23 травня 10:14
Переглядів: 726

У Львові вшанували пам'ять Ігоря Польного (+Фоторепортаж)

На футбольному полі стадіону «Школяр» Львівська СДЮШОР-4 провела під егідою місцевої федерації футболу, четвертий за ліком, футбольний турнір посвячений пам’яті видатного дитячого тренера Ігоря Броніславовича Польного.

Ігор Броніславович народився 21.05.1958 року в с. Чайковичі, Львівської області. Був вихованцем тренера Валентина Борейка. Виступав за команди львівської спортроти, луцького «Торпедо» і севастопольського «Динамо». У складі ЛВВПУ став чемпіоном Збройних Сил СРСР 1977 року. На надійну гру Польного звернув увагу навіть тренер московського «Спартака» Костянтина Бескова, але Ігор Броніславович обрав інший шлях трудової діяльності - почав на Погулянці виховувати молоду футбольну зміну.

Запальний і відданий справі футболу Польний прожив коротке але багате на події життя. На жаль, день 6 липня 2007 року виявився останнім у його короткому житті. Серце не змогло витримати робочого ритму зупинилося. Раз і назавжди...

Участь у змаганнях взяло вісім команд (хлопчики 1998 і 1999 років народження) зі Львова (7) і по одна з Мостиськ. Спершу команди змагалися у груповому турнірі. І слід відзначити, що навіть присутні гості турніру голова ЛФФ Ярослав Грисьо та ветерани львівських «Карпат» майстри спорту СРСР Остап Савка і Ростислав Поточняк не могли спрогнозувати переможців пар. Юні футболісти щойно на гарно приготованому газоні руками працівників школи своїм вмінням і зусиллям визначали переможців. Зокрема, фаворизовані «карпати» (тренер – Тарас Ткачик) справили присутнім і, мабуть, собі найбільшу несподіванку. Карпатівці, які давно привчили оточуючих до своїх перемог, цього разу дещо розчарували. Хоча наставник команди запевнив заспокоїв, що все гаразд. Було завдання зіграти і хлопці з цим справились. Це важливо. Спершу поділили очки з господарями майданчика ЛСДЮШОР-4 (тренер Ігор Шала), але перемогли молодших «господарів» - 3:0. Поступилися гостям із Мостиськ – 0:2, опинилися на третьому місці, змушені були змагатися за 5-6 місця. Щойно у цьому поєдинку підопічні Ткачика показали свою міць. Відвантажили молоді ЛСДЮШОР-4 (1999 р.н.) (тренер Ярослав Лема) п’ять «сухих» м’ячів, посіли п’яте місце.

У груповому турнірі приємно здивували молоді вихованці ФК «Львів» (тренер – Олег Колобич). Львів’яни на одному диханні залишили за собою суперників з комплектом очок (дев’ять) з прекрасною різницею м’ячів - 12 забитих при одному пропущеному.

Натомість перша команда ЛСДЮШОР-4, демонструючи у грі доволі злагоджені дії, не менш впевнено подолала груповий турнір (дві перемоги і нічия, 8 забитих і 0 пропущених м’ячів), вийшла у фінал.

Матч за перше місце і головний приз турніру, виявився саме таким, яким вболівальник розуміє футбол. А саме емоційна, але в рамках правил самовіддача футболістів, яскрава, видовищна і результативна гра до фінального свистка тримала у напрузі молодих майстрів шкіряного м’яча і чисельну публіку.

Львів’яни з ФК першими відзначились голом і вели в рахунку майже до кінця гри. Однак «школярі» в заключні хвилини проявили свій непоступливий характер і двічі змусили суперника розпочати з центра поля. Тим самим схилили терези команди переможця на свою користь – 2:1.

З теплими промовами до молоді звернулися заслужені ветерани львівського футболу. Пан Рифяк, зокрема зазначив, що любов і відданість до близьких нам людей пізнається саме під час таких турнірів, а діти мають змогу більше дізнатися про тих хто кого уже немає серед нас і розвивати свої здібності.

Учасники турніру з рук Р. Рифяка, О. Савки, Р. Поточняка, І. Польного (брат), В.Никитюка та Я. Грися отримали почесні грамоти, медалі та кубки.

По завершенні змагань компетентне журі, очолюване директором і завучем ЛСДЮШОР-4 Романом Рифяком і Богданом Пелехом, визначили кращих гравців у номінаціях:

Кращий воротар – Андрій Андрусевич ДЮСШ (Мостиська);
Кращий захисник – Мар’ян Кошик ЛСДЮШОР-4 (1999 р.н.);
Кращий півзахисник – Михайло Скоп «Покрова» (Львів);
Кращий нападник – Роман Вантух ФК «Львів»;
Кращий футболіст –Іван Король ЛСДЮШОР-4.