28 серпня 17:28
Переглядів: 364

Збірна України стала абсолютним чемпіоном Європи з ракетомодельного спорту

З 21 по 28 серпня 2015 року Україна вперше в історії приймала Чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту. Саме домашня атмосфера та свято 24 річниці Незалежності рідної Батьківщини мотивували збірну України стати абсолютним чемпіоном Європи з ракетомоделювання у командній першості. 

Чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту 2015 проходив у селі Великий Дорошів, Жовківського району Львівської області. Місце для проведення континентальної першості обирали понад півроку. Завдяки комплексному підходу змагання такого рівня вперше поєднали в собі як спортивні, так і розважальні заходи. Спеціально для проведення Чемпіонату у полі облаштували спортивно-розважальне містечко площею майже 100 000 кв. м.  Територію було поділено на декілька зон: зона змагань – місце, де відбувалися старти моделей ракет;  зона для глядачів, облаштована трибунами та великим екраном, на якому вперше велася онлайн трансляція змагань; і зона відпочинку, де проходили майстер класи з ракетомоделювання і розважальні заходи для дітей та дорослих.

Стартував Чемпіонат 22 серпня з урочистої церемонії відкриття, яка пройшла на головній площі м. Жовква. На глядачів чекала розважальна програма за участі спеціально запрошених гостей – українського гурту Joryj Kłoc.

Всього у змаганнях брали участь 111 спортсменів з 12 країн світу, зокрема  Білорусі, Болгарії, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Швейцарії, Естонії і України. Особливим учасником стала команда США, яка просила спеціального дозволу у Міжнародної Авіаційної Федерації аби взяти участь в континентальному турнірі. 

За підсумками 4 днів змагань українська збірна стала абсолютним чемпіоном у командній першості:

Українська збірна юніорів завоювала 7 золотих (3 в індивідуальному і 4 в командному заліках), 3 срібних (1 в індивідуальному і 2 в командному заліках) і 4 бронзових медалі (3 в індивідуальному і 1 в командному заліках).

Доросла збірна всього завоювала 7 золотих (4 в індивідуальному, та 3 в командному заліках), 3 срібних (2 в командному і одну в індивідуальному заліках) і 3 бронзових медалі (2 в індивідуальному і 1 в командному заліках).

Дуже символічним є той факт, що 24 серпня, у день 24 річниці Незалежності збірна України здобула 5 золотих медалей. 

Головним помічником суддів та однією з основних інновацій Чемпіонату стала онлайн система підрахунку балів та управління документацією Cup Navigator. Система була розроблена спеціалістами Noosphere та вперше пройшла випробування на Чемпіонаті Європи з ракетомодельного спорту 2015. Особливості Cup Navigator полягають в тому, що він дозволяє керувати всією базовою інформацією про команду, забезпечує доступ до результатів кожного спортсмена окремо за усю історію його участі в кубках і чемпіонатах і, що особливо ціно, дає змогу спостерігати за результатами змагань у режимі реального часу, що виключає помилки та несправедливе суддівство. 

Одними з найбільш видовищних стали змагання за першість в максимальній точності відтворення ракет. Серед моделей, які були запущені, прототипи  всесвітньо відомих ракет "Союз" (призначена для виведення космічних апаратів на кругову орбіту Землі), "Аріан" (призначена для виведення  космічних апаратів на геостаціонарні орбіти) і супутник "Trailblazer". 

Завдяки організації щоденного безкоштовного трансферу за маршрутом Львів – спортивне містечко, Чемпіонат Європи з ракетомодельно спорту 2015  відвідали понад 1300 людей з різних куточків України. 

Нагадаємо, що 12 квітня 2014 року на щорічному засіданні профільної авіамодельної комісії Міжнародної авіаційної федерації (FAI) Україна також виборола право на проведення Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту 2016. Цього разу організатори  планують проводити змагання у м. Дніпропетровськ.

 

Довідка:

Ракетомодельний спорт – технічний вид спорту, у якому учасники змагаються в конструюванні та виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також їх пілотуванні (у випадку, якщо йдеться про радіокеровані моделі).  Змагання відбуваються як в особистому, так і в командному заліку, а основними критеріями є висота і тривалість польоту та точність посадки. У класі моделей-копій основні критерії оцінювання – це ступінь деталізації ракети і реалізм польоту.

На міжнародному рівні питаннями ракетомодельного спорту опікується Міжнародна авіаційна федерація (the International Air Sports Federation), головний офіс якої знаходиться у м. Лозанна, Швейцарія. Саме там, у 2013 році Україна виграла право на проведення Чемпіонату Європи в 2015 році.

Одним з головних організаторів змагань став генеральний партнер Федерації ракетомодельного спорту України, компанія Noosphere, яка активно популяризує та підтримує розвиток ракетомодельного спорту в Україні.