Золоті "Карпати" 2009/2010 року. Що з ними стало? Півзахисники

18 лютого 08:08
Переглядів: 1515
озарків

Ми продовжуємо знайомити Вас із долею гравців Карпат які виграли молодіжний чемпіонат 2010 року.

Золоті "Карпати" 2009/2010 року. Що з ними стало? Воротарі

Золоті "Карпати" 2009/2010 року. Що з ними стало? Захисники

Перед початком переможного сезону головний тренер дубля "Карпат" Роман Толочко охарактеризував півзахисників команди: "Ярослав Куцяба має певні огріхи, але в цілому грав надійно, виконував вказівки. Саме завдяки йому в більшості матчів у нас в центрі був порядок. Думаю, він має у перспективі грати на високому рівні. Антон Луцик також в цілому відіграв непогано, має хороші фізичні дані. Щоправда йому трохи бракує світлої думки. Восени десь у нього був застій, навіть розпочинав матчі з лави запасних. Схоже Антон, якого Валерій Яремченко свого часу випускав за основу, трохи впіймав зірочку, але добре, що вчасно взявся за розум. Особливо він змінився після зимового збору в Дагомисі, знову повірив у свої сили. А от Ярослав Мартинюк мене трохи засмутив. Діяв він у більшості матчів, особливо після зими, інертно. Хлопець має талант, але любить грати лише на атаку. А от в обороні відробляє недостатньо, має серйозні проблеми з відбором. Ігор Тістик частіше виходив на заміну. Як правило він підсилював гру команди, але я від нього очікую більшого. Головна його проблема – це страх припуститися помилки. Тому в ситуації, коли, аби загострити момент, необхідно ризикнути, він зазвичай грає простіше".

За молодіжку "Карпат" було заявлено шість півзахисників:

тістик

Ігор Тістик – 24-річний вихованець СДЮШОР "Карпати". У ДЮФЛ зіграв 64 матчі і забив 7 голів. На професійному рівні дебютував 2006 року в "Карпатах-2" за які зіграв 36 матчів і забив 2 голи. За дубль "зелено-білих" зіграв 93 матчів, забив 9 голів. Взимку 2011 року Олег Кононов брав Ігора на збори, де він зіграв у фінальному матчі Copa del Sol проти донецького "Шахтаря". За першу команду дебютував весною 2011 року у матчі з "Волинню", який став першим і останнім матчем за "Карпати" в чемпіонаті. Ще один матч за "зелено-білих" провів у Кубку України. Не вдалось Тістику закріпитись і в "Оболоні", до якої він перейшов весною 2012 року, у статусі вільного агента.  За пивоварів він зіграв 1 матч за основу і 6 за дубль. Протягом 2012-13 років Ігор пограв у Першій лізі. За харківський "Геліос" зіграв 15 матчів, а за "Миколаїв" – 9. В сезоні 2013/14 він повернувся до "Геліоса", але незважаючи на 9 зіграних матчів покинув команду. Влітку 2013 року підписав контракт з ФК "Сандеція" (Новий Сонч), що виступав у другому за рівнем дивізіоні Польщі. Трансферна вартість гравця – 100.000 євро.

куцяба

Ярослав Куцяба – 24 річний вихованець "Карпат". Провів 64 матчі і забив 1 гол в чемпіонаті України (ДЮФЛ). Весною 2006 року дебютував за "Карпати-2" де зіграв 38 матчів і забив 1 гол. У першості дублерів зіграв за "зелено-білих" 93 матчі і забив 8 голів. Всі голи були забиті у переможному для команди чемпіонаті. В тому сезоні Куцяба був незамінним гравцем основи, взявши участь у 29 матчах і тільки в одному покинув поле швидше фінального свистка. Проте за першу команду не зіграв жодного матчу, його навіть не включали в заявку на матчі основи. Тому й не дивно, що у новому сезоні 2010/11, відігравши 7 матчів за дубль, молодий півзахисник перейшов у МФК "Миколаїв". Але закріпитись в команді йому не вдалось, відігравши 8 матчів і забивши 1 гол він покинув команду. Новий сезон Ярослав розпочав у складі "Прикарпаття" з Івано-Франківська, де зіграв тільки 9 матчів. Взимку 2012 півзахисник перебрався у ФК "Львів" де теж зіграв 9 матчів. Після зникнення з футбольної карти муніципалів він залишився без команди і після цього на професійному рівні вже не грав. Наступним етапом в кар’єрі став ФК "Спиртовик" із смт. Лопатин, за який Куцяба зіграв 10 матчів і забив 1 гол у Першості Львівської області та 5 матчів у Кубку області. 2013 футбольний рік розпочав у складі ФК "Гірник" (Соснівка) за який зіграв 18 матчів і забив 5 голів в Прем'єр лізі Львівщини і 1 матч в Кубку. Викликався до юніорських збірних України, за які зіграв 14 матчів.

луцик

Антон Луцик - 26 річний вихованець івано-франківського футболу. У чемпіонаті України ДЮФЛ виступав за ВПУ-21 (Івано-Франківськ): зіграв 44 матчі, забив 5 голів. У 2005 році потрапив у структуру "Карпат". За "Карпати-2" у Другій лізі зіграв 41 матч і забив 2 голи.  У першості дублерів провів 95 матчів, забив 5 голів з яких 24 матчі і 1 гол в переможному сезоні. За першу команду "зелено-білих" зіграв 3 матчі в чемпіонаті - дебютував 22 вересня 2007 року у виїзному матчі проти полтавської Ворскли (0:0), вийшовши на 86 хвилині замість Ігоря Худоб'яка. В грудні 2008 року Луцик разом із Мартищуком, Фещуком, Свораком і Годвіним був виставлений на трансфер, але команду не залишив і продовжив виступати за дубль. У літку 2010 із ще кількома гравцями дубля відправився у пошуках нової команди де б він зміг отримати більше ігрової практики ніж в основі. Їздив на перегляд в казахський "Тобол", але так і не підійшов тренеру. Нову команду молодий півзахисник знайшов собі аж на весні 2011 року де зіграв 7 матчів у весняній частині чемпіонату. З літа того ж року розпочав виступи за  ФК "Львів" де зіграв 18 матчів у першій частині нового чемпіонату. Останнім матчем на професійному рівні стала гра проти "Арсеналу-Київщина" (Біла Церква). Весною 2012 року Луцик почав грати у чемпіонаті Івано-Франківської області: зіграв 25 матчів і забив 5 голів за "Карпати" (Яремче), 6 матчів і 2 голи за "Гал-Вапно-Енергетик" (Галич) і 10 матчів і 4 голи за "Карпати" (Коломия). Також зіграв 6 матчів в Кубку області і 2 в Суперкубку та 4 матчі за "Карпати" К в Кубку України серед аматорських команд. Трансферна вартість – 50.000 євро.

сворак

Ярослав Сворак – 25-річний вихованець тернопільського футболу. Провів 14 матчів і забив 1 гол за ДЮСШ Тернопіль в Чемпіонат України (ДЮФЛ). На одному з турнірів його помітили тренери луцького спортінтернату Феміда і запросили до себе. За "Волинь" (Луцьк) в ДЮФЛ зіграв 58 матчів і забив 14 голів. У 2005 році  став гравцем дубля луцької "Волині" за який зіграв 26 матчів і забив 1 гол. Залучався до роботи з першою командою і встиг взяти участь у 13 матчах і 1 гол у Вищій лізі і 2 матчі У Кубку України. Восени 2006 року їздив на перегляд у московський "Локомотив" але не підписав контракт. У 2007 році за 70 тисяч доларів переїхав до Львова. У місті Лева зіграв 5 матчів за "Карпати-2", 96 матчів і 15 голів за дубль, з яких 27 матчів і 7 голів у переможному сезоні. За основу "Карпат" дебютував 22 квітня 2007 року а матчі з "Таврією" (0:2). Але в першій команді незважаючи на великі аванси він не зміг закріпитись взявши участь тільки у 4 матчах в чемпіонаті і 1 в кубку. Олег Кононов не бачив гравця в основі команди, а грати за дубль 22-річний півзахисник не хотів, тому весною 2011 року Ярослав відправився у піврічну оренду до Білорусі. Там він зіграв за "Дніпро" (Могильов) 15 матчів і забив 3 голи і був визнаний легіонером місяця, але клуб не знайшов гроші, щоб викупити його контракт. За словами футболіста в нього була пропозиція з Росії, але потенційних покупців відлякала висока трансферна вартість. Восени того ж року була чергова оренда - цього разу в "Кримтеплицю" (Молодіжне) – зіграв 9 матчів. А з кінця грудня футболіст став вільним агентом (закінчився термін угоди з "Карпатами"). На початку 2012 року півзахисник повернувся в чемпіонат Білорусії де почав виступати за "Славію-Мозир". Але через травму йому вдалося зіграти тільки три матчі. Зараз вільний агент. Викликався до збірних України різних вікових категорій. Зіграв 22 матчі і забив 1 гол. Трансферна вартість – 50.000 євро.

Перед стартом переможного чемпіонату тодішній тренер дубля "Карпат" Роман Толочко назвав Ярослава Сворака гравцем в якого немає бажання рости і вдосконалюватися. "Сворак, який має просто таки шалену швидкість, дуже часто порушує на полі ігрову дисципліну, не виконує тренерську установку, може опинитися з незрозумілих причин на чужій позиції. Перше, що потрібно зробити це змінити своє ставлення до футболу і розібратися самому в собі. Бо в іншому разі кар’єра закінчиться дуже швидко, можна сказати, так і не розпочавшись", - пророчі слова Романа Толочка. Проте в переможному сезоні Сворак був одним з кращих на полі і вже в наступному сезоні Толочко говорив, що він і Куцяба переросли рівень молодіжного складу і їм потрібно йти в оренду або шукати собі інший клуб, якщо на них не розраховуватимуть у першій команді "зелено-білих".

мартинюк

Ярослав Мартинюк – 24-річний півзахисник "Карпат" розпочинав грати у футбол за "ДЮФК" Нива-Світанок з Вінниці звідки 2002 року перебрався в "УФК-Карпати". В чемпіонаті Чемпіонат України (ДЮФЛ) зіграв 84 матчі і забив 25 голів. З літа 2006 року почав грати за дублерів "Карпат" за яких загалом провів 117 матчів і забив 22 голи – з них 25 матчів і 5 голів у переможному сезоні. Того ж року дебютував і за "Карпати-2" за які в підсумку зіграв 14 матчів і забив 2 голи. За першу команду "зелено-білих" дебютував 19 листопада 2006 року відігравши 6 хвилин у матчі з "Чорноморцем". Загалом за першу команду зіграв 35 матчів у чемпіонаті України, 3 матчі в кубку України і 4 в Лізі Європи. На весні 2013 року відіграв 10 матчів і забив 1 гол за київський "Арсенал". Викликався до юніорських збірних України де зіграв 39 матчів і забив 2 голи. Єдиний з півзахисників хто досі знаходиться в першій команді. Трансферна вартість –  600.000 євро.

озарків

Ігор Озарків – наймолодший з усіх півзахисників, вихованець клубної системи. В чемпіонат України (ДЮФЛ) зіграв 82 матчі, забив 30 голів. 2009 року дебютував за "Карпати-2", які грали у Другій лізі. За другу команду провів 15 матчів і забив 1 гол. За дублерів "зелено-білих" почав виступати  з 2010 року і зіграв 50 матчів та забив 5 голів, з яких 10 матчів і 2 голи у переможному сезоні. У першій команді дебютував у жовтні 2011 року, вийшовши на заміну у матчі з "Волинню". Загалом в основі "Карпат" зіграв 31 матч і забив 1 гол. Найуспішнішим для молодого гравця був минулий сезон в якому він зіграв 21 матч і забив 1 гол. Цього сезону через травму не зміг закріпитьсь в першій команді і практично не грав за дубль. Тому Озарків відправився в оренду в першолігову "Олександрію". Угода розрахована на 1 рік. Саме через рік закінчується контракт Ігоря з "Карпатами" (31.12.2014). Викликався до юніорських збірних України і є гравцем "молодіжки". З 2009 року у синьо-жовтій футболці зіграв 37 матчів. На 21-річного гравця досі розраховують у клубі, принаймні на словах.  Трансферна вартість –  500.000 євро.

Роман Толочко про Ігора Озарківа: "У Ігоря непоганий потенціал. Він – трудоголік на полі, не цурається чорнової роботи, а це дуже хороша риса для футболіста. Йому потрібно сміливіше себе поводити і ще трохи подорослішати. Ігорю варто брати гру на себе, вірити в свої сили, в те, що він може забити, віддати гостру передачу. Зараз він ще трішки скутий. Я не раз з ним говорив на цю тему. Судячи по його останніх матчах він все-таки зробив висновок. На його рахунку гарні м’ячі, та й він мав ще ряд моментів, аби відзначитися і в домашніх, і на виїзних матчах. Ігор старається сконцентруватися на тому, що він може виконувати не тільки одну роботу. Озарків – універсал: може і атакувати, й оборонятися. Що стосується роботи, жодних претензій до нього немає".

Далі буде…

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: