Як працюють сайти-агрегатори товарів для порівняння цін

Часто ми потрапляємо у таку ситуацію, коли терміново потрібно придбати якийсь товар, а часу порівнювати ціни різних продавців, роззираючись на всі боки, банально не вистачає. Це дуже важко, коли доводиться самотужки шукати різноманітні сайти, або ж навіть ходити містом у пошуку крамниць. Та й чи зможемо ми перевірити усі вартісні варіанти? Та це далеко не наша біда, адже добрі люди вже все зробили замість нас! На зламі тисячоліть інтернет-браузери наших ПК збагатилися дуже цікавими надбудовами, що дозволяють порівнювати ціни (також почали з'являтись сайти, що виконували ту ж місію). Річ дуже корисна, погодьтесь. Спробуємо у кількох словах розповісти, як же працюють сайти порівняння цін.

Звідки ж береться ця вся система порівняння цін на отих диво-сайтах? Існує два методи збору інформації. Перший полягає у тому, що роздрібні торгівці самі надсилають свої прайс-листи сервісу порівняння цін. Другий метод - так зване "вишкрібання". Його використовують переважно невеликі незалежні сайти, і полягає він у звичайному пошуку потрібних прас-листів вручну (так, як це роблять декотрі звичайні покупці).

Перейдемо до діла. Які ж в Україні найпопулярніші сайти для порівняння цін? Розглянемо кілька варіантів (хоча й звичайний пошук у Гуглі також дає певну відповідь на це питання). Для того, аби бути об'єктивнішими, оберемо один товар і одне місце. Нехай це буде смартфон Nokia Lumia 530 у Києві. Отож, шукаємо.

E-katalog (ek.ua)
Сайт доступний лише російською мовою. Дизайн якісний, є поділ на рубрики. Прямуємо до меню пошуку за нашим телефончиком... І знаходимо його. Пропонують вибір з-поміж п'яти інтернет-магазинів. Також є відгуки про пристрій та ще кілька сторінок типу обговорення/корисні статті/аксесуари.

Pricemir
А ось тут вже є дві мовні версії, тому легко переходимо на українську. Є дуже багато рубрик. Але нас сьогодні цікавить наш омріяний смартфон, якого тут немає. Є чохли для нього, є й плівки. Але це ж не те що нам потрібно!

Bezlich
Також дві мови, різні рубрики і всілякі аксесуари замість телефона.

Price
Російськомовний ресурс з гарним меню та пошуком. Тут знаходимо і телефон, і аксесуари. Щодо самого пристрою, то нам його пропонують у шести магазинах. Є опис та відгуки.

Hotline
Двомовний сайт, де знайшлось вже більше пропозицій: цього разу їх десять. Є відгуки та дуже хороший опис. Знаходимо тут й аксесуари.

Magazilla
Останній в нашому огляді ресурс пропонує нам російську мову. Телефон знайшов без проблем, запропонував п'ять варіантів купівлі. Є добрий опис, відгуки, корисні статті та аксесуари.

Ось ми й розглянули шість сайтів порівняння цін. Це, ясна річ, не вичерпний перелік, тому можете сміливо шукати ще. Втім, сьогодні ми розглянули одні з найпопулярніших варіантів, які, як бачите, мають свої плюси і мінуси, незважаючи на низку спільних рис.

Бажаємо Вам знайти те, що шукаєте, і нехай пошуковики цін допоможуть Вам у цьому!