30 грудня 20:22
Переглядів: 222

Українське товариство "Чорноморська Січ" з США відзначило 90-літній ювілей!

Цими днями одне з найстаріших українських спортивних товариств західної діаспори – українське спортивно-виховне товариство (УСВТ) “Чорноморська Січ” в (Випені, Н. Дж, США) успішно відзначило славний 90-річний ювілей.

У святкових заходах програми взяли участь понад 250 гостей; вперше в історії українського діаспорного спорту було відзначено заслужених діячів Січового осередку, в т.ч. надійшли вітання, подяки та грамоти від президента НОК України Сергія Бубки, начальника управління молоді і спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майбороди та від усієї спортивної громади Львівщини, а найкращих представників введено до т.зв. «Палати Слави». В часі відзначення провідного футболіста Товариства Михайла Фарміги через відео прозвучало привітання від його доньки – популярної фільмової акторки Голівуду.

Гостями свята були керівники Української Спортової Централі Америки і Канади (УСЦАК), інших українських спортових осередків, суспільно-громадських та українських фінансових установ США, а також популярний український оркестровий колектив «Світанок».

Упродовж імпрези на екранах двох залів висвітлювалося понад тисячу світлин, які назбиралися за 90-літню історію «Чорноморської Січі».

Як зауважив багаторічний голова цього українського спортивно-виховного товариства Омелян Твардовський – «Мені припала честь очолювати цей осередок у його дев’ятій декаді, що у спортовій ділянці в сучасності є унікальним випадком. Я гордий з того, що цей осередок у свому Ювілейному році видав із свої спортових рядів нового борця, яким став сл.п. Маркіян Паславський, який загинув як Герой України в бою під Іловайськом у новій війні з московськими ордами і був похований на Аскольдовій Могилі… Що на протязі цих декад Січові дружини здобули сотні Трофеїв і плякетів, між якими гратуляційні листи від президентів Америки Рона Регена, Била Клінтона і Джорджа Буша. Що цей Січовий осередок виховав ряд заавансованих талантів у копаному м’ячі, відбиванці, плаванні, шахах, настільному тенісі – які виступали в репрезентаціях Америки на Олімпіядах та інших міжнародних змаганнях…».

Залишається побажати подальшої слави та успіхів українському спортивно-виховному товариству “Чорноморська Січ”!

Оксана Вацеба, відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області