"Золота" євроарена. Будівництво львівського стадіону робить нас усе біднішими

09 квітня 15:53
Переглядів: 785
Default Image

Кабінет Міністрів України збільшив вартість будівництва стадіону у Львові. Згідно з урядовою постановою, вона становитиме 1 мільярд 775 мільйонів гривень.

— Для цього є низка об'єктивних причин, — зазначив Василь Огородник, директор будівництва львівської євроарени. — Перша причина: на 25 відсотків подорожчала електроенергія, і це вплинуло на будівельний монтаж. Бетон, щебінь, збірні конструкції, арматура — все це виготовляють на заводі, який витрачає електроенергію, тому вартість продукції автоматично збільшується на чверть.

Другою причиною стали витрати на облаштування інфраструктури — а це додаткові 480 мільйонів гривень. Йдеться про розв'язку, трансформаторну підстанцію, інженерні мережі, дороги та очисні споруди.

Третя причина: на вартість будівництва арени вплинуло коливання курсу валют. "У нашому проекті є багато обладнання, яке виготовляють за кордоном, — зауважує Василь Огородник. — Наприклад, котельня чи табло. Подивіться, наскільки піднявся курс євро від червня минулого року.

Четверта причина — інфляція. "Різниця між цінами дизпального і бензину минулого та цього року становить 2,5 гривні", — каже директор і прогнозує: якщо вартість пального та електроенергії зростатиме, будівництво евростадіону у Львові й далі дорожчатиме.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: