Два тижні до Олімпіади: тренер годує українських біатлоністок часником

24 січня 18:42
Переглядів: 315

Готуватись до Олімпіади українським біатлоністкам доводиться в кліматичних умовах наближених до тих, які очікують в Сочі. Замість снігу, в чеському Новому Мєсті — вже традиційний для цієї європейської зими — дощ. Та тренери навіть задоволені.

«У Сочі погода буде непередбачувана – і дощі, і тумани. Куди гірше було б, якби з комфортних умов потрапити туди в погані», - каже старший тренер збірної України з біатлону Григорій Шамрай. За такої погоди легко підхопити застуду, та тренер знає, як попередити хворобу.

«Чеснок, лук та сало — це найкраща фармакологія», - переконаний Шамрай.

І все ж проблем зі здоров’ям уникнути не вдалося. Лідер збірної України Олена Підгрушна повернулась до тренувань лише кілька днів тому. Через застуду вона пропустила два етапи Кубку світу, та нині почувається добре та набирає форму.

Саме в Новому Мєсті Олена торік стала чемпіонкою світу та разом з Юлією Джимою і сестрами Валею та Вітою Семеренко виграли «срібло» в естафеті. Тому за два тижні до Олімпіади дівчата впевнено говорять про наші шанси на медалі в Сочі.

«Дійсно, ми головні претенденти на медалі в естафетних гонках, навіть в загальному рейтингу ми на третьому місці», - каже Підгрушна.

Зранку у дівчат пробіжка та тренажери, ввечері - робота на стадіоні. Григорій Шамрай веде біатлоністок по трасі, а результати на стрільбищі аналізує Надія Бєлова. Судячи з результатів, тренер переконана, у Сочі українки стрілятимуть влучно.

«Сама робота, чітка, без зайвих рухів, метушні – ось чого мені треба добиватися», - каже тренер жіночої збірної України з біатлону.

Від правильної підготовки лиж залежать шанси біатлоніста на медаль. Італієць Крістіано Капітаніо працює в збірній України сервісменом — тобто готує лижі спортсменів до змагань. Аби підібрати правильну змазку та відчути сніг на дистанції — сам мусить пробігти на лижах не менше 40 кілометрів за кілька годин до виходу спортсменок на дистанцію. Адже коли лижі не їдуть - чемпіоном не стане навіть підготовлений атлет.

Після Чехії в українських біатлоністок ще один збір в Туреччині, а потім - дорога на олімпіаду до Сочі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: