"Олімпік" – "Карпати". Причини і пояснення

04 грудня 15:20
Переглядів: 223

Головний суддя матчу Дмитро Кутаков, після двадцятихвилинної інспекції, ухвалив рішення не проводити поєдинок через неготовність поля. Після цього, директор матчу ФФУ Сергій Шебек назве це рішення «єдиним правильним». Що передувало цьому рішенню – далі у матеріалі. 

На ранок неділі у Сумах нічого не змінилося. Як і раніше падав невеликий сніг, а температура трималася на рівні -4 градуси. Тим часом, на полі стадіону «Ювілейний» йшли роботи. Кілька тракторців «гасали» газоном, втрамбовуючи сніг, хоча намір вони мали його розгребти. Стан газону не змінився – як і раніше, він нагадував бетон. 

На передматчевій нараді, директор матчу ФФУ Сергій Шебек сказав, що поле важке, але вирішувати, чи доцільно проводити на ньому матч, може лише Дмитро Кутаков – головний арбітр. Те саме сказав і резервний суддя Сергій Березка (він кілька днів тому відмінив кубковий матч у Полтаві). А суддівський спостерігач Сергій Лисенчук порадив командам не розслаблятися. Бо матч може відбутися за будь-якої погоди. Погане поле – не причина для скасування гри. Є критерії, якими буде керуватися суддя, і лише після цього він скаже – можна грати чи ні.

У кулуарах уже пішли розмови про те, що гра таки відбудеться. Телевізійники встановлювали апаратуру, команди шукали адекватне для такого газону взуття. Правда, бутсів для бетону ніхто не мав. 

За півтори години до гри на стадіон прибули команди та судді. Карпатівці були шоковані станом поля. Спробували його «на бутс», потім спробували просунути у мерзлу землю гострого ножа, якого позичили у грузинському ресторані. Нарешті, у хід пішов і молоток. Але цей газон розбити було нереально. 

Зрештою, на газон вийшов той, від кого залежала доля гри. Дмитро Кутаков та Сергій Березка обійшли різні точки поля і щось перевіряли. Від ножа і молотка відмовилися, у головного арбітра в руках були «сороконіжки». Хвилин з 20 тривала інспекція під пильним поглядом камер, команд і тренерів. Зрештою, судді пішли до нарадчої кімнати. Відповідно до усіх правил, тренери принесли склади команд. «Карпати» мали грати у такому варіанті: Підківка, Мірошніченко, Кравець, Нестеров, Ксьонз, Костевич, Лещук, Худоб’як, Кльоц, Лобай, Завійський. До запасу потрапили: Мисак, Зубейко, Вербний, Чачуа, Кадимян, Габріель, Чумак.  

Але вони на поле так і не вийшли. Тренер «Карпат» Андрій Сапуга, який вийшов із суддівської, сказав, що рішення вже ухвалене – гри не буде. 

Та хоч матчу і не проводили, але команда просто не могла не зустрітися із своїми фанатами, які з величезними труднощами добиралися до Сум. Уболівальники влаштували команді піро-шоу, а також заспівали свою традиційну пісню «Хлопці з Бандерштадту». У відповідь команда щиро подякувала хлопцям за несамовиту підтримку та бажання підтримувати «зелено-білих» навіть на краю світу.Тепер же, фінальне рішення щодо цього матчу буде ухвалене на засіданні КДК ФФУ.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: