30 жовтня 14:30
Переглядів: 473

Львівські гімнастки здобули блискучі перемоги в Бельгії

Гімнастки львівського спортивного клубу «Ніка» Христина Погранична та Анастасія Приходько знову піднялися на перші сходинки п’єдесталу престижного міжнародного гімнастичного форуму Happy Cup. Вчора в м. Гент (Бельгія) завершився 16 F.I.G. турнір з художньої гімнастики Happy Cup 2013. Загалом у турнірі взяли участь 48 клубів з 24 країн світу. Серед гімнасток цей турнір вважається одним із найважливіших стартів року, оскільки до участі у ньому запрошуються найсильніші спортсменки.
Усі гімнастки змагалися у вікових категоріях Benjamins (2004-2003 р.н), Hopes (2002-2001), Juniors (2000-1998) та Seniors (1997 і старші). За результатами багатоборства до фіналу виходили шестеро найсильніших гімнасток з кожної категорії, але лише по одній гімнастці від країни.

Христина Погранична після трьох видів (вправа без предмета, скакалка та обруч) набрала найбільшу суму (35,60) балів у категорії Benjamins і переконливо зайняла перше місце, що забезпечило їй участь у фінальних змаганнях. Від найближчої суперниці Елізабети Йовчевої з Болгарії наша гімнастка відірвалася на 3,6 бала. Христина також посіла перше місце серед гімнасток 2003 року народження. Ще одна українка, Вікторія Денисенко (СК «Гармонія Еліт», Київ) , яка також виступала у категорії Benjamins набрала у багатоборстві 29,95 балів, що забезпечило їй третє місце в категорії Benjamins та перше місце серед гімнасток 2004 року.

Анастасія Приходько в багатоборстві (категорія Hopes) виступала із обручем, скакалкою та вправою без предмета і набрала в сумі 34,45 балів. Такий високий результат забезпечив Анастасії 2 місце серед гімнасток 2001 р.н. та вихід у фінал змагань.

У фінальних вправах львів’янки впевнено обійшли усіх суперниць і вибороли золоті медалі кожна у своїй категорії. Настя Приходько виступала з обручем, а Христина Погранична із скакалкою.

«Обох гімнасток вже добре знають на Happy Cup – зазначила Ірина Руда, президент львівського клубу «Ніка». – За їхніми виступами вже уважно слідкують і тренери з інших країн відмітили, що дівчатка виділяються майстерним виконанням складних ризиків, технічністю виконання елементів та відпрацьованою хореографією. Але у спорті важливо не тільки добре фізично підготуватися до старту, але і витримати психологічний тиск змагань. Я вважаю, що наші гімнастки справились із цим на відмінно».

«Нам вже добре знайомий цей зал, але кожного року змагатись все складніше, – поділилась своїми враженнями із кореспондентом Галичини спортивної Христина Погранична. – Росте наша майстерність, але зростає і майстерність наших суперниць. А судді на Happy Cup дуже вимогливі і строгі».

«Змагання були дуже добре організовані, – додала Настя Приходько. – усі виступи показували в он-лайні через інтернет, результати наших виступів майже зразу висвітлювалися на моніторі в залі. Наші батьки і друзі мали змогу вболівати за нас».