26 липня 14:52
Переглядів: 942

Ралі «Галіція»: Салюк виривається в лідери (+Фото)

25 липня у львівській області завершився четвертий етап національного чемпіонату України з ралі - Ралі «Галіція». Як і очікувалося, львівська гонка підготувала безліч труднощів і випробувань для спортсменів, але все ж принесла перемогу найсильнішим з них. Результат команди «Mentos Ascania Racing» - перше місце в абсолютному заліку.

Насичене нововведеннями, восьме за рахунком ралі «Галіція», стало одним з найскладніших етапів чемпіонату України поточного року. Труднощів вистачило з надлишком: виснажливі погодні умови з суботньої спекою і недільних проливним дощем; асфальтова траса, частково з гравійним покриттям, яка таїла небезпеки навіть самим іменитим гонщикам.

Стартувавши в суботу з Майдану «Ринок», колона з 32 спортивних автомобілів, вирушила до двох спецділянки першого дня змагань. Розв'язки Сихівського моста порадували численних львівських уболівальників «карусельної гонкою», що дозволила побачити на трасі одночасно до 7 автомобілів. Після СУ1 і СУ2 лідером першого дня Ралі «Галіція» став екіпаж команди «Mentos Ascania Racing» - Олександр Салюк і Павло Черепин. Завершили першу трійку лідерів екіпажі Фельдмана та Кузьменка, зайнявши відповідно 2 і 3 позиції. На жаль, через проблеми з турбіною, екіпаж Валерія Горбаня і Євгенія Леонова фінішував тільки шостим.

Недільна траса вже з самого початку гонки не поспішала коритися раллістам. Один за одним зі змагання вибували екіпажі, які не зуміли впоратися з каверзними сюрпризами траси на спецділянках Тухолька і Климця, серед них опинився і екіпаж Петренко/Яровенко. Що ж до команди «Mentos Ascania Racing», то крім технічних і погодних труднощів, екіпаж Олександра Салюка і Павла Черепіна, зокрема, зіткнувся із форс-мажорною ситуацією. На переїзді між спецділянками назустріч хлопцям вилетів цивільний автомобіль, з нетверезим водієм за кермом. В результаті небезпечного маневру, який довелося зробити Салюку, бойовий автомобіль занесло на слизькій трасі і його довелося неабияк лагодити для подальшого продовження змагання.

Невдачі, що переслідували більшість екіпажів львівської гонки, на жаль, не оминули й екіпаж Валерія Горбаня і Євгенія Леонова. Послизнувшись на остатній дванадцятій спецділянці, автомобіль очевидних лідерів перегонів зійшов з траси. Але, незважаючи на всілякі випробування, які чекали на команду впродовж двох днів гонки, екіпаж Олександра Салюка і Павла Черепіна вирвав довгоочікувану перемогу, фінішувавши першим і тим самим очоливши турнірну таблицю Ралі «Галіція» 2010 року.

Валерій Горбань: «Сьогодні наш з Євгеном екіпаж проїхав, напевно, одну з найскладніших перегонів поточного сезону. Як техніка, так і погода не давали можливості розслабитися, необхідно було постійно тримати себе в тонусі і реагувати на всі виникаючі перешкоди. Я радий, що наша команда в черговий раз посіла місце на подіумі, але звичайно я засмучений, що техніка мене сьогодні трохи підвела ».

Олександр Салюк: «Раллі« Галіція »видався вкрай важким цього разу. Мій екіпаж зіткнувся не лише з очевидними труднощами, але і інцидент з цивільним авто, змусив нас добряче похвилюватися. Ми дуже готувалися до цієї гонки і після поразки на ралі «Львівський стандарт» були налаштовані тільки на перемогу. Чого, власне, і досягли».