Андрій Проценко в клубі 240!

08 липня 23:21
Переглядів: 191

Серед учасників змагань лише ті, хто демонструє найкращі результати. Для херсонця, який є одним з прогресуючих спортсменів світу нинішній сезон у лізі став дебютним. Перші змагання у столиці Катару він закінчує з результатом 227 сантиметрів. Потім був стадіо Олімпіко у Римі, результат на один сантиметр краще. А у червні на стадіоні міста Великого яблука Андрій встановлює свій новий особистий рекорд 235 сантиметрів, що дозволяє йому посісти третє місце та заробити перші рейтингові бали у перегонах за діамантом.

Новим іспитом для Андрія став черговий етап ліги, який відбувся у швейцарському місті Лозанна. Десять кращих стрибунів світу брали участь в цих змаганнях. Перша висота Андрія два двадцять - без проблем, потім два двадцять п'ять знову якісно, на висоті 229 перша невдача, Андрій переносить спробу на два 32 і бере її з першої спроби, далі планка піднімалася ще на три та на п'ять сантиметрів, висота два тридцять вісім стала новим особистим рекордом для Андрія, але Андрій прагнув більшого. Тим часом в секторі для стрибків залишилося лише три спортсмени - чемпіон світу українець Богдан Бондаренко, олімпійський чемпіон росіянин Іван Ухов, та майбутній володар вищеназваних титулів та рекордсмен світу Андрій Проценко. 240 - росіянин пропускає а українці стрибають невдало, з другої спроби Роман підкорює цю висоту та виходить на першу позицію, у нашого Андрія і друга спроба невдала, але третя-вирішальна вийшла ідеальною і Андрій вдруге за день покращив особистий рекорд. Наступна висота 242, Бондаренко цю висоту пропустив, а херсонцю та росіянину вона не підкорилася, Ухов став третім, а Андрій другим. Переможцем етапу Діамантової ліги вкотре став Роман Бондаренко, і вперше в історії цих змагань одразу два українських спортсмени на п'єдесталі. Після чотирьох етапів лише шість спортсменів набрали рейтингові бали, херсонський спортсмен з трьома балами поділяє четверте-п'яте місця з американцем Еріком Кінардом.

Висота 240 сантиметрів до третього липня 2014 року підкорювалася лише сімом спортсменам у світі. першим був радянський спортсмен Рудольф Поварніцин, який встановив світовий рекорд 11 серпня 1985 року у Донецьку, наступним був ще один радянський спортсмен Ігор Паклін, який встановив новий рекорд вже через двадцять чотири дні. наступним був Патрік Шоберг зі Швеції, а 8 вересня 1988 кубинець Хавьєр Сотомайор встановлює новий рекорд світу - 243 сантиметри. 27 липня 1993 року він же встановлює новий рекорд, який тримається і до сьогодні 245 сантиметрів. У двотисячному році росіянин В'ячеслав Воронін підкорює два сорок, і лише через тринадцять років спортсмену вдається підкорити висоту вище 240-ка то був Роман Бондаренко, потім 240 підкорювали Іван Ухов, катарець Мутаз Баршим, канадець Ерік Дроуін і десятим став херсонець Андрій Проценко. Попереду ще три етапи діамантової ліги, а також особистий чемпіонат Європи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: