26 вересня 12:53
Переглядів: 439

Все про зустріч львівського футболнього клубу "Карпати" з уболівальниками

Артур Новотрясов забіг до готелю «Львів» мокрий із ніг до голови. Він на якусь хвилину не встиг втекти від зливи, що накрила центр міста. Трохи більше пощастило тим карпатівцям, які прийшли раніше або пізніше за центрального захисника. Поки ще був час до початку зустрічі, футболісти розмістилися в ресторані – хто вже почав розмову зі знайомими уболівальниками, хто спілкувався про наступний матч проти «Волині».

Потрохи заповнювався і сам конференц-зал готелю. Уболівальники займали зручні місця, аби найкраще чути про те, що їм говоритиме керівництво клубу, тренери та футболісти. Уже давно «Карпати» не зустрічалися зі своїми фанатами. Час серйозної розмови якраз і настав – навалилося чимало питань, треба було розставити крапки над «і». Напевно, ті хто прийшов на зустріч (навіть якщо і змокнув під дощем), про це не пошкодував. Під час розмови не було улесливих запитань, не було купюр. Зате була щира критика, непідробні емоції і крики душі...

Першим слово узяв в.о. генерального директора «зелено-білих» Юрій Дячук-Ставицький, який підготував цілий список позицій, якими він хотів поділитися з уболівальниками. Насамперед, було озвучено завдання на сезон. Зважаючи на те, що клубу нарешті дозволили заявляти нових гравців, Юрій Михайлович повідомив, що перед командою ставиться завдання боротися за місце, що дозволить виступати у єврокубках. Однак, якщо «Карпати» займуть шосте чи сьоме місце, трагедією така ситуація не стане – буде підготовлений плацдарм для нового чемпіонату.

Також Юрій Дячук-Ставицький розповів фанам кілька важливих речей про розвиток клубної інфраструктури та проблеми, що заважають клубу розвиватися. Однією з таких проблем є відсутність юридичних документів, що не дозволяють вкладати кошти у розвиток футболу, насамперед, дитячо-юнацького. Мова йде про багатостраждальні 17 гектарів землі біля стадіону «Україна», які міська влада все ще не передала клубу. Земля, куди «Карпати» вклали величезні гроші і вже збудували кілька полів відмінної якості для дітей з клубної школи, наразі юридично не підкріплена, фактично перебуває на «пташиних правах»...

Зважаючи на це, керівник клубу запропонував фанатам допомогти клубу – підписати петицію, звернення до міського голови із проханням врешті-решт посприяти у благородній справі і розв’язати клубу руки. Фанати вирішили клубну ініціативу підтримати. Таким чином, на матчі проти «Волині», у спеціальних наметах, кожен уболівальник зможе поставити свій підпис під зверненням до міського голови.

Ще однією темою, що зачепила уболівальників і викликала велику кількість зворотних запитань, стала позиція другого інвестора «Карпат». Юрій Дячук-Ставицький розповів, що одним із інвесторів є Почесний президент клубу Петро Димінський, другим – інша відома у футболі людина, яка, однак, свої зобов’язання перед «Карпатами» уже тривалий час не виконує. Мова тут йде не лише про фінансові зобов’язання, але й про те, що на загальні збори акціонерів клубу не приїздять представники інвестора, а якщо й приїздять, то отримати від них будь-яку конкретну інформацію практично не можливо. Уболівальники, серед яких знайшлося і чимало юристів, одразу ж висловили низку варіантів, за допомогою яких можна виправити цю ситуацію. У діалог із ними вступив клубний юрист Вадим Ладницький, за словами якого існує чимало юридичних колізій, що не дозволяють «Карпатам» позбутися цієї проблеми. Одна з таких колізій – відсутність прізвища другого інвестора у ключових документах. Таким чином, пояснив Юрій Дячук-Ставицький, Почесний президент клубу Петро Димінський самотужки забезпечує фінансування «Карпат». Що ж до другого інвестора, то й тут уболівальники погодилися на звернення. Мовляв, якщо вже інвестору нема діла до «Карпат», то нехай передасть свої акції самим же фанатам.

До слова, про фінанси. Зважаючи на критичну ситуацію в теперішньому українському футболі, уболівальники вирішили з’ясувати, чи отримують карпатівці зароблені кошти вчасно і в повному обсязі. Капітан «Карпат» Андрій Гітченко, від імені команди, заявив, що проблем з фінансуванням немає. Зрештою, про стан фінансових справ, уболівальники «зелено-білих» могли довідатися і раніше, коли у клубі гостювали представники ФФУ та Прем’єр-ліги. Саме через відсутність проблем із зарплатами вони спрогнозували рішення КДК ФФУ, що зняв із «Карпат» заборону проводити трансфери.

Зрештою, карпатівцям довелося вислухати і чимало критики на свою адресу. Один з лідерів автофанів Шеф гостро (але, водночас, аргументовано) висловився щодо останнього поєдинку команди проти «Олександрії». Його підтримало ще кілька фанатів, у яких були претензії до гравців щодо їхньої самовіддачі та налаштування конкретно на цю гру.

У відповідь фанати почули не менш емоційний спіч від Муртаза Даушвілі, за словами якого, біль футболістів після поразок не відрізняється від болі фанатів. Своє слово мали й інші лідери фан-руху – Вписка та Жора, які у більш ніж відвертій формі розповіли команді про свої переживання та почуття під час футбольних поєдинків. Повна свобода слова спонукала до відвертих запитань і не менш відвертих відповідей.

Емоційно перед фанатами виступив Ігор Йовічевіч, який згадав про минулий сезон і сказав, що гордиться своїми хлопцями, які змогли емоційно та психологічно втриматися після того, як з команди знімали очки. Окрім цього, Містер поділився своєю мрією – зіграти з «Карпатами» у єврокубках на заповненій «Україні». У той же час Ігор Йовічевіч зізнався, що готовий і надалі працювати з командою. «Мені було тут дуже комфортно у якості гравця, не менш комфортно і в якості тренера» – сказав він. Як уже знають фанати, 1 січня 2016 року закінчується контракт Ігоря Йовічевіча із клубом, тож запитання про його майбутнє, несподіванкою не стало.

Детальніше про це розповів Вадим Ладницький: «Керівництво клубу запропонувало Ігорю Йовічевічу продовжити співпрацю із «Карпатами» ще на три роки, щонайменше, на тих самих умовах, які є зараз. Головний тренер, у відповідь, вніс кілька пропозицій, які зараз розглядаються керівництвом, тобто триває процес переговорів».

Цікавило уболівальників і можливе підсилення, зокрема, питання центрального форварда. Відповідаючи на запитання про хорвата Антоніо Манце, спортивний директор клубу Юрій Беньо сказав, що в цього нападника була опція переходу до іншого клубу, якщо «Карпати» не зможуть його заявити улітку. На жаль, на той час, трансфери для клубу були заборонені, тому Манце скористався нагодою і перейшов до словенського чемпіонату, де виступає і зараз. Тому до зимового трансферного вікна у «Карпат» є час та нагода зайнятися пошуком кандидатів на критичну позицію.

Півтори години минуло дуже швидко. Насамкінець зустрічі, Андрій Гітченко передав Жорі пухкий конверт – уся команда зібрала гроші для фанатів «Карпат», які зараз захищають територіальну цілісність нашої держави на Сході. Самі ж фанати оплесками підбадьорили команду та побажали їй хорошої гри та позитивного результату у матчі проти луцької «Волині»...