30 липня 14:19
Переглядів: 532

Тарас Міщук: "На чемпіонат світу приїхав з температурою 39,8"

Тарас Міщук: «На чемпіонат світу приїхав з температурою 39,8»

Випускник Львівського училища фізичної культури Тарас Міщук став дворазовим чемпіоном світу з веслування на каное серед молоді віком до 23 років (23-26 липня, Португалія). Перемогою у молодіжному старті особливо не здивував – її очікували всі, адже цьогоріч каное-двійка Тараса та його напарника хмельничанина Дмитра Янчука і елітні екіпажі обганяла. У категорії дорослих хлопці стали чемпіонами України та Європи, п’ятими лауреатами І Європейський ігор, на яких до перемоги не дотягнули лише одної сотої секунди. Та у розмові з Тарасом раптом з’ясувалось, що медалей на чемпіонаті світу могло і не бути…

-Я захворів перед самими змаганнями. Явних ознак якоїсь хвороби не було, але чотири дні трималася висока температура. До Португалії приїхав з 39,8, за день до старту градусник показував 39,5. Слава Богу, під час кваліфікаційних заїздів почувався значно краще, проте був ослаблений, тому і переживав: «чи зможемо перемогти?». Навіть мандраж легкий через це виник. Та все ж реальна розстановка сил була на нашу користь.

-Що засвідчив і результат: у двомісному каное на дистанції 1000м ви випередили найближчих суперників більше, ніж на дві секунди. Якщо пригадати Баку, де у кваліфікаційних стартах 7 човнів в одну секунду заїхали, а у фіналі - 5 екіпажів, стає зрозумілим, що у Португалії ви перемогли зі значним відривом.

-Так, у веслуванні дві секунди – це дуже багато. Ми сподівалися з Дмитром стати чемпіонами світу. Адже з найсильнішими веслувальними країнами ми нещодавно суперничали на чемпіонаті Європи, при чому перемогли усі їх дорослі екіпажі. Тому молодіжний склад цих країн нас не лякав, адже зрозуміло, що він слабший від дорослого.

-З перемогою у двомісному каное все зрозуміло. Та чи правильно вважаю, що «золото» у каное-четвірці на 500м стало для всіх несподіванкою, в тому числі і для вас?

-Звичайно, ми сподівалися, що будемо боротися за медалі, проте «золота» не очікували. По-перше, наш екіпаж-четвірку сформовано зовсім нещодавно - у червні. Тоді ж цим складом – я, Дмитро Янчук, Ельнур Ахадов з Южного і прикарпатець Михайло Мандзюк - виступили на чемпіонаті України серед молоді, де перемогли. Проте, як для перемоги на змаганнях світового рівня, ми ще зовсім не «обкатані» були. По-друге, у попередніх заїздах на чемпіонаті світу наша четвірка показала лише шостий час серед вісімнадцяти човнів. Тож «золото» дійсно стало для нас приємним сюрпризом.

-За перемогу на чемпіонаті Європи фірма з виготовлення човнів подарувала вам з Янчуком каное вартістю близько 4 тис. євро, а фірма BRACA - весла, які коштують близько 300 Євро. Чи були подарунки на цьому чемпіонаті?

-Подарунків не було. Та ми набралися сміливості - підійшли до виробника весел BRACA і попросили подарувати нам подушки під коліно. Нам не відмовили.

-Чи сподобалась Португалія?

Містечко Монтемор-у-Велью, де проходили змагання, хоч і маленьке, проте курортне, тож дуже гарне . А ще наш готель знаходився на самісінькому березі океану. Океан за вікном залишив незабутні враження…