Герой футбольного дня. Валерій Яремченко

07 червня 09:30
Переглядів: 183

Він повертається у великий футбол після паузи тривалістю в чотири з половиною роки. Зараз йому 68 і він буде найдосвідченішим в українському елітному дивізіоні тренером. Останнім місцем роботи Валерія Яремченка був маріупольський «Металург». Під керівництвом Валерія Івановича азовці зберегли прописку у вищій лізі в 2011-му, однак після невдалого старту в чемпіонаті-2011/2012 досвідчений тренер свою посаду залишив.

Рішення керівництва «Карпат» не вразило новизною, але принаймні виглядає логічним з ідеологічної точки зору. Валерій Яремченко – чи не єдиний легендарний гравець «Шахтаря», котрий неодноразово публічно засуджував донбаських орків, діячів, чиїми руками було розпалене полум’я війни на території України. Патріотична позиція Валерія Івановича має забезпечити новому-старому тренерові доброзичливе сприйняття львівської публіки.

Зрештою, то в ідеалі. Від чергових кадрових рішень керівництва «Карпат» фанати відверто не в захваті. Люди вважають пана Яремченка тренером старої формації. Валерієві Івановичу треба добре постаратися, щоб здобути прихильність львів’ян не лише як громадянинові, а й як фахівцеві.

Взагалі, тренерський штаб нинішніх «Карпат» виглядає унікальним, адже усі його представники в різний час працювали в елітному дивізіоні в статусі наставників. То стосується і новоспечених асистентів пана Яремченка Володимира Безуб’яка і Анатолія Чанцева, і Сергія Зайцева, якого називають майбутнім спортивним директором клубу. Та що найважливіше – кожен із цих тренерів на попередніх місцях роботи запам’ятався плідою діяльністю з молодими футболістами, що для сучасних «Карпат» є фактором ключовим.

Виходить, що колишній наставник львів’ян Володимир Безуб’як без роботи залишався менше місяця. Не виконавши завдання виходу в єврокубки, він все ж втримався на посаді в першій команді. Власне, нічого дивного в тому немає, бо в штабі Яремченка пан Володимир працював і в сезоні-2007/2008, коли нинішній керманич очолював «Карпати» вперше. Тодішній прихід легендарного футболіста й тренера «Шахтаря» розцінювався крізь призму земляцтва, адже Валерій Іванович так само як і Петро Димінський і тодішній генеральний директор клубу Олександр Єфремов – родом з Кривого Рогу. Тоді чемпіонат «Карпати» завершили десятими, а з наступного сезону галичан очолив Олег Кононов.

«Валерій Іванович сам сказав, що при нашому вимогливому керівництві йому особисто працювати важко, - коментував події літа 2008-го пан Безуб’як у недавньому інтерв’ю.

– Яремченко захотів просто відпочити. Петро Петрович такий, який він є. Він вимагає не лише результату, а й якості гри. Багатьом тренерам збагнути такі вимоги важко. Хоча всі ми сходимося в єдиному: для того, щоб досягати результату, впродовж першого року роботи до команди треба придивитися, розібратися в усіх деталях, а вже у наступному сезоні вирішувати турнірні завдання».

У тому, що в Безуб’яка і Яремченка збереглися гарні стосунки, переконався того ж дня, за лічені хвилини після того, як вимкнув диктофон. Щойно знятий з беззвучного режиму телефон тодішнього старшого тренера задзвонив. По той бік зв’язку був саме Валерій Іванович. Він цікавився у колеги справами команди, а паралельно домовлявся з паном Безуб’яком про карпатівського костюма. Для кого – перепитувати тоді не став.

У нових «Карпатах» точно не буде Муртаза Даушвілі, Дениса Кожанова, котрий вже став новобранцем молдовської «Дачії», Ігоря Пластуна, котрий перейшов у болгарський «Лудоґорець», орендованого іспанським «Вільярреалом» Олексія Гуцуляка і Олега Голодюка, який, найвірогідніше, з дня на день укладе контракт із «Ворсклою». Дуже імовірно, що в «Олександрію» повернеться Андрій Гітченко.

З новачків наразі відомо лише про орендованого з «Динамо» талановитого Ореста Кузика. Очевидне одне: команду Валерієві Яремченку доведеться створювати майже заново. Говорити про те, що наставник має на роботу аж надто багато часу, мабуть, складно. А отже, щоб не стати черговим каліфом на сезон, Валерієві Івановичу доведеться дивувати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: