Олександр Усик: "Хтось грається нашою країною"

23 вересня 07:15
Переглядів: 432

Олександр Усик зараз посилено готується до чергового бою. На спілкування з пресою часу небагато. Однак журналістці вдалось вклинитись у щільний графік боксера та поспілкуватись з ним про ситуацію в Криму, його маленькій батьківщині.

Український боксер, дотримуючись активної проукраїнської позиції, продовжує жити в своєму рідному Сімферополі. Каже, доводиться часто перетинати кордон з тимчасово окупованою територією, але проблем з прикордонниками поки не виникає.

Боксер також розповідає, що наразі ситуація в Криму дуже незрозуміла, важко визначити, хто в цій ситуації має рацію. Тому тема політики в його колах – табу.

В колі друзів чи близьких ми не піднімаємо питання політики. Я спортсмен, а не політик. Не хочу говорити на такі теми. Бо до кінця не знаю правду, - каже боксер.

Навіть в часи окупації Усик не боїться говорити: Крим – це Україна. Розповідає, на формування такої проукраїнської позиції вплинув, в першу чергу, спорт.

Я виступаю на міжнародних змаганнях, представляю свою країну. І це суперництво з іншими країнами на мене вплинуло, - пригадує Сашко.

Боксер ще в часи виступів за “Українських отаманів” виходив на ринг в супроводі пісні “Їхали козаки”. Не зраджує традиції Усик і на професійній боксерській арені. Як розповідає сам боксер, ця пісня має для нього особливе значення, адже вперше почув її, коли малим ходив вчитись танцювати український гопак.

Він також пригадує, що через козацький оселедниць і гопак у фіналі на Олімпіади-2012 його часто питали хто ж вплинув на його імідж і підказав поводитись саме так.

Я далекий від різних піар-ходів. Тому відповідав, що танцювати гопак мені підказувало серце. Тим більше, спочатку я справді танцював елементи гопака, а далі – це був вже просто емоційний сплеск, - переконує Олександр.

Ситуацію з окупованим Кримом Усик коментує по-філософськи:

Хтось грається нашою країною. Комусь явно не хочеться, щоб наша країна була такою ж великою і сильною. Людей одурачили і закинули в їхні голови непотріб. Хто в цьому винен? Винні навіть ми – прості люди. Треба починати з себе. Треба розширювати своє розуміння дому – це не лише хата і подвір’я, - це твоя країна. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: