17 лютого 14:43
Переглядів: 762

Команда ДЮСШ-1 (Стрий) – переможець регіонального дитячого турніру

У середу, 12 лютого, в спортзалі Стрийської ДЮСШ міськво відбувся регіональний дитячий турнір з міні-футболу серед дітей 1998-1999 р.н., присвячений 25-річчю виведення військ з Афганістану. Організатором цього турніру виступили відділ фізичної культури і спорту Стрийської міської ради та Стрийська ДЮСШ міськво, за сприяння народного депутата України, голови благодійного фонду «Добре серце» Олега Канівця.

На урочистій церемонії відкриття усіх учасників та гостей привітали: помічник-консультант народного депутата України О. Л. Канівця, депутат Стрийської міської ради Юрій Вінярський, настоятель Храму Усіх Святих Українського Народу начальник відділу фізичної культури і спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, секретар спілки воїнів-афганців Стрийщини Роман Кіндратишин, спеціаліст відділу фізичної культури і спорту Стрийської міської ради Євген Харик, директор Стрийської ДЮСШ міськво Олексій Кухар, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, завуч Стрийської ДЮСШ, арбітр національної категорії Дмитро Шнайдер, методист Стрийської ДЮСШ міськво, відмінник народної освіти України Леонід Вечерік, ветеран стрийського футболу Зеновій Кізима, члени спілки воїнів-афганців Стрийщини Василь Багрич та Іван Федоришин. Спершу усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять воїнів-афганців, які загинули на цій війні, опісля о. Іван Барабаш прочитав «Отче Наш» та поблагословив усіх часників та гостей турніру. У цьому турнірі взяли участь сім команд, які за жеребом буди розподілені на дві групи:

Група «А»: «ДЮФК-1» (Дрогобич), «ДЮСШ-1» (Стрий), «ДЮСШ» (Новий Розділ), «ДЮСШ» (Дрогобич).  

Група «Б»: «ДЮФК-2» (Дрогобич), «ДЮСШ-2» (Стрий), ФК «Воля» (Воля Задеревацька).

Змагання проводилися за круговою системою. Регламент турніру: два тайми по 12 хвилин. Команди-переможниці своїх груп напряму потрапляли у фінал, а команди, які у своїх групах посіли другі місця, боролися за третє місце. Головний суддя турніру – Зеновій Кізима. Головний секретар турніру – Леонід Вечерік. Судді турніру: Василь Кухар та Василь Багрич. У розмові зі мною Зеновій Степанович Кізима  відзначив, що не дивлячись на свій юний вік, команди-учасниці продемонстрували не по роках зрілий, результативний та комбінаційний футбол та жагу до перемоги. Ось технічні результати групових матчів:

  • «ДЮСШ-1» (Стрий) – «ДЮФК-1» (Дрогобич) 8:0       
  • «ДЮСШ» (Дрогобич) – «ДЮСШ» (Н. Розділ) 2:5
  • «ДЮСШ-2» (Стрий) – ФК «Воля»  4:0                              
  • «ДЮСШ-1» (Стрий) – «ДЮСШ» (Дрогобич) 4:1          
  • «ДЮФК-2» (Дрогобич) – «ДЮСШ-2» (Стрий) 3:4         
  • «ДЮФК-1» (Дрогобич) - «ДЮСШ» (Н. Розділ) 0:7
  • ФК «Воля» - «ДЮФК-2» (Дрогобич) 3:3                         
  • «ДЮФК-1» (Дрогобич) - «ДЮСШ» (Дрогобич) 0:8
  • «ДЮСШ-1» (Стрий) – «ДЮСШ» (Новий Розділ) 8:2

У  матчі за 5-е місце юні футболісти «ДЮСШ» (Дрогобич) перемогли своїх опонентів з ФК «Воля» 5:2. У матчі за 3-є місце зустрілися команди «ДЮФК-2» (Дрогобич) та «ДЮСШ» (Новий Розділ). Ця гра розпочалася з атак новороздільської команди, яка першою зуміла розписатися у воротах своїх візаві. Проте дрогобичани не знітилися і зрівняли рахунок. Фінальний свисток зафіксував бойову та результативну нічию - 3:3, а  в серії 7-метрових влучнішою виявилася дрогобицька команда - 2:3. Фінальна гра стала справжньою окрасою цього турніру. У ній зустрілися перша та друга команди Стрийської ДЮСШ (тренер – Василь Багрич). У першому таймі юні футболісти ДЮСШ-1 зуміли двічі розписатися у воротах другої команди, а їхні суперники відзначилися лише один раз. Тож перша команда ДЮСШ (Стрий) на перерву пішла, маючи гандикап в один м’яч. У другій дванадцятихвилинці перша команд забила ще двічі, на що їх суперники відповіли одним м’ячем. Фінальний свисток Зеновія Кізими зафіксував впевнену перемогу ДЮСШ-1 (Стрий) – 4:2. Отож переможцями цьогорічного регіонального турніру, присвяченому 25-річчю виведення військ з Афганістану, стали юні футболісти «ДЮСШ-1» (Стрий), друге місце виборола друга команда ДЮСШ (Стрий), третє – «ДЮФК-2» (Дрогобич). Оргкомітет турніру визначив кращих гравців у номінаціях: воротар – Роман Лецюк ДЮСШ-1 (Стрий), захисник – Юрій Когут ДЮФК-2 (Дрогобич), нападаючий – Назар Івасик ДЮСШ-2» (Стрий), гравець – Дмитро Смерека (Новий Розділ) та бомбардир – Микола Щербан «ДЮФК-1» (Дрогобич). Переможці та призери були нагороджені кубками, медалями та дипломами, а кращі гравці у номінаціях – футбольними статуетками.

Організатори турніру висловлюють слова щирої подяки народному депутату України Олегу Канівцю та директору ДЮСШ міськво Олексію Кухару за допомогу у проведенні цього турніру.

Михайло Олійник. Фото автора