08 жовтня 19:47
Переглядів: 215

В Трускавці на Львівщині завершилися фінальні змагання Кубку України з традиційного ушу

28-29 вересня 2014 у м. Трускавці Львівської області на базі спортивно-оздоровчого комплексу дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбувся Фінал Кубка України з традиційного УШУ (формальні вправи). У Трускавці такі змагання проводилися вперше.

Змагання проводилися за підтримки Міністерства молоді та спорту України, управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, національної та Львівської обласної федерацій ушу, Трускавецької міської ради та ДЮСК «Спортовець».

У національному Кубку змагалося 120 учасників з 10 команд України: Львів, Дрогобич, Київ, Бровари, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Бердянськ, Донецьк, Маріуполь.

На урочистому відкритті Кубку України з традиційного УШУ учасників змагань вітали президент Української федерації ушу Олег Чуканов, головний спеціаліст управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як, головний спеціаліст відділу молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль та ін.

Найяскравішими виявилися виступи в розділі імітуючих стилів з використанням рухів, схожих на рухи тварин, а також розділи зі спортивною зброєю.

У командному заліку перше місце виборола команда Запорізької області, другу сходинку посіла збірна Одеської області, третьою виявилася команда Львівської області.

В особистому заліку Кубок України у різних розділах вибороли: Сенюх Вероніка, Фегецин Андрій (Львівська область); Мала Мирослава, Кондратьєва Тетяна, Данченко Максим, Драгой Денис (Запорізька обл.); Рева Роман, Темна Людмила (Київська обл.); Мандрик Ганна ( Одеська область).

Інформаційна довідка:

Спортивне ушу - вид спорту, створений на основі традиційних китайських бойових мистецтв. Передбачає як повноконтактні поєдинки, так і хореографічні показові виступи спортсменів. Спортивне ушу було створене у Китайській Народній Республіці у 1949 році у спробі націоналізувати практику традиційних китайських бойових мистецтв. У наш час спортивне ушу стало насправді міжнародним видом спорту завдяки діяльності Міжнародної Федерації ушу (МФУ). Кожні два роки проводяться Міжнародні чемпіонати з ушу. Перше такий чемпіонат відбувся у 1991 році у Пекіні, переможцем якого став Кларк Чжан. 

Сучасне ушу складається з двох дисциплін: таолу (套路, формальні вправи) та саньшоу (散打, спаринг) Форми таолу подібні до гімнастики та включають послідовності рухів та маневри з бойових мистецтв. Виступи учасників оцінюють шляхом надавання очок за певними правилами. Форми включають базові позиції та рухи: стійки, утримання рівноваги, удари руками та ногами, стрибки, підсічки та кидки, — певні набори яких змінюються у змаганнях для підкреслення сильних сторін певного спортсмена. Показові формальні вправи мають часові обмеження від 1 хвилини 20 секунд для деяких зовнішніх стилів до більш ніж 5 хвилин для внутрішніх стилів. Сучасні учасники змагань з ушу все більше тренуються у повітряних елементах, таких як удари ногами та стрибки з обертанням на 540 та 720 градусів (півтора та два оберти) з метою ускладнення та більшої показовості їх формальних вправ.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець», м.Трускавець