01 листопада 10:35
Переглядів: 221

"Карпати": Як майбутнє з теперішнім зустрічалося

На заміській базі «Карпат» у Брюховичах якраз закінчувалося тренування. У кількох квадратах йшла справжня «заруба» – Ігор Йовічевіч з Юрієм Беньо змагалися із молодими хлопцями: Лобаєм, Мірошніченком, Чачуа, Страшкевичем та Карнозою. За кілька хвилин команда перейшла на «американки», розділившись на пари. Найцікавіше було на майданчику де зійшлися пари Кожанов – Голодюк та Ксьонз – Худоб’як. Досвідчені футболісти грали практично бездоганно, помилялися зрідка, зате шедевральних кульбітів вдалося створити немало. На жаль, цієї корисної футбольної забави не бачили діти з СДЮШОР «Карпати», які під’їхали до бази акурат на закінчення тренування. Галаслива компанія, схожа на мурашок, так і норовила розбігтися на різні боки, тож довелося усіх збирати до купи і міцно тримати. Юні футболісти одразу ж побігли до захисної сітки, вигулькнувши на полі, і одразу ж почали перепасовуватися із карпатівцями. Балажіц та Пластун моментально стали головними об’єктами уваги дітей. 

Але цей весь веселий хаос таки довелося припиняти. На дітей чекало немало цікавого, адже в цей день їх офіційно посвячували в футболісти «Карпати»: спершу в церкві, а потім на базі в Брюховичах. Перша частина церемонії – футбольний матч проти основних карпатівців. Поділившись на дві групи, діти одразу ж взялися до справи і дали перцю своїм старшим партнерам. А допомагав їм у цьому Ігор Йовічевіч, який одразу ж обняв одного з хлопців і сказав: «Я гратиму в його команді, бо він малий і технічний». Власне, технічним виявився не лише він. Підопічні Віталія Пономарьова та Михайла Дячука-Ставицького виконувати такі фінти, що у великому футболі можна побачити украй рідко. Зрештою, матчі закінчилися перемогами дітей, але старші не дуже й засмутилися. «Що ж ви хочете? Приїхала технічна команда і здорово нас відвозила» - пожартував після поєдинку Денис Кожанов. 

Коли футболісти пішли до роздягалень, діти розбіглися по усіх полях на базі і продовжували буцати м’ячі. Тренери «Карпат» теж на кілька хвилин залишилися на полі. «Ось цей хлопчина нічого так, має поставлений удар і доволі технічний» – говорили вони, показуючи на невисокого блондина. А тим часом діти знайшли собі розвагу – вони вмовили Вадима Страшкевича залишитися з ними, ще й поставити його у ворота, а самі вправлялися у тому, хто заб’є хавбеку гол. Зрештою, прийшов час переходити до іншої частини церемонії, більш спокійної та офіційної. 

Діти змінили карпатівські футболки на вишиванки і зайшли до зали заміської бази, де відбуваються розбори матчів основної команди. Вже з перших хвилин юні дарування показали, що є справжніми карпатівцями – під музичний супровід вони здорово виконали клубний гімн (хоч до цього і не готувалися), за що заслужили щирі оплески від батьків, Ігоря Йовічевіча, Юрія Беня та трьох футболістів – Олега Голодюка, Дениса Кожанова та Ігоря Худоб’яка.

Урочиста частина посвяти пройшла в віршованій формі. Одразу було видно, що п’ятикласники готувалися до цієї події – ніхто своїх поетичних рядків не забув. У нагороду вони отримали подарунки від клубу, а також клубні посвідчення, які їм вручали троє футболістів. Отримавши теплі слова від директора СШ №73, спортивного директора та головного тренера «Карпат», майбутнє «зелено-білих» отримало нагоду оглянути базу, зазирнути до різних кабінетів і роздобути пам’ятні фото з автографами. А на завершення юних карпатівців чекав солодкий стіл та радісні батьки, які й самі були задоволеними від такої уваги до їхніх дітей. Самі ж школярі світилися наче новорічні вогники і переконували, що таку зустріч із справжніми футболістами-професіоналами вони пам’ятатимуть усе життя.