26 серпня 10:51
Переглядів: 647

Кубок Незалежності-2014 на Стрийщині - фото. Віват ФК "Угерсько"!

ФК «Угерсько» - ФК «Гута-Гравійник» (Піщани)  1:1 (1:1) по пенальті 5:4.

24 серпня. 14.00. с. Нежухів.  Стадіон «Нива». 1700 глядачів. Температура +17 С. Оцінка поля – 3. Судді: Андрій Щербан,  Роман Майкут, Ігор Івасів (усі – Стрий).

Угерсько: Стриганин, Стасів, Климкович, Латанишин, Бицко О., Вітрів, Чорній, Кононець, Шумельда, Галадза, Великошич. Запасні гравці: Булинкевич, Перевізник, Бицко Н.,  Бицко Б., Гаврилечко, Каваців. Президент – Володимир Курилів, віце-президент – Олексій Стасів, тренер – мс України Ігор Мачоган.

Піщани: Кіхтяк, Григорак В., Тиркус М., Попадюк, Гаврильців, Турок, Тиркус Б., Матвіїв Я., Григорак І., Федишин, Максимів. Запасні гравці: Вельгош, Тиркус В., Кут, Магомета, Дергало, Торос, Гринишин, Кемінь, Бабій. Президент – Ігор Струсевич, тренер – Богдан Тиркус      

Гол: 0:1 – Василь Максимів (2 хв.), 1:1 – Ігор Латанишин (8 хв. – з пенальті) .

Попередження: Ростислав Великошич (32 хв.), Олег Бицко (62 хв.), Богдан Тиркус (83 хв.), Андрій Галадза (89 хв.)

Вилучення: Іван Григорак (55 хв.), Володимир Кононець (55 хв.).

Ось і завершився грандіозний футбольний турнір Стрийщини – кубок Незалежності, який проводився за сприяння федерації футболу Стрийщини та під патронатом народного депутата України Олега Канівця. У неділю, 24 серпня у день 23-річниці Незалежності України  у Нежухові, на сільському стадіоні «Нива» відбувся фінальний поєдинок , у якому зустрічалися дві найсильніші на даний момент футбольні команди Стрийщини – ФК «Угерсько» та ФК «Гута-Гравійник» (Піщани). Саме ці дві команди повинні були вирішити, хто ж стане володарем Кубка Незалежності-2014  На урочистій церемонії відкриття та закриття були присутні: перший заступник голови Стрийської РДА, депутат Стрийської районної ради Микола Дмитришин, помічник-консультант народного депутата України О. Л. Канівця, депутат Стрийської міської ради Юрій Вінярський, член виконкому федерації футболу (ФФ) Львівщини, арбітр національної категорії Орест Пасіка, голова ФФ Стрийщини Роман Віняр, відповідальний секретар ФФ Стрийщини Юрій Мацелко, майстер спорту України, тренер ФК «Чорноморець» (Одеса) Степан Матвіїв, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, голова Нежухівської сільської ради Михайло Яхван, голова Угерської сільської ради Роман Снігур а також, представники ФК Стрийщини, футболісти, тренери, ветерани, палкі прихильники та вболівальники футбольної Стрийщини. Хотів би відзначити, що у цьогорічному турнірі взяла участь рекордна кількість команд - 34 , які спочатку у груповому турнірі, а згодом по олімпійській системі боролися за головний трофей турніру – красень-кубок. Також вперше за останні п’ять років проведення цього турніру, фінальна гра пройшла не на головній спортивній арені Стрийщини – центральному міському стадіоні «Сокіл». Однак сільський стадіон «Нива», що у селі Нежухові був добре підготовлений до цього фіналу та зумів зібрати цього дня рекордну глядацьку аудиторію – 1700 глядачів, чим на превеликий жаль не можуть похвалитися команди обласної, другої та навіть і першої українських ліг.  

Ця фінальна гра стала справжньою окрасою цьогорічного Кубка Незалежності. Не встигли глядачі, як слід розсістися по своїх місцях, як форвард піщанської команди Василь Максимів вже на 2-й хв. примусив воротаря ФК «Угерсько» Романа Стриганина витягувати м’яча з власних воріт. Цей гол завів гравців ФК «Угерсько»  і на 8-й хв. штатний пенальтист  угерської команди Ігор Латанишин з 11-ти метрового удару встановив паритет – 1:1. Ще до перерви обидві команди могли не раз вийти вперед, однак у одних епізодах воротарі команд діяли бездоганно а у інших футболістам, які були на вістрі атаки бракувало майстерності у завершальній стадії.  У ці моменти найбільш активними на полі в складах обох команд були: Олексій Стасів, Ростислав Великошич, Назар Шумельда, Олег Бицко, Богдан Тиркус, Ярослав Матвіїв, Іван Федишин, Василь Максимів.

У другому таймі характер малюнок гри не змінився. Обидві команди шукали щастя у чужих воріт, проте і Роман Стриганин і його візаві - Микола Кіхтяк були бездоганними. На 55-й хв. за неспортивну поведінку на полі арбітр - Андрій Щербан вилучив Володимира Кононця та Івана Григорака. Непогані моменти для взяття воріт були у Ярослава Матвіїва, Василя Максиміва, Ростислава Великошича та Олега Бицка. Проте втілити ці моменти у забиті м’яча цього дня їм не судилося. Отож, після двох таймів на табло була рівновага – 1:1. У додаткові тридцять хвилин стовідсотковий шанс вивести свою команду втратив Ростислав Великошич, коли після його каверзного удару, Микола Кіхзтяк, лише якимось дивом у падінні ногою зумів вибити м’яча на кутовий. Такий же шанс випав і піщанським футболістам, однак і вони його зуміли звести на нівець. Отож, інтригуючи 11-ти метрові, які краще і влучніше пробили підопічні Ігоря Мачогана. На два неточних удара піщанських футболістів (Василь Максимів, Богдан Тиркус), угерські футболісти відповіли лише одним (Ростислав Великошич). Однак на чотири влучні удари ФК «Гута-Гравійник» (Ростислав Попадюк, Володимир Гаврильців, Ярослав Матвіїв, Іван Федишин) угерська команда відповіла п’ятьма (Богдан Вітрів, Назар Шумельда, Ігор Латанишин, Сергій Чоорній, Олег Бицко). Цей вирішальний влучний удар Олега Бицка і дозволив ФК «Угерсько» стати володарями Кубка Незалежності 2014 року. Це вже четвертий трофей угерської команди у Кубку Незалежності за останні п’ять років. Що ж вітаємо «мадярів» з черговим кубком і бажаємо не зоставатися на досягнутому. Так тримати і надалі! Окремих слів подяки заслуговує ФК «Гута-Гравійник» (Піщани), яка практично нічим не поступалася своїм візаві у цьому грандіозному по видовищу фінальному матчі і довела, що вона здатна боротися за найвищі місця у чемпіонаті та Кубку Стрийщини.        

На церемонії нагородження  Юрій Вінярський, Роман Віняр, Микола Дмитришин, Орест Пасіка та Михайло Яхван подякували обом командам за красивий та видовищний футбол і вручили обом командам кубки, медалі та грамоти. Оргкомітет турніру визначив кращих у номінаціях: воротар – Роман Стриганин (Угерсько), бомбардир – Станіслав Гончарук (Лисовичі – 11 мячів), гравець фіналу – Ярослав Матвіїв (Піщани). Усі вони були нагороджені футбольними статуетками.

Михайло Олійник. Фото автора.