Джурів - борцівська кузня

24 вересня 09:00
Переглядів: 1369

Село Джурів багате спортивними традиціями. На сільському стадіоні грало київське «Динамо». В гостях у сільських борців побував олімпійський чемпіон, чемпіон світу з класичної боротьби Іван Гаврилович Богдан. Говорячи про боротьбу, слід зауважити що греко-римська боротьба прийшла в село в 1966 році. Працювали різні фахівці з дітьми. Були результати на рівні району, області, окремі вихованці виконали нормативи майстрів спорту.

По справжньому про боротьбу в Джурові дізналися любителі з приходом молодого тренера Івана Васильовича Курилюка. 1999 рік став віхою у зародженні в Джурові та сусідньому Заболотові нового виду – боротьби вільного стилю. Потяглися у борцівський зал хлопчики з сусідніх сіл. З перших кроків молодий тренер пішов по правильному шляху: шукав розуміння і кликав до співпраці батьків обдарованих дітей. Кілька років працював безплатно, без борцівського килима і без борцівського залу. Впетро і наполегливо шукав тренер вихід та розуміння місцевої та районної влади, та підтримку спонсорів у питанні створення необхідної для занять спортивної бази, відкриття відділення спортивної школи. Перші вихованці почали ставати призерами і чемпіонами області, вигравати борцівські турніри. Започатковувалися і свої домашні змагання. Ставка робилася на створення вагомого іміджу вільної боротьби серед населення регіону, на привиття хлопчикам любові до вільної боротьби через прищеплення їм справжніх чоловічих рис: доброти, стійкості, вірності, патріотизму.

В 2000 році в селі започаткувала Снятинська ДЮСШ ФСТ «КОЛОС». Відкрито відділення вільної боротьби. Налагоджувалися контакти з тренерами сусідніх районів, областей України. Зміцнювалася матеріальна база. Різними шляхами та способами вірішувалося питання закуплення борцівських матів, борцівських покривал. І знову на перше місце в роботі вийшло питання пошуку однодумців. На сесії сільської Ради в Джурові позитивно вирішується питання про здачу в оренду борцям великого спортивного залу. Зал потребував капітального ремонту, зал не обігрівався теплом, в залі не було води. На сесії селищної Ради Заболотова приймається рішення про надання приміщення для занять борців при дитячому садку. Тренери, батьки, учні старших груп перекваліфікувалися в будівельників різних спеціальностей. Але і цього було мало. Гроші, при тому великі – вирішували багато. Основну частину грошових вливань взяв на себе власник компанії REMIXBUD – Ярослав Герман. Також нашими спонсорами є приватні підприємці: Богдан Білейчук, Олександр Ферлей, Ярослав Джелеп, директор МП «Томаш» – Володимир Томаш, директор «Вектор-49» – Михайло Блясецький, Володимир та Роман Шувальські – засновники фірми «ЗАХІД». І так гуртом: спонсори, керівництво села та району, батьки, тренери, діти зуміли запустити в дію два спортивні борцівські зали. Діє опалення, працює душ, стоять стаціонарно три килими, діють тренажерні і нестандартні обладнання. Проте тренування борців не припинялося. Хлопчики ставали юнаками, виборювали визнання тренеру, спортивній школі, селу, району, області.

Само собою виникло питання куди дівати борців випускників? Вдалося вийти на співпрацю з Львівським державним училищем фізичної культури, з спортклубом «Максимум» м. Коломия, ВНЗ м. Івано-Франківська, м. Чернівці. Кращі вихованці одержали можливість для подальшого спортивного росту.

З метою розширення контактів і підвищення майстерності боротьби юних вихованців започатковується міжобласний турнір «Перша ластівка». Учасниками турніру у Джурові були представники Хмельницької, Волинської, Львівської, Запорізької, Тернопільської, Київської, Чернівецької, Рівненської областей, м. Львів, м. Івано-Франківськ, м. Коломия, м. Долина, м. Надвірна. Вже традиційно почесними гостями турніру стали чемпіон світу Ігор Первачук, призер кубка світу Орест Скобельський, чемпіон Європи, призер першості світу Михайло Кушнір, чемпіон Європи, чемпіон світу Сергій Губринюк. Турнір «Перша ластівка» скликав борців у шостий раз цього 2009 року. Цього ж 2009 року зусиллями тренера і батьків, однодумців створено спортивний борцівський клуб «Ластівка»

Цього ж року здійснилася мрія Івана Курилюка – було організовано проведення міжобласних навчально-тренувальних зборів в селі Джурові для юних борців з Полтавської, Запорізької області та міста Хмельницький на базі клубу «Ластівка» з участю кращих джурівських юнаків.

Співпраця з львівським державним училищем фізичної культури, регулярні виїзди на турніри за межі області, творчий підхід до домашніх тренувань почав давати результати. За останні 5 років студентами Львівського ДУФК стали:

Никифорук Мирослав КМСУ, призер міжнародного турніру «Дружба»
Хімяк Василь КМСУ, чемпіон України ФСТ «Спартак», ФСТ «Динамо», призер кубка України серед молоді.
Литвинчук Олег КМСУ, чемпіон України ФСТ «Динамо», призер України серед кадетів
Курилюк Василь КМСУ, чемпіон України серед школярів, призер України серед кадетів, чемпіон України ФСТ «Колос»
Шулепа Григорій МСУ, чемпіон України серед школярів, чемпіон ФСТ «Колос», чемпіон України серед кадетів, учасник чемпіонату Європи серед кадетів 2009 року
Кусяк Іван МСУ, чемпіон ФСТ «Колос», переможець турніру «Тернове поле»
Терлецький Ігор призер чемпіонату України
Дяченко Петро чемпіон області

Вагомий внесок в примноженні визнання Джурівської школи боротьби внесли в свій час учні І.В. Курилюка:

Нересниця Олександра МСУ, переможець міжнародного турніру «Чорне море», призер першості України серед молоді
Литвинчук Любомир МСУ, бронзовий призер першості України серед дорослих, призер першості України серед молоді, учасник чемпіонату Європи 2008 року
Гаврилко Віктор МСУ, переможець міжнародного турніру пам’яті Саакяна чемпіон області.
Кітлер Микола КМСУ, чемпіон Івано-Франківської та Чернівецької областей
Шулепа Григорій КМСУ, чемпіон Івано-Франківської та Чернівецької областей
Білейчук Іван КМСУ, чемпіон України серед юнаків 2009 року м. Житомир чемпіон першості України ЦР ФСТ «Колос» 2009 року, призер першості України серед юнаків 2007 року.
Косович Іван КМСУ, чемпіон першості України ЦР ФСТ «Колос», призер першості України серед юнаків 2007, 2009 року.
Конюк Андрій КМСУ, чемпіон першості України ЦР ФСТ «Колос» 2009 року, призер першості України серед юнаків 2009 року.
Білейчук Петро КМСУ, чемпіон першості України ЦР ФСТ «Колос», призер першості України серед юнаків 2008 року.
Білейчук Богдан КМСУ, призер першості України серед юнаків 2007 року, призер першості України ЦР ФСТ «Колос»
Саломаха Володимир КМСУ, призер першості України ЦР ФСТ «Колос» 2009 року, чемпіон області 2009 року

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: