Зимові старти саночників

10 березня 10:57
Переглядів: 225
санний спорт

У зимовому спортивному сезоні увага любителів зимових видів спорту була прикута до основної події ХХІІ Зимових Олімпійських Ігор, які пройшли в м. Сочі (Росія). За підсумками виступів українських спортсменів більшість вболівальників знайома з засобів масової інформації. До складу збірної команди України з санного спорту були включені вихованці школи вищої спортивної майстерності і Кременецької обласної ДЮСШ з санного спорту фізкультурно-спортивного товариства «Колос»  Мандзій Андрій, який зайняв 31 місце в одномісних санях  серед чоловіків та Оболончик Олександр, який в двомісних санях разом з львів’янином Захарковим Романом посіли 17 місце, а в новому виді програми естафеті, яка вперше була проведена на Олімпійських Іграх  збірна команда України посіла 11 місце.

Поряд з видами спорту, які входять в програму Ігор в світі розвиваються нові зимові види спорту і не виключено, що найближчим часом вони можуть бути включені в ці змагання. Одним з таких видів спорту є споріднений до санного спорту є санний спорт на натуральних трасах (натурбан). Перевага цього виду спорту, що для проведення змагань з цього виду спорту спортивні споруди не потребують великих капітальних вкладень. В Україні цей вид спорту немає іще офіційного статусу. Поряд з цим він викликає зацікавленість і в наших спортсменів, в основному це ті, хто займався санним спортом, але з ряду причин не досяг висот на міжнародній арені. З цього виду спорту проводяться Чемпіонати Європи, світу, Кубки світу і він набуває все більшої популярності. Завдяки сприянню Міжнародної Федерації санного спорту до участі в цих змаганнях долучаються українські спортсмени. Протягом цього спортивного сезону, який почався в грудні місяці і закінчився в кінці лютого вихованці кременеччини Кравчук Світлана, Кравчук Анжела та  львівщини Лось Роман  спортивних шкіл  представляли нашу країну в змаганнях на Кубок Світу та в Чемпіонаті Європи з натурбану.

КРМ

Слід відмітити, що вони з честю представляли спортивну честь країни в цих змаганнях. Змагання на Кубок Світу включали змагання з шести етапів, які проходили в м.Новоуральськ (Росія), Сейсер Алм (Італія), Пассеєр (Італія), Умнасен (Австрія), Оланж (Італія), Варта Дарнер (Румунія) де за результатами в цих змаганнях Кравчук Світлана в одномісних санях зайняла 12 місце, Кравчук Анжела – 20 місце. В двомісних санях Кравчук Світлана і Лось Роман в загальному заліку Кубка посіли 12 місце, адже в цьому виді спорту дозволяється виступати в змішаному складі.

Головним випробовуванням для наших спортсменів став Чемпіонат Європи, який пройшов в Умнасені (Австрія). Наші земляки в цих змаганнях посіли наступні місця Кравчук Світлана – 13 місце – одномісні сани, 14 місце – двомісні сани, Кравчук Анжела – 25 місце – одномісні сани. Отже дебют українських спортсменів на Чемпіонаті Європи можна назвати вдалим, слід відмітити, що в змаганнях приймали участь спортсмени з 16 країн. Даний вид спорту можна культивувати і в нашій державі, а для цього необхідно облаштувати санну трасу і визнати офіційно цей вид спорту.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: