Львівщина і Олімпіада: наразі погані дороги і старі тренувальні траси

09 листопада 07:44
Переглядів: 493

На проведення зимової Олімпіади, яка пройде у 2022 році, міжнародні експерти виділили 80 мільярдів гривень. У Львові хочуть звести кілька арен для спортсменів на ковзанах, а також для хокею, фрістайлу, для бобслею у Винниках – загалом дев’ять об’єктів. Проте жодної з цих олімпійських фантазій Львова поки що немає навіть у проектах.

Наразі спортивні об’єкти, які діють на Львівщині, у міжнародні олімпійські стандарти не вписуються. Львівські юні бобслеїсти тренуються на санній трасі, виритій із землі, яку заморожують вручну. «Це називається така натуральна траса, все робиться для того, щоби дітям хоч якось показати санний спорт», – зазначає тренер з санного спорту Олег Жеребецький.

За його словами, траса для санкарів, яку планують збудувати у Винниках, – хороша і навіть прибуткова справа, оскільки зараз в Україні тренуватися ніде: спортсмени платять шалені гроші за підготовку за кордоном.

Окрім Львова, олімпійською територією мав би стати Тисовець у Сколівському районі Львівщини та Боржава на Закарпатті. Згідно з умовами МОК, час добирання з міста проведення олімпіади до гірськолижних об’єктів має займати не більш як півгодини. Наразі шлях зі Львова до Тисовця – майже дві години. «Саме погані дороги та інфраструктуру експерти вважають слабкою стороною Львівщини як кандидата на олімпіаду. Бо те, що ми називаємо дорогами, вимогам Міжнародного олімпійського комітету не відповідає», – йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.

За словами начальника управління архітектури і містобудування Львівської облдержадміністрації Володимира Лавріна, кінцевого рішення нема, але «треба якусь дорогу будувати концесійну».

Саме у Тисовці має бути ще одне Олімпійське селище, центр сноубордингу та лижного спорту. Планують збудувати також новий стадіон для біатлону, оскільки той, що є, не вписується у міжнародні стандарти, – заявили експерти, які приїжджали оглядати Тисовець. А от п’ятикілометрова траса для лижників – у доволі непоганому стані.

Володимир Лаврін говорить, що та кількість об’єктів, збудованих у будь-якому місті (до олімпіади) – це забагато. «Основна проблема потім, щоб ми підтвердили, що ми або їх демонтуємо, або задіємо для інших цілей, або візьмемо на баланс», – додає він.

Як зазначається, всі об’єкти, зведені у місті-господарі зимової Олімпіади, повинні мати майбутнє, тобто чітко прописаний план їх використання після ігор – це обов’язкова умова Міжнародного олімпійського комітету. За проведення Олімпіади у 2022 році, окрім Львова, готові змагатися ще 13 міст світу. Серед європейських конкурентів – Мюнхен, Барселона та Закопане. Влітку наступного року Міжнародний олімпійський комітет обере три міста-претенденти. Якщо Львів потрапить до трійки, то за умовами заявки, до 2015-го тут мали б збудувати половину всіх спортивних об’єктів, аби ще до Олімпіади була можливість приймати міжнародні спортивні змагання.

Проте у НОК запевняють: Олімпіаду-2022 провести на належному рівні на Львівщині – реально. «У 2007 році ніхто не міг повірити в те, що ми можемо провести чемпіонат Європи з футболу, але він був належним чином проведений. Тож Євробаскет відбудеться й Олімпіада-2022 теж. Просто треба цього хотіти», – зауважив голова відділення НОК у Львівській області Юрій Майборода.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: