Асистенти арбітра: Володимир Федунець (Тернопіль), Володимир Журибіда (Луцьк).
Четвертий арбітр – Олександр Кальонов (Львів).

Спостерігач арбітражу: Євген Геренда (Калуш, Івано-Франківська обл.).

«КАРПАТИ» U-21: Підківка, Маркович, Лобай, Олійник, Кравець (Виздрик, 64), Кльоц (Полюганич, 46), Чачуа, Савошко, Грисьо, Богач, Гуцуляк (Габріель, 46).
Запасні: Сілецький, Дударенко, Гладкий, Пучковський.

«ШАХТАР» U-21: Кудрик, Сагайдак (Куксенко, 46), Качараба, Безуглий, Кирюханцев, Шишка, Коробенко (Бугай, 60), Піхальонок, Зубков, Арендарук (Горбунов, 53), Борячук.
Запасні: Гриценко, Сагуткін, Зінкевич, Ігнатенко.
Тренер – Мігель Кардосо.

Голи: Кравець, 43, Савошко, 45+1, 50 (пен.) – Піхальонок, 16.

Попередження: Грисьо, 24, Маркович, 90+4 – Куксенко, 60.

Вилучення: Грисьо, 59 (друге попередження).

Останнє запам’ятовується найкраще. От і молодіжна команда «Карпат» зробила усе, аби загалом добре проведену весняну частину сезону завершити на мажорній ноті. У принциповому протистоянні з донецьким «Шахтарем» підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги, граючи в заключній третині поєдинку в чисельній меншості, у підсумку здобули вольову перемогу та ще й з перевагою в рахунку у два м’ячі. А тепер про деталі останньої звитяги молодих «зелено-білих левів» у сезоні, що добігає до свого завершення.

«Карпати» зі стартовим свистком арбітра перейшли на половину поля «Шахтаря» і перші хвилин п’ять гості були зайняті виключно тим, що боронили свої ворота. В одному епізоді, після подачі кутового, господарі були дуже близькими до того, аби відкрити рахунок у матчі, але забракло якоїсь дещиці везіння. Зрештою, забити швидкий гол «зелено-білим» не вдалося.

Відбивши недовготривалий стартовий штурм «левів», «гірники» відсунули гру від своїх воріт і навіть створили два непоганих напівмоменти у володіннях Романа Підківки, але в обох епізодах голкіпер карпатівців діяв надійно, ліквідувавши потенційну небезпеку.

Далі пішла рівна гра, в якій львів’яни намагалися грати першим номером, організовуючи позиційні атаки. Натомість донеччани віддали перевагу грі на контратаках і така тактика принесла їм дивіденди. На 16-й хвилині, перехопивши м’яча на своїй половині поля, Денис Арендарук протягнув його по правому флангу і віддав на Ігоря Кирюханцева. Той від правої бровки зробив горизонтальну передачу на Олександра Піхальонка, який знаходився на лінії карної зони по середині воріт. «Десятка» гостей зряче майстерно поклав круглого у праву від Підківки «шістку» – 0:1. Треба відзначити, що хавбек донеччан насправді пробив класно, але є питання до карпатівців: як можна було залишати на стовідсотково забійній позиції гравця команди суперника?..

Та пропущений м’яч, як засвідчив подальший розвиток подій на полі, пішов господарям на користь. Підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги додали у швидкості і до того ж включили командний пресинг на половині поля гостей. Довший час, щоправда, карпатівцям ніяк не вдавалося створювати по-справжньому гольові моменти. Та, як вчить народна мудрість, вода камінь точить, і в кінцівці першого тайму «леви» таки дотиснули «гірників». Спочатку спрацювала заготовлена комбінація з корнера: після подачі кутового Володимиром Савошком з лівого флангу на ближню стійку, Олексій Гуцуляк головою продовжив політ м’яча, а Василь Кравець, який прийшов на стандарт, на дальній стійці виграв другий поверх і скерував круглого до сітки – 1:1.

Сталося це на 44-й хвилині, а вже в компенсований арбітром час до першої половини зустрічі «Карпати» забили, як то кажуть, гол у роздягальню і тим самим повели в рахунку – 2:1. І знову героями епізоду стали Василь Кравець і Володимир Савошко. Перший пройшов по лівому флангу до кута штрафного майданчика, обіграв двох суперників і віддав на Савошка. Здавалося, креативний хавбек виконає передачу верхом у район 11-метрової позначки, але Володя зіграв нестандартно: розрядив свою праву «гармату», пробивши упритул з ближньою стійкою. Голкіпер «Шахтаря» Олег Кудрик, між іншим, вихованець львівського футболу, який стверджує, що ніколи не вболівав за «Карпати», явно не очікував подібного ходу від кращого снайпера «зелено-білих» і хоча й зреагував на удар, разом з м’ячем залетів до сітки.

Другий тайм розпочався так само, як закінчувався перший – в атаках «Карпат». Уже в першій атаці після поновлення гри Окечукву Габріель, який в перерві замінив Олексія Гуцуляка, віддав передачу на лівий фланг, звідки Василь Кравець виконав націлену передачу на дальню стійку. Завершував комбінацію Максим Грисьо, але дотягуючись до м’яча у падінні, 19-й номер галичан пробив над поперечиною.

Та невдовзі «зелено-білі», продовжуючи тиск на ворота гостей, таки збільшили свою перевагу в рахунку до двох голів. Той таки Окечукву Габріель підкараулив ситуацію, коли Богдан Куксенко, який так само увійшов у гру одразу по перерві, з лівого флангу оборони необачно віддавав передачу своєму воротарю і перехопив круглого. Перед форвардом «левів» залишався лише один Олег Кудрик. Нігерієць на техніці «качнув» голкіпера і той, опинившись на газоні, змушений був фолити. Арбітр без вагань вказав на точку, а Володимир Савошко не менш впевнено виконав вирок арбітра: пробив з 11-метрової позначки так, що Олег Кудрик опинився у лівому куті воріт, а м’яч – у правому.

3:1 – цілком комфортний рахунок, особливо, коли зважити на те, що «Карпати» першими пропустили. Здавалося, проблем з тим, аби здобути свою чергову перемогу навесні, у «зелено-білих» не виникне. Та інтригу в гру «повернув» Максим Грисьо. Вінгер «левів» не зрозуміло для чого в середині поля грубо зіграв проти Богдана Куксенка і цілком заслужено побачив перед собою «гірчичник». А зважаючи на те, що для Макса це було друге попередження у грі, арбітр зустрічі Олександр Дердо з Одещини автоматично «запалив» перед ним «червоне світло» і останню третину матчу наша команда грала у чисельні меншості.

Логічно, що «Шахтар» до самого фінального свистка робив усе, аби бодай врятувати нічию. Територіальна та ігрова перевага були на боці «помаранчево-чорних», які створили низку непоганих моментів. Але до максимуму підняти градус напруги поблизу воріт Романа Підківки гостям так і не вдалося. Тож фінальний свисток зафіксував вольову звитягу «Карпат» з рахунком 3:1, яка дозволяє нашій команді у підсумку фінішувати на сьомому місці.

Тож можемо констатувати, що весняну частину, після зміни тренерського штабу під час зимової перерви, наша команда відіграла зовсім не погано: у дев’яти іграх шість перемог, одна нічия та дві поразки при різниці забитих і пропущених м’ячів «+6» (17–11). Це дозволило молодим «левам» у турнірній таблиці першості країни піднятися на чотири щаблі – з одинадцятого на сьомий.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua