Тернопільська спортсменка прагне поїхати на Олімпійські ігри

02 січня 13:00
Переглядів: 358

"Терен" започаткував серію матеріалів "Історія успіху". Ми розповідаємо про відомих жителів Тернопілля — людей, які досягли успіху завдяки неймовірній силі волі та титанічній праці над собою. Їхня відомість — закономірна плата за вкладені зусилля.

Сьогодні пропонуємо розповідь про історію успіху Марії Хлян.

— Чому Ви вибрали важку атлетику?

— Коли почала займатися спортом, я займалася волейболом, мені подобався цей вид спорту, але я низька для цього виду спорту. Мої друзі займалися важкою атлетикою, я просто пішла подивитися — як це. Мені так сподобалося, що скоро буде 10 років як я займаюся важкою атлетикою. Я поїхала на перші змагання і виграла. У мене був стимул.

— Яка була Ваша перша особиста перемога?

— Перший чемпіонат — це був чемпіонат області у місті Хоросткові, я його виграла. Після того я поїхала на чемпіонат України.

— Як вдається поєднувати навчання у ТНЕУ і постійні змагання і тренування?

— Мій університет мені допомагає, я навчаюсь на індивідуальному графіку. Я виступала за університет на змаганнях.

— Як друзі ставляться до того, що їхня подружка — сильна дівчина, котра може захистити себе і інших?

— У мене дуже багато друзів у збірній. Відносяться друзі з повагою і інколи люблять пожартувати. Ми живемо і тренуємося на олімпійській базі. Я додому приїжджаю 3 рази на рік. Не бачу рідних, не бачу коханої людини, треба відмовитися задля результату.

— Чи є у Вас якісь стереотипи?

— Багато хто не розуміє. Я от до прикладу не розумію бокс. Дівчата у боксі чи у футболі. Це є суто чоловічі види спорту. А важка атлетика є дуже популярна у світі.

— Яку найбільшу вагу ви підіймали?

— Найбільшу вагу, яку приходилося підіймати — це 110 кг. у ривку і 135 кг. у поштовху. Це не на змаганнях  було, а на тренуванні. Я знаю, що я можу більше.

— Яка у вас мрія?

— Потрапити на Олімпійські ігри.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: