Іван Герег: повернення легенди "Карпат"

04 травня 11:20
Переглядів: 182

Сюжет про легендарного футболіста «зелено-білих» та успішного підприємця Івана Герега, який після тривалої перерви повернувся до Львова... 

Іван Герег народився у м. Хуст на Закарпатті. Як і більшість хлопчаків цього краю, Іван з раннього дитинства марив футболом. Свою кар’єру гравця він розпочав у складі ужгородської «Верховини». Згодом захищав честь хмельницького «Динамо» та полтавського «Колоса». А на початку 1968 року прудконогого гравця запросив у «Карпати» тодішній керманич львівської команди Василь Васильєв. Місце в основному складі «зелено-білих» Іван Герег виборов одразу. Його дебют за «Карпати» відбувся 8-го квітня 1968 року в матчі проти калінінградської «Балтики». А всього в чемпіонатах СРСР за «Карпати» він зіграв 229 матчів. Іван вирізнявся надійною грою на правому фланзі оборони та частими підключеннями до атаки. І хоча йому так і не вдалося стати автором бодай одного гола, чимало м’ячів карпатівці забили саме після майстерних флангових передач Герега. Завдяки високій швидкості та відмінній функціональній готовності він завжди встигав своєчасно повертатися з нападу до виконання своїх головних обов’язків. А ще вболівальники зі стажем пам’ятають Івана як самовідданого бійця, який у боротьбі за м’яч ніколи не жалів ні себе, ні суперника. Іван Герег долучився до найбільших успіхів в історії «Карпат». У 1968 році разом з партнерами він став переможцем групового турніру Другої ліги класу «А». Щоправда через упереджене суддівство здобути путівку у Вищу лігу в фінальній пульці тоді так і не вдалося. Але ця прикра невдача була компенсована у двох наступних сезонах, коли «Карпати» спочатку вибороли Кубок СРСР, а потім і омріяну путівку до елітного дивізіону радянського футболу. Зелено-білі кольори львівського клубу Іван Герег захищав до 1976 року, найбільш вдалого за час виступів у Вищій лізі: «Карпати» двічі фінішували за крок до п’єдесталу пошани. 

Ігрову кар’єру Іван Герег завершив наприкінці 1976 року. Проте з футболом одразу не розлучився, і упродовж десяти років (1977–1987 рр.) на посаді директора очолював СДЮСШОР «Карпати». Однак з часом дався чути його хист до бізнесу: Іван Дмитрович окрім інституту фізкультури закінчив економічний факультет Львівського університету ім. Івана Франка та Школу бізнесу в столиці Болгарії Софії. Тож нічого дивного, що в часи перебудови він подався у бізнес, яким займається до сьогодні. Екс-правий захисник «Карпат» нині твердо стоїть на ногах і практично весь час присвячує роботі та благочинності.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: