16 березня 09:42
Переглядів: 285

Викладачі, студенти та інші фізкультурники вшанували Степана Гайдучка

Саме так, представники Львівського університету фізичної культури і спорту (викладачі та студенти) віддали Степанові Гайдучкові свою шану. Це була зворушлива подія. І хочеться вірити, що від тепер не заросте бур’янами місце вічного спочинку сівача українського спорту. Приємно, що нинішнє покоління фізкультурників обличчям повернулося до нашої історії. З різних причин руйнованої і до певної міри …призабутої.

Володимир Левків, Ярослав Тимчак, Андрій Сова, Йосип Фалес, Олег Колобич, Леся Крип’якевич, Орест Дубиняк, Олена Падовська, Олег Корчовський, Василь Ковцун і десятки студентів величаво крокували місцями спортивно-бойової слави, котру з честю пройшов Степан Гайдучок, один з кращих учнів професора Івана Боберського. Над колоною, гордовито розвивався прапор Львівського університету фізичної культури і спорту.

Врешті над могилою Гайдучка пан Тимчак ознайомив учасників походу з біографічною довідкою і про роботи Великого спортовця на ниві галицької, і на загал, української фізичної культури.

Ось кілька штрихів до портрету ГАЙДУЧКА Степана. Народився він 13 березня 1890 р. у селі Підтемне на Львівщині. Син священика закінчив дворічні курси фізичної підготовки Празького університету і три курси медичного факультету Львівського університету. Тісно співпрацював з товариствами СТ «Україна» і «Сокіл». Боронив українську ідею в роки Першої світової війни. Викладав фізичну культуру у Львівських гімназіях та семінарії. Працював завідувачем і старшим викладачем кафедри фізкультури Львівського медичного інституту.

Напрями його наукових досліджень тісно пов’язані з вихованням молоді та плекання історії і розвитку української фізичної культури та спорту в Галичині. Один із ініціаторів розбудови спортивних споруд у Львові та активний спортивний діяч на громадських засадах.

Помер у Львові — 16.03.1976, похований на Личаківському цвинтарі, поле №80.