"Від сьогодні Львів є шаховою столицею світу", - А.Садовий

01 березня 18:13
Переглядів: 204

У Львові, 1 березня, о 13.00 год. відбулося підняття прапору Чемпіонату світу з шахів.

«Львів - це шахова столиця світу. Ми у Львові обираємо шахову королеву. Я маю велику честь надати право підняти шаховий прапор міста Наталії Буксі, шаховій принцесі разом з дітьми, які найкраще грають у шахи. Даю наказ – шаховий прапор підняти», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

З цієї нагоди біля входу в Ратушу були спеціально облаштовані флагштоки.

На прапорі зображено новий логотип міста Львова, створений з нагоди Чемпіонату світу з шахів серед жінок.

«Як ви знаєте, є логотип Львова – це наші вежі і є мотто Львова - це Львів відкритий для світу. І на 2 тижні ми змінили логотип міста на шахові фігури і на нове мотто – Львів відкритий для шахів. Це ще одна можливість усьому світу показати, що ми відкриті, що ми радо вітаємо гостей і для промоції це дуже важливо, як в Україні, так і для промоції у світі, тому що дуже багато приїхало гостей з Китаю. І, взагалі, я би хотів, щоб індустрія туризму отримала нову динаміку, новий поштовх, а шахи цьому будуть сприяти, тому що матчі будуть транслюватися на увесь світ і мільйони вболівальників ще раз запам’ятають слово – Львів. Львів відкритий для шахів», - додав Андрій Садовий.

Логотип зображає шахові фігури та видозмінений слоган міста: «Львів – відкритий для шахів!»

Новий шаховий логотип міста зараз активно використовують у промоційній кампанії з популяризації шахів та Чемпіонату світу з шахів серед жінок. З початком Чемпіонату на міських трамваях та тролейбусах розмістили прапорці із зображенням шахового логотипу міста.

«Насправді ми почалися готувати у Львові ще минулого року, коли у всіх школах нашого міста шахи стали обов’язковими. Скажу більше, що ми починаємо проводити шахи у всіх наших садочках. Ми маємо мету, щоби діти у Львові були мудрими і ми хочемо, щоб цією дорогою йшла уся Україна, тому що нам потрібні мудрі українці. І ми, звичайно, дуже радіємо, що маючи честь проводити у Львові шаховий чемпіонат, ми максимально це використаємо для промоції шахів у Львові і для промоції шахів у світі.

Від сьогодні Львів є шаховою столицею світу і ми усі з вами будемо свідками народження шахової королеви. Наталія Букса, є шаховою принцесою і я думаю, що вона також, незабаром, буде брати участь у змаганнях за шахову корону. Взагалі, потрібно, щоб ми цю першість Львова вже нікому не віддавали, нехай залишається назавжди у Львові. Тим більше, що ми у Львові маємо близько 30 гросмейстерів, не знаю, чи ще якесь місто в Україна зможе з нами порівнятися, думаю, що ні», - додав Андрій Садовий.

«Дуже приємно, як представниці шахів у Львові, приймати цей матч. Він дуже важливий не лише для Львова, а й для всієї України і всіх вболівальників. Дуже напружений буде матч. Ми всі будемо вболівати за Марію Музичук, як представницю України, Львівщини. Насамперед головне – комплексна підготовка, психологічний стан суперниць, а також їх настрій на кожен поєдинок. Я впевнена, що у Марії є всі шанси і вона гідно представить нашу країну», - розповіла Наталія Букса, чемпіонка світу серед юніорок 2015 року.

Нагадаємо, Чемпіонат світу з шахів серед жінок розпочнеться 1 березня і триватиме до 18 березня. Матчі гратимуть у Палаці Потоцьких (вул. Коперника,15 ). Чинна чемпіонка світу львів’янка Марія Музичук змагатиметься з претенденткою на світову шахову корону китаянкою Хоу Іфань.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: