Львівські "Кажани" без Кубку України, але із виконаним мінімальним завданням

28 грудня 18:30
Переглядів: 152

Без Кубку України, але із виконаним мінімальним завданням. Саме так можна охарактеризувати гру львівських «Кажанів» у «Фіналі Чотирьох» Кубка України. Обігравши дніпропетровський «Дніпро» у півфіналі, команда Яна Суха не змогла на рівних боротися з харківським «Локомотивом» у фіналі Кубка України. Флагман українського волейболу у Львові включив свої максимальні швидкості і в трьох сетах «переїхав» через господарів майдачника. Команда Юрія Філліпова втринадцяте в історії і вдесяте поспіль стала володарем національного Кубка.

Усі дороги – в палац спорту «Галичина»

Те, що в плаці спорту «Галичина» під час фінального матчу Кубка України буде людяно, передбачити було нескладно. Під час півфінального матчу між «Кажанами» та «Дніпром» трибуни палацу спорту «Галичина» були заповненим майже вщент, шанувальників волейболу зібралося більш, ніж достатньо. Після впевненої перемоги «Кажанів» над «Дніпром» стало зрозуміло: святих під час фінального матчу на трибунах бракуватиме. І справді, щоб подивитися на історичний фінал і для «Кажанів», і для Львова в палац спорту «Галичина» набилося стільки вболівальників, що місць на всіх не вистачило. Футзальні, гандбольні чи баскетбольні матчі в палаці спорту «Галичина» не збирають стільки вболівальників скільки зібрав фінал Кубка України з волейболу. Як то кажуть, яблуку не було де впасти… Що цікаво, до Львова приїхали навіть польські вболівальники: йомвірно особисті шанувальники тренерського таланту Яна Суха чи, можливо, львівського ліберо Яцика Обремскі.

Немає прийому – немає атаки

З перших секунд зустрічі вболівальники на трибунах робили фантастичну атмосферу. Втім, гімн московської Олімпіади «на трибунах становится тише» для цього матчу ставав актуальнішим з кожною зіграною подачею. «Кажани» не могли впоратися з подачею гравця «Локомотива» Юрія Томина, відповідно «залізничники» поступово йшли у відрив. Загалом у цьому матчі проблеми на прийомі і стали головною причиною поразки львівської команди. Коли немає належного прийому, то важко розраховувати на хорошу атаку. Моментами у матчі галичани виглядали непогано, але не більше того. «Локомотив», на відміну від півфінального матчу з чернігівським «Буревісником», налаштувався на «Кажанів» як слід. В «Локомотива» пішла подача та й непогана гра команди Юрія Філліпова на блоці, на прийомі та в атаці дозволяла «залізничникам» відриватися у рахунку у кожному з сетів.

Кубок України поїхав до Харкова

У львівської команди з силовою подачею справи були не найкращими. Моментами непогано подавали Шиманський та Тевкун, але для того, щоб переламати хід поєдинку, цього виявилося замало. Якщо відверто, то «Кажани» не змогли нав’язати супернику свою гру і подати бодай якісь натяки на те, що харків’янам у Львові буде непросто. Хлопці Яна Суха старалися, але від них очікували більшого. Досдвіченіші та майстерніші гравці «Локо» ще раз у сезоні довели, що саме вони зараз диктують моду в українському волейболі. А перемоги «Кажанів» у Кубку України, мабуть, ще попереду… Львівська команда програла цілком заслужено, тренерський штаб побачив над чим потрібно працювати у майбутньому. Втім, незважаючи на це, «Кажани» своє завдання-мінімум у «Фіналі Чотирьох» виконали. Команда стала фіналістом Кубка України і є всі підстави для «Кажанів» такий історичний результат у цьому сезоні вважати вдалим. Реванш за кубкову поразку «Кажани» намагатимуться взяти у «Локомотива» уже у матчах національного чемпіонату.

І на останок, хотілося б додати, що «Фінал Чотирьох» присвячений 90-річчю волейболу в Україні, у Львові вдалося. Львівський клуб «Барком-Кажани» провів турнір на високому рівні, про що неодноразово відзначали експерти, журналісти та вболівальники. Є всі підстави вірити у те, що у Львові наступного року знову відбудеться «Фінал Чотирьох» Кубка України.

Фінал

«Барком-Кажани» – «Локомотив» – 0:3 (17:25, 16:25, 16:25)

«Барком-Кажани»: Капаєв, Шиманський, Осадца (к), Семенюк, Тевкун, Кульбіда; Обребскі (л), Флюнт (л), Білан, Пилипів, Кадюк, Бокшан, Гребенюк, Бібер. Тренер – Ян Сух.

«Локомотив»: Терьоменко, Жилінський, Плотницький, Татарінцев (к), Ковальчук, Томін; Фомін (л), Гармаш (л), Слинчук, Мороз, Головень. Тренер – Юрій Філіпов.

Судді: В.Козловський (Рівне), М.Мельник (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 67 хв. (22+23+22)

Матч за третє місце

«Буревісник-ШВСМ» -- «Дніпро» -- 2:3 (23:25, 25:23, 25:23, 23:25, 9:15)

«Буревісник»: Дикун, Прохоренко, Данілов, Борисенко, Татаренко, Гладенко; Старченко (л), Чуб (л), Чмирьов, Копич, Сірий, Каліберда. Тренер – Микола Благодарний.

«Дніпро»: Колпаков, Богатирьов, Шкут, Бондар, Остроумов, Терещук; Романцов (л), Кутов (л), Сухінін, Коновалов. Тренер – Віталій Стадніков.

Судді: М.Мельник (Івано-Франківськ), В.Козловський (Тернопіль).

Тривалість матчу: 127 хв. (28+30+26+28+15)

P.S. Кращі гравці «Фіналу Чотирьох», а саме Віталій Бондар («Дніпро»), Юрій Семенюк («Барком-Кажани), а також Дмитро Терьоменко («Локомотив») з рук президента «Кажанів» Олега Барана отримали грошові винагороди.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: