15 квітня 18:26
Переглядів: 3092

Рідна Стрийщина привітала чемпіонку світу Марію Музичук

Довгих сімнадцять років йшла до свого тріумфу стриянка Марія Музичук. Спортивна Стрийщина вже звикла до перемог сестер-красунь, стриянок Анни та Марії Музичук. Але звістка, яка на Вербну Неділю прийшла з країни-агресора - Росії та облетіла увесь шаховий світ неабияко порадувала всю Україну. 22-х річна стриянка, міжнародний гросмейстер, заслужений майстер спорту України Марія Музичук до своїх титулів чемпіонки світу та Європи у командному заліку додала найбажаніший - чемпіонки світу 2015 року в особистому заліку.

З нагоди цієї блискавичної та такої бажаної перемоги, у четвер, 9 квітня у актовому залі Стрийського Народного дому відбулося урочиста зустріч новоспеченої чемпіонки світу Марії Музичук, її старшої сестри Анни, до речі чемпіонки світу 2014 року з бліцу, їх батьків-тренерів, заслужених тренерів України Наталі та Олега Музичуків з представники ЗМІ, духовенства, міської та районної влади, спортивної Стрийщини, меценатів, вчителів та учнів загальноосвітніх та дитячо-юнацьких спортивних шкіл і профтехучилищ, ветеранів спорту а також громади Стрийщини. Шахову королеву та членів її сім'ї  зустріли помпезно, під звуки гучних оплесків та стоячи.

А напередодні Президент України Петро Перошенко у Києві вручив чемпіонці світу Марії Музичук орден "За заслуги". Голова Держави відзначив важливість її перемоги для усієї України. "Хочу подякувати Вам за фантастичну перемогу. Не в останню чергу дуже приємно, що Ви здобули її саме у Росії. Це дуже символічно. Мрію про те, щоб вже у найближчий час ми боролися і молилися за перемоги тільки у спорті і щоб нарешті мир прийшов на нашу землю. Пишаюся, що справжня українка стала чемпіонкою світу, шаховою королевою. Впевнений, що у Вас попереду ще очікує велика кількість перемог. Велике вам за це дякую. Можу Вас запевнити, що і я сам і люди, які у звичному житті далекі від шахів, дуже Вас підтримували. Мені здається, що не тільки Україна, але і весь світ вболівав за Україну у ці хвилини" - сказав Петро Порошенко. У свою чергу Марія Музичук подякувала нашому Президенту і відзначила, що під час чемпіонату світу про свою підтримку говорили не тільки українці але і представники інших країн у тому числі і росіяни. Під час зустрічі з Президентом України Марія Музичук і її тренери-батьки обговорили питання проведення в Україні відповідного матчу по захисту титула з попередньою чемпіонкою світу китаянкою Хоу Іфань, який має відбутися на початку осені цього року. Сім'я Музичуків запропонувала провести цей матч у Львові.

Першим з привітальним словом до Марії Музичук звернувся синкел Стрийської єпархії УГКЦ отець Михайло Коцуровський, який передав вітання від єпарха Стрийської єпархії УГКЦ, Владики Тараса Сеньківа  а також передав нашій чемпіонці прапор нашої Держави - блакитно-жовтий стяг з написами та автографами українських кіборгів, які мужньо борються на сході нашої України з російськими агресорами та окупантами і поблагословив 15-ту чемпіонку світу, її сестру та батьків на подальші успіхи. Красиві букети квітів та цінні подарунки та призи отримала Марія Музичук з рук: заступника міського голови Стрия Таїсії Гайдукевич, голови Стрийської районної ради Романа Козака, першого заступника голови Стрийської РДА Миколи Дмитришина, начальника відділу з питань культури, туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігій Стрийської РДА Юлії Курилишин, голови спостереджної ради кредитної спілки "Вигода" Петра Маковського, директора Стрийської гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького Василя Короля. Усі вони подякували Марії Музичук за красиву і таку бажану перемогу на чемпіонаті світу-2015 та побажали нових звершань та подальших успіхів у спорті та житті. Далі привітальні слова, квіти та цінні подарунки дарували меценати та громадські діячі: народний депутат України 4 та 5 скликань, академік НАН України Михайло Гладій та заступник начальника Дашавського УПЗГ УМГ "Львівтрансгаз" Євген Кухар. У своє чергу Марія та її батько Олег Музичуки подякували Михайлу Васильовичу та Євгену Володимировичу за те, що багато років тому повірили в талант та успіх Марії та Анни і постійно допомагали, турбувалися та переживали за їхніх доньок, шахових вундеркіндів, а нині красунь-чемпіонок. Теплі слова звучали з вуст Олега та Наталі Музичуків на адресу директора Стрийської районної ДЮСШ "Старт" с. Угерсько Мирослава Любаса. Адже, свої перші кроки та перемоги у шахах Марія та Анна Музичуки робили саме у ДЮСШ "Старт", яку не так давно закінчили. Мирослав Іванович усіляко підтримував та допомагав Анні та Марії Музичукам, отож також причетний до їхніх перемог.

Ну а далі на запитання палких прихильників та шанувальників шахів відповідали Марія, Анна, Наталія та Олег Музичуки, які в першу чергу подякували за теплі слова, радушний прийом та підтримку, яку вони відчувають на протязі багатьох років. "Це була моя дитяча мрія. До цієї перемоги я йшла довгих сімнадцять років. Ще коли я ходила у Стрию до шахового клубу, то я постійно думала, чи зможу я стати чемпіонкою світу в особистому заліку. Раніше це була недосяжна мрія, але згодом коли я почала виступати і перемагати у різноманітних турнірах, то зрозуміла, що маю шанс. І ось моя мрія збулася. Тепер  я чемпіонка світу" - сказала Марія Музичук. "Ми навіть не сподівалися, що стільки людей переживали за успіхи наших доньок - Марії та Анни. Низький їм за це уклін" - продовжувала розповідати Наталія Музичук. Навіть після закінчення цієї зустрічі прихильники шахів ще довго не відпускали Марію та Анну їх батьків-тренерів Олега та  Наталю Музичуків задаючи їм різноманітні запитання, просячи автографи та розпитуючи про подальші плани та старти. Кожен бажаючий мав змогу сфотографуватися з сестрами-чемпіонками та їх батьками-тренерми.  

Але спочивати на лаврах Марія Музичук довго не буде, адже вже 19 квітня у Китаї стартує чемпіонат світу з класичних шахів у командному заліку. Збірна України у складі якої будуть виступати Марія та Анна Музичуки будуть захищати титул командних чемпіонів світу. Бажаємо нашій збірній підтвердити статус найсильнішої збірної світу а нашим сестрам-красуням Марії та Анні Музичук блискавичної гри у Піднебесній. Хай щастить Вам в усьому!

Михайло Олійник. Фото автора