без проблем можна замовити в Інтернеті: стоять балончики 25 доларів за штуку. А на одну гру, за словами Мельничука, може знадобитися 3-4 одиниці. Рахуємо: 182 матчі чемпіонату України та по три балончика на гру - виходить 546 тисяч доларів! Навіть якщо брати оптом у виробника в півціни - чверть мільйона на пінку, сума пристойна.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: