15 березня 11:21
Переглядів: 769

Пам’яті спортсмена, вчителя, друга… Зеновія Івашківа

Людина живе, поки її пам’ятають. Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, перемог та поразок, успіхів та розчарувань. Такий шлях судилося пройти людині з великої букви - Зеновію Васильовичу Івашківу. Відмінний спортсмен та ветеран, надзвичайно талановитий організатор та активіст, добрий батько і чоловік, та ще крім того високоінтелектуальна, розумна, порядна, інтелігентна, релігійна людина, чуйний та хороший друг. Таким його охарактеризували усі виступаючі під час урочистого відкриття.

У неділю, 2 березня в спортивній залі Стрийської ЗСШ № 9 відбувся регіональний відкритий турнір, присвячений світлій пам’яті Зеновія Васильовича Івашківа. Він народився 14 січня 1954 року у м. Стрию. З юнацьких років він захопився музикою, а згодом і настільним тенісом й проніс це захоплення аж до останніх днів свого життя. Після закінчення Стрийської ЗСШ № 10 і Львівського музично-педагогічного училища він вступив до Дрогобицького педагогічного інституту (спеціальність - вчитель музики). Згодом він успішно закінчив Львівську державну консерваторію, за спеціальністю – баяніст-інструментальник. Трудову кар’єру Зеновій Івашків розпочав у далекому 1973 році вчителем музики в одній із шкіл м. Ізюму, що в Харківській області. У 1975 році, під час служби у лавах Збройних Сил СРСР, він став чемпіоном Далекосхідного військового округу. Пан Зеновій неодноразово був переможцем та призером міських, районних і обласних турнірів як серед дорослих, так і серед ветеранів. Після служби у лавах Збройних Сил СРСР він працював у Стрийському будинку піонерів, у ЗСШ № 2, викладав у Дрогобицькому педінституті. У 1991 році прийшов працювати у Стрийську гімназію на посаду заступника директора з виховної роботи та вчителя музики. А у 2004 році став директором Стрийської ЗОШ № 9. Його робочий день починався задовго до початку роботи а закінчувався пізніше за усіх. Крім того, Зеновій Івашків протягом багатьох років був регентом церкви святого Якова. За свою трудову діяльність він не обирався депутатом Стрийської міської ради. Слід відзначити, що він був одним із ініціаторів заснування у Стрию тенісного клубу «ТОП-СПІН», де виступав на різноманітних змаганнях захищаючи честь нашого міста та району. У 2012 році він став чемпіоном Львівщини серед депутатів усіх рівнів. На превеликий жаль, після важкої хвороби 12 грудня 2012 року він відійшов від нас у вічність. Світла пам’ять про цю безмежно добру та чуйну людину буде жити у серцях багатьох людей.

Організатором турніру пам’яті Зеновія Івашківа виступили: відділ молоді і спорту Стрийської міської ради та Стрийський тенісний клуб «ТОП-СПІН». У цьому турнірі взяли участь 30 майстрів пінг-понгу зі: Львова, Стрия, Моршина, Дрогобича, Трускавця, Миколаєва, Стебника, а також сіл Стрийщини: Лисовичі, Сихів та Загірне. На урочистій церемонії відкриття були присутні: депутати Стрийської міської ради Ігор Брик та Степан Чубко, дружина Зеновія Івашківа – Світлана Івашків, головний спеціаліст відділу молоді і спорту Руслан Каліцун, ветеран стрийського спорту Василь Коханчик, заступник головного лікаря Стрийської поліклініки Володимир Завгородній, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, заступник директора ПП «АСТРУМ» Руслан Налапший, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, президент Стрийського тенісного клубу «ТОП-СПІН» Степан Гетманчук, методист Срийської ДЮСШ міськвно, арбітр національної категорії Леонід Вечерік, майстер спорту СРСР з настільного тенісу Віктор Торічний, голова федерації настільного тенісу Дрогобича Олег Дацюк, старший тренер ДЮСШ «Гарт», арбітр національної категорії Ігор Лебідь. Головний суддя змагань – Юрій Поляков, головний секретар – Ігор Лебідь. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Зеновія Васильовича Івашківа. Далі Роман Мазяк та Руслан Каліцун за дорученням усіх присутніх повезли на могилу З. В. Івашківа букет живих квітів. Після цього головний суддя та секретар турніру оголосили програму змагань. Спортивну Стрийщину на цьому турнірі представляли: Юрій Поляков, Степан Гетманчук, Василь Василишин, Євген Ковтанюк, Володимир Завгородний, Леонід Мартинов, Іван Бучацький, Олег Кухарчук т Євге Драпалюк. У результаті жеребкування спортсмени були розподілені на дві вікові групи: 40-50 років (14 учасників) та 51 рік і старші (16 учасників). Хотів би відзначити, що усі учасники не дивлячись на свій поважний вік продемонстрували високу спортивну майстерність та жагу до перемоги. Боротьба на тенісних столах точилася за кожне залікове очко. За перемогу у грі нараховувалося - 2 очки, за поразку - 1 очко. У результаті цікавих та захоплюючих тенісних поєдинків у молодшій віковій групі за титул переможця турніру зійшлися, житель с. Сихів Леонід Мартинов, який представляє СК «Україна» (Загірне) та львів’янин, кмс України  Юрій Некрасов. Цей фінал приніс велике задоволення усіх любителям пінг-понгу. Переможця визначив тільки заключний п’ятий сет, на догравання майстерніше діяв наш краянин Леонід Мартинов, який і став першим переможцем цього турніру. У грі за 3-є місце  Петро Малерик з Трускавця здолав опір Олега Дацюка з Дрогобича. У шістку кращих також ввійшли Михайло Віватенко (Стебник) та Олег Мартиненко (Дрогобич). 

У старшому фіналі зустрілись кандидати у майстри спорту України стриянин Юрій Поляков та Богдан Коколюс з Трускавця. Ця гра була не менш захоплюючою та інтригуючою і теж закінчилася з рахунком 3:2 на користь більш титулованішого Юрія Полякова. Хотів би відзначити, що обидва спортсмени продемонстрували усю свою майстерність. Дивитися цей поєдинок було справжньою насолодою. У грі за 3-є місце Юрій Витрикуш (Трускавець) переміг стриянина Степана Гетманчука. У грі за 5-е місце Іван Бучацький (с. Лисовичі) переміг Євгена Гончаркуа з Дрогобича. Переможці, призери а також ті хто ввійшли у шістку кращих на цьому турнірі були нагороджені кубками, медалями, дипломами та цінними подарунками. Також Роман Мазяк нагородив цінним подарунком та грамотою найстаршого гравця турніру 71-річного стриянина Євгена Драпалюка. Крім того, усі спортсмени та організатори турніру отримали пам’ятні вимпели, які були виготовлені на поліграфічній фірмі «Укрпол».

Організатори цього турніру висловлюють слова щирої подяки: генеральному директору поліграфічної фірми «Укрпол» Сергію Ковальчуку, президенту тенісного клубу «ТОП-СПІН» Степану Гетманчуку, депутатам Стрийської міської ради Степану Чубку, Степану Регейлу та Ігорю Брику, директору Стрийської ЗОШ № 9 Любові Кухарчук за допомогу в організації та проведенні цього турніру.

Михайло Олійник. Фото автора.