Екс-тренер львівських "Карпат" Ігор Йовічевіч знову повернувся до Львова

06 лютого 12:33
Переглядів: 584

Тут футбольний тренер має улюблене кафе неподалік проспекту Шевченка. Знайшов він цей заклад ще 12 років тому, коли вперше приїхав до міста. Тоді новий хорватський півзахисник зелено-білих поселився у будинку навпроти. "Карпатівців" на тренування забирали автобусом. Тож для Йовічевіча Львів обмежувався лише центром та базою у Брюховичах. "Я навіть не знав, що є Сихів, коли грав в «Карпатах", – зізнався Йовічевіч.

Львівського легіонера вже тоді впізнавали на вулиці навіть бездомні, яким завжди залишав пожертву. А архітектура міста нагадує хорватові рідний Загреб. Там на прикладі кумира Звоніміра Бобана Йовічевіч і виріс найкращим молодим футболістом Європи. Зрештою, ним зацікавилась молодіжна команда мадридського "Реала". "Я в той час вже на наступний рік підписав чотирирічний контракт із Загребом, але відмовити "Реал Мадриду" вже не зміг. І так сталося, що поїхав на 5 років в Іспанію", – розповів хорватський тренер.

Втім, пограти за основу "вершкових" хорватові так і не вдалося. Молодий футболіст отримав травму хрестоподібної зв’язки під час матчу з молодіжною збірною України. Та гра у Києві вибила його з футболу майже на три роки.

Втім Йовічевічу знову судилося зіткнутися з Україною. Після інтенсивного лікування та виступів за клуби Азії повернувся на літо в Іспанію. У той час там тренувалися "Карпати", й Ігор перетнувся з представником львівського клубу. З ними він і підписав контракт.

Згодом повернувся до Львова вже як тренер. Це місто ніби притягувало його. "Наскільки воно душу має. Маленькі вулички, специфічна архітектура, люди відкриті. Вони, по-моєму, відрізняються від решти України. Вони трошки, не знаю, більше усміхаються, скажімо так", – зізнався Йовічевіч.

Він – єдиний іноземний тренер, який вирішив розмовляти не російською, а українською мовою.

"Перший рік чи півтора ходив зі словником постійно, постійно із ручкою. І будь-яке слово, що не знав, записував, складав речення", – згадав екс-тренер "Карпат".

А от дітям хорвата українська дається легше. Вони навчаються в українській школі, декламують Шевченка і Лесю Українку. Тому Йовічевіч і залишиться у Львові до травня, допоки у дітей не закінчиться навчання. Заодно відвідуватиме міжнародні тренерські семінари та розглядатиме нові пропозиції.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Ігор Йовічевіч покинув ФК "Карпати", хоча і гравці, і вболівальники до останнього сподівалися, що керівництво клубу продовжить із наставником контракт. Однак у "Карпатах" вирішили по-іншому, оголосивши у січні головним тренером Олега Лужного.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: