Український футбол допоміг Революції Гідності, але його чекають випробування

21 грудня 13:36
Переглядів: 212

Чи може спорт впливати на політику, як це відбувалося в багатьох країнах раніше? Варто згадати лише «футбольну війну» Сальвадору та Гондурасу в 1969 році. Відносини між країнами були напружені – уряди налаштовували людей один проти одного в боротьбі за землю, придатну для обробки. І тут нагодилися матчі відбіркового турніру до чемпіонату світу.

Сили були рівні. Щоб визначити переможця, грали додатковий матч, Сальвадор виграв у додатковий час. Емоції вболівальників не витримали і переросли у жорстокі бійки в обох країнах та на кордоні, уряди оголосили війну, яка тривала 100 днів, із залученням винищувачів, бомбардувальників та сухопутних військ.

«Краще забивати голи, ніж вбивати людей. Під таким гаслом рівно сторіччя тому німецькі та британські вояки зіграли декілька футбольних матчів під час «різдвяного перемир’я». Футбол і політика пов’язані між собою значно щільніше, ніж це може здатися на перший погляд»,  – каже Сергій Рахманін, автор та ведучий програми «Гра у класику».

Він також згадав недавню історію. Війні між Сербією та Хорватією передували жорстокі бійки фанатів. Фанатська група «Гробарі», яка агресивно вболівала за Белградську «Црвену Звезду», стала основою добровільної гвардії, що воювала і з хорватами і з косоварами. Зрештою, на стороні хорватів фани воювали також. 

Гості програми вважають, що час впливу футболу на ситуацію вже минув, хоч фанати багато зробили під час Революції Гідності. За словами телеведучого та співака гурту «ТНМК» Фоззі, фани захищали свою країну, свій чемпіонат, і були готові до боротьби вже давно.

«Я не випадково це кажу, адже я спілкувався з фанами футбольними, з ультрас з різних міст, і до того йшло. Там є у них різні локальні війни, але вони ще 2 роки тому говорили про те, що на наступному Майдані будуть всі», – каже Фоззі.

Відомий журналіст Олександр Мартиненко вважає, що участь фанів в революції — це ознака зміни поколінь. Але зараз політика та економіка більше впливають на сам футбол – через брак грошей та проблеми в олігархів, нас чекають не кращі часи для клубного футболу.

«Якість клубного футболу безумовно впаде, легіонери поїдуть туди, де не стріляють. Той, хто звик до Ліги чемпіонів, до кубків – їм треба буде почекати кілька років. Але у всьому є свої плюси. Ми побачимо українських хлопців, не дуже кваліфікованих, але українських», – каже Олександр Мартиненко.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: